PDA

View Full Version : سوال: یادگیری php پیش نیاز میخواد؟

mojtaba5
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 23:17 عصر
سلام
من دانشجوی ترم اول نرم افزار هستم و ازونجایی که توی دانشگاه ما چیزایی که یاد میدن زیاد جالب نیست تصمیم دارم خودم دنبال علاقه مندی هام برم و یادشون بگیرم.
برای تابستون میخوام برم کلاس php .
اما میخوام بدونم پیش نیازی داره یا نه؟
یعنی من که هیچی ازین برنامه نمیدونم میتونم از کلاسش استفاده کنم یا نه؟
ممنون میشم بهم جواب بدید.

amin7x
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 02:32 صبح
سلام
پیش نیاز PHP
HTML و CSS است

reza10wert
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 08:13 صبح
خود زیان PHP پیش نیازی نداره اما اگر میخواهید سایت بسازید باید HTML و CSS رو یاد بگیرید تا بتونید سایت بسازید .

پیشنهاد میکنم برای کلاس هزینه نکنید و ابتدا خودتون کمی کار کنید بعد که راه افتادید کلاس برید برای تکمیل اطلاعات .

برای شروع آموزش های شرکت دانشمند فوق العادست

موفق باشید

lady64
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 09:03 صبح
برای شروع آموزش های شرکت دانشمند فوق العادست

موفق باشید

شرکت دانشمند ؟ آموزش ajax و jquery هم داره ؟ چطور تهیه کنم ؟

reza10wert
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 09:11 صبح
شرکت دانشمند ؟ آموزش ajax و jquery هم داره ؟ چطور تهیه کنم ؟
آره خیلی خوبه

لینک سایت (http://daneshmand.daryasoft.com/)

mojtaba5
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 09:49 صبح
شما فکر کنید من صفر صفر هستم
بگید الان باید چی یاد بگیرم.
در ضمن من شیراز هستم.

reza10wert
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 09:57 صبح
این از صفر شروع کرده تا حرفه ای

lady64
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 10:01 صبح
یک عیبی که داره اینه که ، فهرست موارد آموزش رو نگفته .
من ajax و jquery رو جدا میخوام ولی چنین محصولی نداره . درسته ؟

mojtaba5
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 10:37 صبح
این از صفر شروع کرده تا حرفه ای
منظورم بجز مجموعه دانشمنده.

بهزاد علی محمدزاده
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 11:25 صبح
سلام . دانشجوی ترم یک نباید فعلا بره سراغ تولید نرم افزا . سراغ php ... asp رفتن یعنی سراغ تولید نرم افزار رفتن . و این درحالیه که معلوم نیست شما الان در چه سطحی از برنامه نویسی هستی . آیا از هنرستان رفتی یا رشته ریاضی و .. بودی ؟

اگر ما فکر کنیم شما صفر هستی پیشنهاد یادگیری php برای صفر اشتباهه . لطفا بگو ترم یک کارشناسی هستی یا کاردارنی ؟ کلا چقدر با برنامه نویسی آشنا هستی ؟

MMSHFE
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 11:29 صبح
در ضمن من شیراز هستم.
اِاِاِاِاِ من دارم امروز میام شیراز واسه 2-3 روز. حالا جدا از این بحث، برای اینکه از ابتدا کار کنید، باید اول الگوریتم نویس خوبی بشین وگرنه برنامه نویس خوبی نخواهید شد. پیشنهادم تمرین و حل کردن مسائل موجود در کتابهایی تحت عنوان مبانی کامپیوتر و الگوریتمها هست (الگوریتمهای کامپیوتری یا طراحی الگوریتم رو نخرید چون اونها مباحث پیشرفته رو مطرح میکنن). مثلاً کتاب «مبانی کامپیوتر و الگوریتمها» نوشته مهندس جعفرنژاد قمی و مهندس کریمپور برای شروع خوبه چون از ساده به سخت الگوریتمها رو مرتب کرده. تمرینهای خوبی هم داره. خودتون هم مسائل مشابه طرح و حل کنید. بعد که توی الگوریتم نویسی مسلط شدین، اونوقت برنامه نویسی کار ساده ای خواهد بود. موفق باشید.

