PDA

View Full Version : سوال: متن پیش فرض داخلفtex box

hamid mabhoot
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 11:33 صبح
سلام
من میخوام به جای اینکه یک labelکنار texboxیاcomboxام بزارم تا مثلا بنویسه نام کاربری میخوام اونو داخلtexboxام بزارم تاقبل تایپ کردن متن توسط کاربر به صورت پیش فرض نوشته باشه .دوستان اگه راهنماییم کنند ممنون میشم.

samaram
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 12:01 عصر
سلام
من میخوام به جای اینکه یک labelکنار texboxیاcomboxام بزارم تا مثلا بنویسه نام کاربری میخوام اونو داخلtexboxام بزارم تاقبل تایپ کردن متن توسط کاربر به صورت پیش فرض نوشته باشه .دوستان اگه راهنماییم کنند ممنون میشم.

توی خاصیت text تکست باکست بنویس: نام کاربری
همین!
یا اینکه با کدنویسی بنویس:

textbox1.text="نام کاربری"

منظورت همین بود؟

m.akar
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 15:54 عصر
در ابتدا شما احتیاج به دو تابع جاوا دارید تا در یکی اطلاعات textbox را خالی کند و در دیگری کلمه نام کاربری را درون textbox خالی قرار دهد:

<script type="text/javascript">

function ChangedByFocus(textboxID) {
var textbox = document.getElementById(textboxID);
if (textbox.value == "نام کاربری") {
textbox.value = "";
}
}
function ChangedByBlur(textboxID) {
var textbox = document.getElementById(textboxID);
if (textbox.value == "") {
textbox.value = "نام کاربری";
}

}
</script>

سپس باید در دو رویداد onfocus و onblur از textbox خود این دو تابع را فراخوانی کنید:

<asp:TextBox ID="TextBox1" runat="server" onfocus="ChangedByFocus(this.id)" onblur="ChangedByBlur(this.id)">نام کاربری</asp:TextBox>

hamid mabhoot
شنبه 03 تیر 1391, 09:22 صبح
سلام
نه دوست عزیز این قدر راحتم نبود .من میخوام اگه کاربر چیزی ننوشت و کلیک موس هم از تو تکس باکس برداشته شد دوباره اون متن برگرده.

hamid mabhoot
شنبه 03 تیر 1391, 09:25 صبح
سلام
ممنون از راهنماییتون
اما من نتونستم از این کد استفاده کنم لازمه که بگم من از dx:tex box استفاده می کنم ودیگه این که من گفتم مثلا نام کاربری یعنی برای هر تکس باکسی که قر اره یه توضیح توش بنویسم استفاده شه نه فقط یه تکس باکس با یه توضیح خاص

hashemi85sep
شنبه 03 تیر 1391, 10:09 صبح
سلام
ممنون از راهنماییتون
اما من نتونستم از این کد استفاده کنم لازمه که بگم من از dx:tex box استفاده می کنم ودیگه این که من گفتم مثلا نام کاربری یعنی برای هر تکس باکسی که قر اره یه توضیح توش بنویسم استفاده شه نه فقط یه تکس باکس با یه توضیح خاص

سلام دوست عزیز
شما باید برای هر TextBox از این کد استفاده کنید و متن اون رو تغییر بدین ...
و بعد در رویداد هایی که گفته شده این توابع رو فراخوانی کنید
یا اینکه از Ajax TextWatermark استفاده کنید .