PDA

View Full Version : حرفه ای: client side serial port communication in asp.net

barnamenevisforme
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 06:10 صبح
هنوز به جواب نرسیدم
سلام
یه ACtivex و یا script (و نحوه استفاده از اون) رو لازم دارم،واسه اینکه بتونم با پورت سریال سمت client ارتباط برقرار کنم.
ممنون میشم

aminghaderi
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 06:27 صبح
با اسکریپت که نمی شه و با ACTIVX هم فکر نکنم بتونید چنین کاری رو بکنید ، قبلا روی پروژه ای کار می کردم ، که قرار بود تحت وب دوربین سیستم رو داشته باشیم ، کار با Activx هم فقط قابل حل بود ، کلی تلاش کردیم ولی نشد ؟! واکنش ویندوز 7 نسبت به activx واکنشی هست که نسبت به یه ویروس پیشرفته انجام می دهد؟! انتی ویروس سیستم ، فایروال سیستم خود ویندوز مادام بهم پیام می داد که مطمعنی از کاری که داری انجام می دی ؟؟ هی ما می گفتیم بله ، بزار کارمون رو بکنیم ، اخرش هم با اجازه خودم از جزئیات فعالیت من گزارش گرفت و فرستاد ماکروسافت ، واسه همین می گم احتمال 90 درصد نتونید با activx این کار رو صورت بدید.
اسکریپت که خود فایروال جلوش رو می گیره و اگر انتی ویروس داشته باشی ، پاکش می کنه ، البته منظورم vb یا java اسکریپت هست؟! گرچه هنوز مطمئن نیستم که بشه چنین کاری کرد ؟! چون اسکریپت های دیگه که سمت سرور اجرا می شود.
فکر کنم کار شما غیر ممکن باشه .

barnamenevisforme
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 06:32 صبح
البته غیر ممکن که نمیتونه باشه چون من دقیقا از یه همچین activex ی واسه انتقال اطلاعات دوربین مدار بسته رو ی شبکه استفاده میکردم.البته آماده روی dvr گذاشته بودن.

barnamenevisforme
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 06:50 صبح
سلام

قبلا روی پروژه ای کار می کردم ، که قرار بود تحت وب دوربین سیستم رو داشته باشیم
حالا اگه همونم بتونید توضیح بدید ممنون میشم.شاید بشه مشکلش رو رفع کرد.

aminghaderi
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 06:50 صبح
ویندوزتون 7 بود؟
اگر می شه لینکی درباره اون به من بدید یه بررسی بکنم ، من روی ویندوز 7 می خواستم اجرا کنم و ie9 ولی نشد؟!

حالا اگه همونم بتونید توضیح بدید ممنون میشم.شاید بشه مشکلش رو رفع کرد.
خواهش می کنم ، همون کاری بود که شما انجامش داده بودی رو من انجام دادم ولی من نتونستم.
همون اول کار ایراد می گرفت و بقیه کار هم تعطیل شد...

aminghaderi
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 07:03 صبح
یکی از دوستان خوبم به نام آقای علی رضا صالحی قبلا یه تاپیک خوبی در این باره زده بود ولی جستجوی سایت خیلی خراب هست ، نتونستم پیداش کنم ، ایشون تحت شبکه این کار رو کرده بود البته زیاد یادم نیست مربوط به 2 سال پیش به بالا هست که اگر پیدا کردم براتون می گذارم.
این لینک رو پیدا کردم ، ظاهرا دوستان تا یه جاهایی رفته بودند ، ببنید شاید مرتبط باشه :
http://barnamenevis.org/showthread.php?293269-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D9%83%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%D9%8A%D9%86-%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87%D8%9F&highlight=%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86+%D8 %AF%D8%B1+asp.net
در ضمن کاری که من می خواستم بکنم ، این بود که از داخل خونه به صورت ریموت وصل بشم و دورین شرکت رو ببینم ، بدون استفاده از سوکت ، به طوری که در هرجایی باشم ، در مسافرت ، در کافی نت ، در ... بتونم به اون وصل بشم و یه کد عبور بدم و کنترل کنم ، حالا اگر پروژه شما هم همچین کاری بوده که یه توضیح کوچک بدید تا برم دنبالش .

