PDA

View Full Version : کمک برای استفاده از Url Routing 4.0

imanasp
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 10:43 صبح
دوستان من میخام از Url Routing تو صفحات سایتم استفاده کنم بهش خیلی نیاز دارم لطفا راهنمایی کنید
یک صفحه مبدا دارم که یک دیتالیست رو با یک sqlDataSourse بایند کردم یک هایپرلینک گذاشتم و میخام با کلیک روی اون، id رو بفرستم به صفحه مقصدی که داخلش یک گریدویو گذاشتم و اونم با استفاده از یک متد و به کمک همین id، بایند میشه
فایل global:
void RegistreRoutes(RouteCollection routes)
{
routes.MapPageRoute(
"Category-show",
"Category-List/{value}",
"~/CategoryList.aspx"
);
}
حالا مشکل اینجاست که نمیدونم چه شکلی باید از صفحه مبدا id رو بفرستم؟؟ اینو استفاده کردم :

<asp:HyperLink ID="HyperLink1" runat="server" Font-Underline="True"
NavigateUrl='<%# "CategoryList.aspx?value="+Eval("categoryId") %>'
ondatabinding="HyperLink1_DataBinding">برای دیدن جزییات بیشتر کلیک کنید</asp:HyperLink>توی صفحه مقصد خطا میده و میگه مقدار query Null هستش:
string query = Page.RouteData.Values["value"].ToString();

monika
جمعه 26 خرداد 1391, 08:59 صبح
با سلام
دوستان عزیز این سوال من هم هست.از اساتید خواهشمندم راهنمایی کنند

مهدی کرامتی
جمعه 26 خرداد 1391, 09:49 صبح
در Hyperlink تان NavigateUrl را میبایست به این شکل تغییر دهید:

NavigateUrl='<%# Eval("categoryId","~/CategoryList/{0}") %>' >برای دیدن جزییات بیشتر کلیک کنید</asp:HyperLink>

maktab
جمعه 26 خرداد 1391, 13:04 عصر
من میخواستم از این امکان در پروژه های خودم استفاده کنم ولی یه سوال دارم:
اگر من از این امکان در WebApp استفاده کنم به هیچ وجه به مشکلی بر نمیخورم. در زمینه استفاده از جاوا اسکریپت، فراخوانی عکس و کتابخانه های مختلف و... در کل آیا این امکان در WebApp تست شده است و میتوان با اطمینان از آن استفاده کرد؟ چون یکبار که از آن استفاده کرده بودم در کدهای جاوا به مشکل برخورده بودم.

imanasp
شنبه 27 خرداد 1391, 08:21 صبح
در Hyperlink تان NavigateUrl را میبایست به این شکل تغییر دهید:

NavigateUrl='<%# Eval("categoryId","~/CategoryList/{0}") %>' >برای دیدن جزییات بیشتر کلیک کنید</asp:HyperLink>

ممنون مشکلم حل شد، من توی یک Master Page که اکثر صفحاتم ازش ارث می برن یک از یک پلاگین Jquery برای SlideShow کردن چند image استفاده کردم وقتی از Routing استفاده می کنم تمام این عکسها با وارد شدن به یک صفحه خاص به سرعت توسط تابع Jquery اجرا و نمایش داده میشن ، چکار کنم تا صفحات این شکلی درست اجرا بشن ؟؟ ضمنا جالبه که اگه تو این صفحه ها مثلا روی یک لینک از منوی سایتم کلیک کنم رویداد Page_Load همون صفحه ای که درش قرار دارم دوباره فراخوانی میشه و اونجا چون دارم اطلاعات یک گریدویو رو با یک سلکت از بانک بایند می کنم خوب طبیعیه که خطا می گیرم ، دوستان بهش خیلی نیاز دارم لطفا راهنمایی کنید
ممنون

hamed_hossani
جمعه 31 شهریور 1391, 22:14 عصر
مثلا روی یک لینک از منوی سایتم کلیک کنم رویداد Page_Load همون صفحه ای که درش قرار دارم دوباره فراخوانی میشه و اونجا چون دارم اطلاعات یک گریدویو رو با یک سلکت از بانک بایند می کنم خوب طبیعیه که خطا می گیرم ، دوستان بهش خیلی نیاز دارم لطفا راهنمایی کنید
IsPostBack() بگزارید