lady64
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 13:54 عصر
اِاِاِاِاِ من دارم امروز میام شیراز واسه 2-3 روز. .
اگر شمال یا تهران هم خواستید برید بی خبر نرید تا حداقل بتونیم از حضورتون استفاده کنیم. :لبخندساده:

mojtaba5
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 15:54 عصر
سلام . دانشجوی ترم یک نباید فعلا بره سراغ تولید نرم افزا . سراغ php ... asp رفتن یعنی سراغ تولید نرم افزار رفتن . و این درحالیه که معلوم نیست شما الان در چه سطحی از برنامه نویسی هستی . آیا از هنرستان رفتی یا رشته ریاضی و .. بودی ؟

اگر ما فکر کنیم شما صفر هستی پیشنهاد یادگیری php برای صفر اشتباهه . لطفا بگو ترم یک کارشناسی هستی یا کاردارنی ؟ کلا چقدر با برنامه نویسی آشنا هستی ؟
از هنرستان رشته ای غیر کامپیوتر رفتم و الان کاردانی هستم. از برنامه نویسی هم هیچی نمیدونم.
برنامه نویسی رو الان از ++c برامون شروع کردن ولی استادش واقعا بیخوده و هیچکدوم از دانشجوها چیزی ازش یاد نگرفتن.
برای همینه که میگم خودم دوس دارم یاد بگیرم و از دوس دارم از کلاس جلوتر باشم.
ترم بعد هم درسای تخصصیمون ساختمان داده ها و الگوريتم ، برنامه سازي شي گرا هست که دوست دارم از الان راجع بهشون بدونم چون میدونم توی کلاس چیز زیادی بهمون یاد نمیدن و سطح علمی کلاسای دانشگاهمون هم خیلی خیلی پایینه.

بهزاد علی محمدزاده
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 22:56 عصر
دوست من ، شما الان نباید سراغ php بری ، فرضا شما داری ساختمان داده ها می خونی ، نیاز هست اونجا که یه زبان و ترجیحا سی پلاس پلاس آشنا باشی . این درسها طوری هستند که تمام ترم وقت شما رو می گیره . حالا از این طرف بیای php کار کنی یا ساختمان داده دانشگاه و ؟ php اگر کار کنی بهت میگن باید css و html هم بدونی . اونوقتی که شما باید در درس ساختمان داده لیست پیوندی پیاده سازی کنی ، بری سراغ کدوم ؟ css بخونی یا ساختمان داده که نیوفتی ؟
افتادن هم به کنار ، اینها درسهایی که هستند که مستقیما با برنامه نویسی مرتبط هست و هر برنامه نویسی باید اینها رو آشنا باشه و خیلی هم بهت در آینده کمک می کنه .

چون ترم بعد ساختمان داده داری و الان هم سی پلاس پلاس باهاتون کار کردن ، عیب نداره اگر زیاد متوجه نشدی ، برنامه نویسی اولش اینطوری سخته و درکش به این راحتی ها نیست . شما تابستون و بشین سی پلاس پلاس بخون ، تمام تابستون . برای ترم بعد وقتی با اشاره گر قراره کار کنی تازه نری ببینی اصلا اشاره گر چی هست . دلایل زیادی وجود داره که شما باید سی پلاس پلاس و در حد یه کتاب کار کنی .اینجوری برای تحصیل و سویچ به زبانهای دیگه مشکلی نخواهی داشت .

php برای زمانیه که شما اینها رو کار کرده باشی ، و درس پایگاه داده و آز پایگاه رو هم گذرونده باشی ، اونوقت می تونی بری سراغ برنامه نویسی وب . اما تا اون زمان من بهت پیشنهاد می کنم درس هر ترم و خوب کار کن .
برای کتاب هم پیشنهاد ‌: راهنمای سریع سی پلاس پلاس هربرت شیلد ترجمه شادمان پور . کتاب های دیگه هم مثل دایتل هستند که چون شما آشنا نیستی بهتره بعد از این کتاب اونها رو اگر خواستی مطالعه کنی .

