PDA

View Full Version : سوال: Project Group

ali190
جمعه 26 خرداد 1391, 00:44 صبح
باسلام و عرض خسته نباشید
من در پروژم میخوام زمانیکه مثلاً دارم یک کار حجیم رو انجام میدم عملیات دیگری رو هم موازی با اون انجام بدم
مثلاً فرض کنید میخوام یک فایل رو در داخل دیتابیس آپلود کنم
میخوام تا زمانیکه برنامه داره این کار رو انجام میده فرم دیگری رو فرم اصلی باز بشه و یک پروسزبار که حالت Please Wait.... داره کاربر رو برای اجرای کدهای اصلی منتظر نگه داره
من برای اجرای این پروسزبار از یک تایمر استفاده میکنم
اما چون عملیات اصلی بعضاً حجیم و وقت گیر یمشه برنامه هنگ میکنه
دنبال استفاده از Thread در پروژم رفتم و لی ترسیدم که ریسک کنم
برای همین میخوام بدونم میتونم از Project Group استفاده کنم
من تا حالا با Project Group کار نکردم
چطور میتونم یک Project Group ایجاد کنم؟
آیا Project Group میتواند جوابگوی کار فعلی من باشه؟
چطور میتونم به فرم های پروژه های موجود در Project Group دسترسی داشته باشم؟
و ...
ممنونم
یاعلی

محسن واژدی
جمعه 26 خرداد 1391, 01:07 صبح
سلام علیکم
نه متاسفانه، چرا که project-group به منظور دیگری مورد استفاده قرار میگیرد (مواردی را که فرمودین پشتیبانی نمیکند)، به عبارتی در این صورت چندین پروژه که به گونه ای در ارتباط با هم هستند را در یک جا با عنوان project-group جمع آوری میکنیم، مثلا یک پروژه ActiveX-Dll و یک پروژه StandardEXE را در یک ProjectGroup در کنار هم قرار میدهیم و همزمان با اینکه پروژه activex-dll را مینویسیم میتوانیم به عنوان تست آنرا که فعلا به Reference اضافه شده را در پروژه standard-exe هم استفاده کنیم. البته همه پروژه های موجود دارای کمپایلی جداگانه هستند یعنی خروجی activex-dll یک فایل dll و standard-exe هم یک فایل مستقل exe است

موفق باشید

ali190
جمعه 26 خرداد 1391, 12:33 عصر
سلام
پس نظرتون چیه؟
بهتر هست از Multi Threading استفاده کنم
اگر آره ، چطوری؟

Veteran
جمعه 26 خرداد 1391, 13:37 عصر
Multi Threading توی vb6 ?
فکر نکنم بشه.من خیلی دنبالش بودم.اما جیزی پیدا نکردم از اینو و اون هم پرسیدم اما گقتند نمیشه
یکی از مدیران همین بخش گفت من یک بار تونستم با 1000000000 بدبختی این کارو بکنم.اما برنامه هنگ کرد و کد ها از دست رفت.

M.T.P
جمعه 26 خرداد 1391, 15:34 عصر
ببینید اینکه vb6 برای Multi threading توابعی رو در نظر نگرفته دلیلش این نیست که با vb6 این کار شدنی نیست ، چیزی که هست اصول پیاده سازیشه که هنوز کسی روش درست حسابی براش ارائه نداده و روش های ابدائی و ارائه شده توسط برنامه نویس ها همه غیر اصولیست و برنامه رو Crash می کنه.

البته به نظر من دلیل عمدش می تونه زوایای پنهان و نکات مهم اون باشه ، چیزی که اطلاعات صحیحش در اختیار من و شما نیست و مایکروسافت میاد و در دات.نت پیاده سازیش می کنه.
یعنی به نظر شما مایکروسافت نمی تونست یک کلاس کامل در رابطه با این موضوع در اختیار برنامه نویس های vb6 قرار بده؟
می تونه اما هیچ وقت این کار رو نمی کنه ! هیچ وقت این دردسر رو به خودش نمیده و اصلا دلش نمی خواد نقش vb.net رو کم رنگ کنه.

Veteran
جمعه 26 خرداد 1391, 19:07 عصر
ببینید اینکه vb6 برای Multi threading توابعی رو در نظر نگرفته دلیلش این نیست که با vb6 این کار شدنی نیست ، چیزی که هست اصول پیاده سازیشه که هنوز کسی روش درست حسابی براش ارائه نداده
چیزایی که به نتیجه نمیرسه برای من جالب هستند/واقعا این عمل رو چرا نمیشه به درستی توی وی بی پیاده سازی کرد/چه عواملی هستند که نمیزارن
:متفکر::متفکر:

البته به نظر من دلیل عمدش می تونه زوایای پنهان و نکات مهم اون باشه ،
مثلا شما تا حالا سعی کردی انجام بدی ؟ اگر اره
به چه نتیجه ای رسیدی چه برداشتی از این قضیه داری :متفکر:
خیلی مشتاقم نظرات مدیران رو هم در این باره بدونم اما حیف که در بحث ها زیاد شرکت نمیکنن/