PDA

View Full Version : فارسی شدن گزارش های microsoft report

omid195
جمعه 26 خرداد 1391, 13:04 عصر
با سلام
من یک گزارش با microsoft report وasp.net 4.0 تهیه کرده ام و برای قسمت اعداد فارسی از فونت bnazanin استفاده کرده ام ولی وقتی آن را روی سرور می گزارم به صورت لاتین نمایش داده می شود برای این منظور فونت BNazanin را به صورت @font-face به صفحه اضافه کرده ام همه جا ی صفحه اعداد فارسی نمایش داده می شود ولی در گزارش باز لاتین است
لطفا راهنمایی کنید

aliha499
شنبه 10 تیر 1391, 14:09 عصر
دوست عزيز
من نمي دونم كه چرا اينفدر موضوع را پيچوندي...!
بهت شديدا توصيه مي كنم به غير از Tahoma در كل پروژه ات از فونت ديگه اي استفاده نكني. چون واقع توي كامپيوترهاي مقصد به مشكل مي خوري.
به نظر من بهترين كار در كامپيوتر كابر نهائي ، تنظيم فرمت اعداد به National در Regional ويندوز مي باشد. اين كار باعث ميشه بطور كلي اعداد در تمام محيط ويندوز فارسي نمايش داده بشه.
اما يه كار ديگه هم ميتوني بكني. اينكه موقع لود شدن فرم اصلي برنامه ات ، با استفاده از كد تنظيم فرمت اعداد رو در Regional Setting/Number Tab واقع در كنترل پنل (همونطور كه خط بالا گفتم) اين كار رو انجام بدي و موقع خروج از برنامه ات هم اون رو به حالت قبلي بر گرداني. نمونه كدي كه من در VB.Net استفاده مي كنم اينه :

My.Application.Culture.NumberFormat.DigitSubstitut ion = Globalization.DigitShapes.NativeNational

اميدوارم مفيد واقع بشه.

mohpersia
جمعه 24 شهریور 1391, 19:57 عصر
سلام به دوستان.من یک برنامه با دلفی نوشتم ولی وقتی میخوام از اطلاعات بانکش با استفاده از rave گزارش بگیرم کلمات فارسی رو ساپورت نمیکنه لطفا کمک کنید