تابستون بشین مفاهیم و خوب کار کن . دستورات شرطی ، حلقه ها ، توابع ، ارجاع پارامتر ها و ... موفق باشی

mojtaba5
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 23:13 عصر
ممنون ازتون
اما ساختمان داده و شی گرا رو همین تابستون داریم.
اما متاسفانه توی آموزشگاه های بیرون من ندیدم ++c تدریس بشه.
خودمم بخونم چیزی نمیفهمم.

mojtaba5
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 23:34 عصر
به نظرتون درس ساختمان داده واسه ترم 2 زود نیست؟

TeacherMath
جمعه 26 خرداد 1391, 00:13 صبح
علمی کاربردی یا دانشگاه آزاد همینه دیگه.

mojtaba5
جمعه 26 خرداد 1391, 22:08 عصر
چه کتابی برای درس ساختمان داده و الگوریتم دانشگاه علمی کاربردی تدریس می شه؟

بهزاد علی محمدزاده
جمعه 26 خرداد 1391, 22:57 عصر
سلام . به هر حال ترم دو ارائه نشه ترم سه ارائه میشه . اما من نمی دونم چطور تابستون دارید ؟ ترم تابستون برداشتی ؟ در ضمن ساختمان داده ها خودش یه درسه و طراحی الگوریتم ها یه درس دیگه است که در دوره کارشناسی ارائه میشه . ا

کتاب و استاد معرفی می کنه . شما از قبل از ساختمان داده سی پلاس پلاس و بخون اگر نفهمیدی بازم بخون عیب نداره . اینجوری حداقل یه دور یه کتاب و خوندنی . وقتی میگن فرضا تابع تو یادت میاد که این و خوندی و دوباره به کتابت که رجوع کنی بهتر مباحث و درک می کنی . شما سعی کن برنامه نویسی بخونی .

اگر الان کتاب بهت معرفی کنیم برای ساختمان ، کتاب هورویتز که اصلا شما فکرشم نکن چونی ساختمان و در قالب سی پلاس پلاس شی گرا گفته. کتاب های مقسمی هم که توضیحات کافی ندارند . کتاب شوتز خیلی خوبه ، منتهی کتاب یه چیزه مطالعه اش یه چیزه دیگه ... شما الان نمی تونی اینها رو بخونی چون برنامه نویسی هیچی نمی دونی . شوتز شبهه کد گفته خودت باید بتونی تبدیلش کنی . به همین خاطر سختت میشه .

پس قبل از ساختمان داده سعی کن خودت و برسونی و اون کتاب و که بهت معرفی کردم ، بخونی .

این لینک (http://bazargan.iut.ac.ir/Courses/CProg/Videos/index.htm)صفحه دکتر کیارش بازرگان هست . ایشون سی پلاس پلاس در دانشگاه صنعتی اصفهان درس داده و از مانیتورش فیلم گرفته و منتشر کرده . هرکاری کردی همه رو دانلود کن . حدود 700 800 مگابایت دانلود داری . بعد بشین همه رو ببین این استاد و میاره تو خونه برات .

mojtaba5
شنبه 27 خرداد 1391, 09:01 صبح
درس ساختمان داده و الگوریتم توی پودمان دوم بچه های نرم افزار دانشگاه علمی کاربردی (پودمانی) هست و از قضا پودمان ما هم توی تابستون افتاده.
و مثل اینکه یه درس پیش نیاز به اسم سیستم و ساختار فایل هم داشته که حذفش کردن:ناراحت: