PDA

View Full Version : مشکل در برقرای ارتباط - خطای A network-related or instance-specific error occurred

test18000
سه شنبه 23 خرداد 1391, 15:24 عصر
من از VS 2005 از طریق دستور زیر به SQL SERVER 2000 می شدوم

SqlConnection ConnectDatabase = newSqlConnection(@"Data Source=localhost;Initial Catalog=master;Integrated Security=True");

حالا SQL 2000 رو پاک رکردم و جاش 2008 ریختم و دیتابیس ها روهم بهش ATTACH کردم ولی دیگه برنامم به SQL متصل نمی شه
مشکل از کجاست

behzadkhatari
سه شنبه 23 خرداد 1391, 16:24 عصر
احتمالا اسم سرورتون فرق کرده. باید اونو بررسی کنید. احتمالا نمیتونید از localhost استفاده کنید

veniz2008
سه شنبه 23 خرداد 1391, 17:56 عصر
به جای عبارت localhost از (local) استفاده کنید(عبارت local رو درون پرانتز قرار بدید)،تست کنید احتمالا جواب میده.

test18000
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 08:02 صبح
با LOCAL هم جواب نداد این خطا رو میده

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

behzadkhatari
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 09:16 صبح
من گفتم بهتون. وقتی شما sql 2000 رو نصب کردید به صورت پیشفرض نام سرور بروی defaul instance name قرار میگیره که میتونید از localhost استفاده کنید. ولی بعد ازون که شما یه instance دیگه نصب میکند اسمش فرق میکنه و دیگه نمیتونید از localhost استفاده کنید. مثلا اگه اسم سرور sql بروی test باشد باید به اینصورت استفاده کنید : test/.