PDA

View Full Version : ادیت کردن قالب html در asp.net

likemoon
سه شنبه 23 خرداد 1391, 22:59 عصر
سلام
من دارم یه قالب سایت با asp.net طراحی میکنم اما برای راحتی کارم یه قالب گیر اوردم که فرمتش html هست.
از طرفی می خوام با کنترل های ای اس پی کار کنم اما چون فرمت اولیه ی قالب اچتمل هست حتی وقتی با پسوند aspx سویش میکنم نمیشه . ینی کنترل های asp.net براش فعال نیست. چاره ایی هست که بتونم در عین حال که از قالب اچتمل استفاده میکنم کنترل های asp رو توش بکار بگیرم؟؟؟؟

imanasp
سه شنبه 23 خرداد 1391, 23:05 عصر
بله شما می تونید یک پروژه جدید در ویژوال استدیو ایجاد کنید بعد داخل قسمت source بشید و ضمن تعریف و یا استفاده از قالبهای html از کنترلهای سمت سرور نیز استفاده کنید
نمونه:

<div class="blog-posted-row">
<asp:Label ID="Label2" runat="server"
Text='<%# Eval("Name") %>'></asp:Label>
<asp:Label ID="lblStartDate" runat="server" Text='<%# Shamsi(Eval("date")) %>'></asp:Label>
</div>

likemoon
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 00:40 صبح
تنها کاری که تونستم بکنم این بود که در ویژوال استودیو یه پروژه بسازم و در فرم جدید با پسوند aspx کد های html رو کپی کنم
کارم راه افتاد نسبتا اما خیلی باید با خطاها دست و پنجه نرم کنم :((

aminghaderi
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 07:45 صبح
تنها کاری که تونستم بکنم این بود که در ویژوال استودیو یه پروژه بسازم و در فرم جدید با پسوند aspx کد های html رو کپی کنم
کارم راه افتاد نسبتا اما خیلی باید با خطاها دست و پنجه نرم کنم :((
چرخه حیات صفحات asp.net رو مطالعه کنید تا دید شما باز شود.
از المنت های html هم می تونید در asp,net استفاده کنید و فقط کافیه در تک مورد نظر از پروپرتی runat=server استفاده کنید ولی من به شما که احتمالا اول کار هستید پیشنهاد نمی کنم ، چون جز مبانی hardcode مربوط می شه و برنامه نویسان سطح پیشرفته به بالا با این متد می تونند کار کنند که خوب مدیرت رویدا ها بحث اصلی هست که کار ساده ای نیست ، این مطلب رو گفتم تا در جریان باشید امکان استفاده از المنت های html در asp.net محیا است.
و بهترین کار همون کاری هست که در حال انجامش هستید ، یعنی افزودن صفحه جدید با پسوند aspx و کپی کد ها در قسمت های مشخص صفحه ، تغییر المنت های html به المنت های asp.net .