PDA

View Full Version : سوال: یک سوال در مورد php

ArMin.AM
جمعه 26 خرداد 1391, 11:09 صبح
سلام دوستان
من دارم یه پروژه می نویسم با php ، یه مشکلی برخوردم
توی سیستم من یه سری متقاضی میان و یه سری درخواست هایی رو میدن که این درخواست ها تو db ذخیره میشه ، حالا یه کارمندی میاد و وارد پروفایلش میشه و وظیفش رسیدگی به این درخواست هاست ، مثلا وقتی وارد میشه می بینه 10 تا درخواست بررسی نشده داره، و یه لیست از این درخواست ها بهش نشون داده میشه ، من این درخواست ها رو توی یه جدول بهش نشون میدم که چون تعداد درخواست ها ثابت نیست ، این جدول داینامیکه ، یعنی سطرهاش کم و زیاد میشه طبق کد زیر

<form id="form1" name="form1" action="memberFollowUp.php" method="post" enctype="multipart/form-data" >
<table>
<thead>
<th>No.</th><th>Name</th><th>LastName</th><th>Father name</th><th>Father ID</th><th>Registration ID</th>
</thead>
<?php

$query = mysql_query("select p.name,p.lastName,p.dadname,p.dadid,r.regid from profile p,rahgiri r
where p.regid=r.regid and r.verify='0'");
//$row = mysql_fetch_assoc($query);

$counter = 0;
while ($row = mysql_fetch_assoc($query)) {
$counter++;
echo '<tr>'
.'<td>' . $counter . '</td>'
.'<td>' . $row['name'] . '</td>'
.'<td>' . $row['lastName'] . '</td>'
.'<td>' . $row['dadname'] . '</td>'
.'<td>' . $row['dadid'] . '</td>'
.'<td>' . $row['regid'] . '</td>'
// .'<td>'.'<input type="radio" name="radio" id="radio" value="radio" />'.'</td>'
.'</tr>';

}
?>

</table>

حالا من مشکلم اینجاست که وقتی این کاربر میخواد یه درخواستی رو انتخاب کنه ، من از کجا بدونم کدوم درخواست رو انتخاب کرده که برم از دیتا بیس اطلاعات رو بیارم و بهش نشون بدم تا رسیدگی کنه به اون درخواست ؟

ممنون میشم جواب بدین

khanlo.javid
جمعه 26 خرداد 1391, 11:24 صبح
دوست عزیز شما میتونید برای هر درخواست یه id تعریف کنید و با توجه به id درخواست مربوطه، اطلاعات اونو از db خودتون واکشی کنید..

موفق باشید.

ArMin.AM
جمعه 26 خرداد 1391, 11:30 صبح
ممنون از جوابتون
دوست عزیز من برای هر درخواست یه radio batton تعریف کردم که تو کدی هم که گزاشتم ، کامنتش کردم ، اما مشکلم اینه که اون حلقه ی while میاد برای هر رکورد جدید ، یه سطر اضافه میکنه و من نمی تونم id اون radio botton رو مقدارش رو عوض کنم ، برای همه ی سطرها id="radio" میشه

colors
جمعه 26 خرداد 1391, 11:30 صبح
درود

برای هر درخواست یه لینک بزار که وقتی رو لینک کلیک کردن بره به بخش بررسی درخواست. مثل تصویر زیر
88272
بعد لینکهای بررسی رو با مقداری از متد GET مثل زیر پر میکنیم که ID هر درخواست توشه. مثلا

<a href="site.php?id=<?php echo $row['id']; ?>">بررسی</a>
و تو اون صفحه که درخواست هارو میگیری و بررسی میکنی مث زیر ID ش رو میخونیم و میدونیم که کدوم درخواسته

$id = $_GET['id'];

$query = mysql_query("SELECT * FROM `requestList` WHERE `id`='$id';");

ArMin.AM
جمعه 26 خرداد 1391, 11:51 صبح
درود

برای هر درخواست یه لینک بزار که وقتی رو لینک کلیک کردن بره به بخش بررسی درخواست. مثل تصویر زیر
88272
بعد لینکهای بررسی رو با مقداری از متد GET مثل زیر پر میکنیم که ID هر درخواست توشه. مثلا

<a href="site.php?id=<?php echo $row['id']; ?>">بررسی</a>
و تو اون صفحه که درخواست هارو میگیری و بررسی میکنی مث زیر ID ش رو میخونیم و میدونیم که کدوم درخواسته

$id = $_GET['id'];

$query = mysql_query("SELECT * FROM `requestList` WHERE `id`='$id';");

خیلی ممنون دوست عزیز ، فقط یه سوال دیگه دارم ، این دستور لینکی که دادین رو چه جوری می تونم تو اون حلقه ی while بالا به عنوان یکی از سطرهای جدول اضافه کنم ؟ چون سر این "" ها هی ارور میده ، ارورشم که رفع می کنم با جایگذاری ' ' جای " " ، دیگه کار نمی کنه !

colors
جمعه 26 خرداد 1391, 11:59 صبح
بفرما

<form id="form1" name="form1" action="memberFollowUp.php" method="post" enctype="multipart/form-data" >
<table>
<thead>
<th>No.</th><th>Name</th><th>LastName</th><th>Father name</th><th>Father ID</th><th>Registration ID</th>
</thead>
<?php

$query = mysql_query("select p.name,p.lastName,p.dadname,p.dadid,r.regid from profile p,rahgiri r
where p.regid=r.regid and r.verify='0'");
//$row = mysql_fetch_assoc($query);

$counter = 0;
while($row = mysql_fetch_assoc($query)){
$counter++;
?>
<tr>
<td><?php echo $counter; ?></td>
<td><?php echo $row['name']; ?></td>
<td><?php echo $row['lastName']; ?></td>
<td><?php echo $row['dadname']; ?></td>
<td><?php echo $row['dadid']; ?></td>