ممنون.

barnamenevisforme
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 14:47 عصر
سلام
در مورد انتقال فایل تصویر،download بخشی از تصویر،همون طور که گفتم،یه برنامه آماده بود روی DVR نصب میشد،با داشتن ip vaild (که لازمه پیدا کردن آدرس در اینترنت هست)از سمت client همه اینها میسر میشد.البته در اولین ورود client به آدرس مربوطه،یه activx اجازه download شدن میگرفت و پس از download شدن،نام کاربری و رمز عبور رو میگرفت و همه چی حل بود.
موضوع بحث داره عوض میشه،به همین خاطر اگه سوال دیگه ای داشتید،توی همون تاپیک مطرح کنید،اونو دنبال میکنم.به علت کمبود وقت در کار روی یه پروژه،انشاالله اگه کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم.
بر میگردم سر بحث خودم.
من قصد دارم با پورت سریال rs232 کاربر سمت client ارتباط برقرار کنم.یه سنسور به اون وصله و اطلاعات اون رو توی سایت نشون بدم.

aminghaderi
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 15:03 عصر
من قصد دارم با پورت سریال rs232 کاربر سمت client ارتباط برقرار کنم.یه سنسور به اون وصله و اطلاعات اون رو توی سایت نشون بدم.
نگفتید ، سیستم عامل شما چی هست؟؟ ویندوز xp ؟؟ با ویندوز 7 ؟؟
ممنون از شما منم از دوستان پیگیر هستم ، اگر مطلبی پیدا کردم ، دریغ نمی کنم.

barnamenevisforme
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 15:11 عصر
سلام
xp،ممنونم
یه توضیح مختصر در مورد ارتباط با سخت افزار در سمت client بدم که :چون asp کد های خودش رو روی سرور پیاده سازی میکنه،بنا بر این برای ارتباط با سخت افزار در سمت client باید از طریق اجرای script انجام بشه.حالا من دنبال این script و یا activex هستم.

barnamenevisforme
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 18:17 عصر
سلام
اساتید،منتظر پاسخ شما هستم.

rahmatr
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 22:33 عصر
از Silverlight (http://www.dotnettips.info/search/label/Silverlight) استفاده کنید.
سمت کلاینت میتوان به صورت خارج از مرورگر از آن استفاده کرد. یک نمونه پروژه دیدم که به همین صورت با پورت سریال کلاینت اطلاعاتی را از یک سخت افزار میخوند و به سرور می فرستاد.

barnamenevisforme
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 23:29 عصر
سلام
از لطف شما خیلی ممنونم.خداوند به شما علم سودمند عنایت بفرماید.
اگه توی برنامه از silverlight استفاده بشه،اونوقت تمام استراتژی برنامه asp باید عوض بشه؟

یک نمونه پروژه دیدم که به همین صورت با پورت سریال کلاینت اطلاعاتی را از یک سخت افزار میخوند و به سرور می فرستاد.
در موردش میشه بیشتر توضیح بدید؟

barnamenevisforme
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 06:37 صبح
سلام
دوستان در این مورد اگه مطلبی دارن،خصوصا در مورد نحوه استفاده از silverlight در این زمینه ما رو بی نصیب نذارن.
ممنون

barnamenevisforme
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 17:32 عصر
سلام
من silverlight رو download و نصب کردم.
اینطور که نشون میده قابلیت بالایی باید داشته باشه ولی چیزی که هست فکر کنم امیت پایینی روی سیستم ایجادمیکنه چون به اکثر قسمت های سخت افزاری از جمله webcam،capture device,microphone و... دسترسی داره.بگذریم.
دوستان آیا کسی نمونه پیاده سازی ارتباط با سریال پورت در سمت client رو سراغ داره؟
ممنونم از توجهتون