PDA

View Full Version : شماره سریال و شماره اموال

aleas2
جمعه 26 خرداد 1391, 16:18 عصر
سلام خسته نباشید برای نوشتن پروژه مدیریت انبار داری قطعات سخت افزار کامپیوتر به زبان vb6
چندتا سوال داشتم
شماره سریال برای قطعه فرق میکنه ولی میخواستم بدونم شماره اموال چی؟شماره اموال هم برای هر قطعه فرق میکنه؟
و مثلا (5رم و 5 cpu وارد انبار بشه)شماره اموال برای 5 رم به ترتیب 1,2,3,4,5 هستن و برای 5 cpu به ترتیب 1,2,3,4,5 هسته؟
یه نه برای همشون به ترتیب 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 هسته شماره اموال میتونه تکراری باشه یا نه؟شماره سریال برای هر قطعه فرق میکنه شماره اموال هم همینطوره؟
100 عدد ماوس وارد انبار میشه یکی یکی ثبت میشن یعنی یکی یکی شماره اموال و سریالشون ثبت میشه؟یه یک جا میگن 100 عدد ماوس وارد انبار شده شماره سریال و اموال یکی ثبت میشه برای همشون؟

اگر یکی از قطعات که شامل شماره اموال هسته از انبار خارج بشه چی چکار باید کرد؟

خواهشا یه نفر جوابمو بده ممنون

mohsen_iceman2000
جمعه 26 خرداد 1391, 18:15 عصر
بستگی به سیاست شما تو برنامه نویسی داره ! ببین واسه مدیریت انبارداری ما یه سری کالا داریم که اگر بخوای حرفه ای کار کنی
ثبت کالا باید : کد رایانه ای ( کدی که سیستم می ده ) کد کالا ، کد بارکد داشته باشه

10 ماوس معمولاً یک اگه از یه شرکت باشن یه کد بارکد یا سریال دارن فقط برخی از قطعات می تونن متفاوت باشن

شماره اموال هم فقط اداره ها بر اساس رنج خودشون تولید می کنند و تکراری نیست

aleas2
جمعه 26 خرداد 1391, 18:57 عصر
ولی تاجایی من متوجه شدم میگن شماره سریال مثل شماره کارت ملی میمونه که هیچوقت تکراری نیست و شماره اموال مثل دسته بندی میمونه مثلا برای تمام ماوس ها یه کد اموال دارن و مانیتورها یه شماره اموال
بلخره کدوم درسته من موندم؟