PDA

View Full Version : ارتباط با سریال پورت در سمت client از طریق silverlight

barnamenevisforme
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 16:14 عصر
سلام
خسته نباشید عرض میکنم خدمت همه اساتید.
من قصد دارم در سمت client یه وب سایت که با asp نوشته شده، با پورت سریال ارتباط برقرار کنم.(اطلاعات رو به سمت سرور بفرستم و یا از سرور به اون data بدم و در نهایت نتیجه توی صفحه وب نشون داده بشه.)
تحقیق زیادی انجام دادم،تا اینکه یکی از دوستان در همین سایت فرمودند با استفاده از silverlight این کارو میشه انجام داد.

اگه اساتید نظری در مورد مزایا،معایب و یانمونه پیاده سازی شده و یا هر ایده ی دیگه ای دارن،خواهش میکنم بنده رو
بهره مند بفرمایند.
متشکرم.

barnamenevisforme
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 19:43 عصر
سلام
حتما اساتیدی که در این انجمن فعالیت میکنند،اطلاعاتی در باره استفاده از silverlight و مزایای اون دارن،خواهش میکنم توی این تاپیک مطرح کنند،هر چند ممکنه کل گره باز نشه ولی امیدوارم به نتیجه قابل قبولی برسیم.

barnamenevisforme
پنج شنبه 25 خرداد 1391, 23:50 عصر
آقا یکی نیست لاقل دل ما رو با یه مطلب خوش کنه؟:ناراحت:

barnamenevisforme
جمعه 26 خرداد 1391, 16:12 عصر
باز هم سلام
به مطالب خوبی دست پیدا کردم.انشالله اگه جواب بگیرم توهمین موضوع مطرحش میکنم.

s.hoseinpoor
دوشنبه 29 خرداد 1391, 18:03 عصر
اقا ممنون میشم چنین کاریو بکنی...

barnamenevisforme
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 06:31 صبح
سلام
به نظر شما کدوم روش معقولتر به نظر میرسه؟
Create a webservice on the server side that accepts the port data and a desktop app on the client side that reads the serial port and sends the data to the webservice.

Or; use automation (via MSHTML or a webbrowser control) to update the ASP page from a desktop app that reads the serial port.

Or; create a webservice on the client side that reads the serial port; a Siverlight app on the client side can then access the webservice to get port data.

aminghaderi
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 11:00 صبح
فرقی نمی کنه ، همه دارن می گن باید یه app ساخته بشه ، چیزی که من قبلا بهش رسیده بودم ، ولی من یه چیزی از یکی از دوستان دیروز شنیدم؟!
و اون کار با فلش بود! در بارش تحقیق کنید ، ظاهرا امکانات خوبی رو می دهد ، به نظر من اگر فلش بتونه از همه بهرته ، البته من از ساخت صفحه با سیلورلایت اطلاعی ندارم ، اگر کارایی اون هم مثل همین فلش باشه باز هم راحت تر هست ، به هر حال یه افزونه هست ، راحت روی مرورگر در همه جا وصل می شه و قابل دسترسی هم هست و امتحان خودش رو هم روی کارایی پس داده ولی app یکم داستانش فرق می کنه و پیچیده تر است ولی خوب شاید مهندسی تر باشه.
من فلش و سیلور لایت رو انتخاب می کنم ، اگر نشد طراحی app .

reza1984
جمعه 02 تیر 1391, 22:19 عصر
سلام
برای استفاده از این dll حتما باید تو مد OOB باشین
http://interopcom.codeplex.com/

barnamenevisforme
جمعه 02 تیر 1391, 23:34 عصر
سلام
دوست عزیز ممکنه یه کم بیشتر توضیح بدین؟
فکر کنم اینم مربوط به application باشه.اینطور نیست؟
من به لینک مربوطه سر زدم.ولی چیزی که واسه download داره یه package نصب شدنی بود.

reza1984
دوشنبه 05 تیر 1391, 23:06 عصر
silverlight فقط در حالت OOB دسترسی به IO سمت Client پیدا میکنه و با استفاده از dll ی که معرفی کردم که همون dll مربوط به serial خودٍ دات نت و برای silverlight تبدیل شده استفاده کنین
در مسیر
http://interopcom.codeplex.com/releases/view/51518
فایل
COM interop assemblies
را دانلود کنین
فقط dll

d_derakhshani
سه شنبه 13 تیر 1391, 16:13 عصر
silverlight فقط در حالت OOB دسترسی به IO سمت Client پیدا میکنه و با استفاده از dll ی که معرفی کردم که همون dll مربوط به serial خودٍ دات نت و برای silverlight تبدیل شده استفاده کنین
در مسیر
http://interopcom.codeplex.com/releases/view/51518
فایل
COM interop assemblies
را دانلود کنین
فقط dll
در سیلورلایت 5 با استفاده از تیک Elevated trust...in browser در properties می تونید در مد in-browser به COM دسترسی داشته باشید و بتونید با port ها کار کنید

taghvajou
جمعه 30 تیر 1391, 23:18 عصر
سلام به همه
یه کاری که میتونین بکنین استفاده از جاوا اسکریپته! یه کنترل اچ تی ام براوز تو سیلورلایت استفاده کنین و با کد جاوا میتونین کار مورد نظرتون رو انجام بدین.

barnamenevisforme
شنبه 31 تیر 1391, 15:21 عصر
سلام

یه کاری که میتونین بکنین استفاده از جاوا اسکریپته! یه کنترل اچ تی ام براوز تو سیلورلایت استفاده کنین و با کد جاوا میتونین کار مورد نظرتون رو انجام بدین.
اگر چه در این روش هم از silverlight استفاده میشه ولی اگه یه مثال یا نمونه میذاشتید ممنون میشدم.
البته اگه اماده دارید،وگرنه دوست ندارم باعث زحمتتون بشم.
ولی فکر کنم با کد های جاوا بشه مستقل از silverlight هم کار کرد.نظرتون چیه؟

d_derakhshani
یک شنبه 01 مرداد 1391, 09:59 صبح
سلام به همه
تا اونجا که من متوجه شدم موضوع ارتباط با پورت سریال از طریق کلاینته. حالا جاوا اسکریپت چه ارتباطی با این موضوع دارم متوجه نمیشم. تا اونجا که من می دونم همچین چیزی ممکن نیست. البته جاوا اسکریپت می تونه با یک آدرس url ارتباط سرویسی(وب سرویس، Post، Get) بر قرار کنه اما همه اینها در حد Http هست.