PDA

View Full Version : سوال: یک فرم با دو سابمیت با دو اکشن ؟

mosi2007
جمعه 26 خرداد 1391, 20:05 عصر
سلام
دوستان چطوری تویه یه فرمی که 2 تا سابمیت داره 2 تا اکشن بدیم که وقتی مثلا رویه سابمیت 1 کلیک کرد بره تو صفحه index.php و وقتی رو سابمیت 2 کلیک کرد بره تو صفحه مثلا show.php

<form method="post" >
<input name="search" type="text">
<input type="submit" value="1" >
<input type="submit" value="2" >
</form>

ممنون میشم کمک کنید

Yousha
جمعه 26 خرداد 1391, 20:17 عصر
همچین چیزی امکان نداره
هر فرم فقط یک action داره.
شما بجای استفاده از فرم action دار و دکمه submit، از لینک/image button استفاده کن و اطلاعات فرم رو با جاوااسکریپت داخلش بریز

mosi2007
جمعه 26 خرداد 1391, 20:21 عصر
همچین چیزی امکان نداره
هر فرم فقط یک action داره.
شما بجای استفاده از فرم action دار و دکمه submit، از لینک/image button استفاده کن و اطلاعات فرم رو با جاوااسکریپت داخلش بریز
مرسی دوست عزیز
ولیمن از جاوا هیچی نمیدونم میتونید یه مثال کوچیک با کد برام بزنید ؟

YOUCOMCO
جمعه 26 خرداد 1391, 20:29 عصر
یه راهش اینه که برای هر دکمه از onclick یا onsubmit و ()window.location استفاده کنی.

mosi2007
جمعه 26 خرداد 1391, 20:37 عصر
یه راهش اینه که برای هر دکمه از onclick یا onsubmit و ()window.location استفاده کنی.
خب محتوایه اینپوت از نوع تکست رو چطوری بفرستم ؟

colors
جمعه 26 خرداد 1391, 20:41 عصر
درود

باید از جاوا اسکریپت استفاده کنید.
کار زیاد سختیم نیست

mosi2007
جمعه 26 خرداد 1391, 21:24 عصر
درود

باید از جاوا اسکریپت استفاده کنید.
کار زیاد سختیم نیست
ممنون دوست عزیز ولی تو پست دومی دوستان گفتند که باید از جاوا اسکریپت استفاده کنم من هم عرض کردم که جاوا بلد نیستم و اگه بشه یه مثال کوچیک برام بزنید

ravand
جمعه 26 خرداد 1391, 22:06 عصر
َما می تونی از لینک کمک بگیری:

<a href="http://localhost/8.php?tedad=1">www.pachenar.ir</a>
به شکل بالا میتونی مقدار یک رو به فیلد tedad ارسال کنی. و با روش Get مقدار رو دریافت کنی.

mosi2007
جمعه 26 خرداد 1391, 22:33 عصر
َما می تونی از لینک کمک بگیری:

<a href="http://localhost/8.php?tedad=1">www.pachenar.ir</a>
به شکل بالا میتونی مقدار یک رو به فیلد tedad ارسال کنی. و با روش Get مقدار رو دریافت کنی.

خیلی ممنون دوستان اگر امکانش هست یخورده به سوالم بیشتر دقت داشته باشید البته ببخشید
من یه اینپوت دارم که از نوع تکست هست و دو تا لینک برای کاربر یا دو تا سابمیت برای کاربر میخوام قرار بدم که کاربر وقتی مقداری یا متنی رو وارد اینپوت تکست کرد دو تا دکمه یا به قول شما دوستان عزیز دو تا لینک باشه که وقتی روی هر کدام از این لینکها کلیک کرد مقدار اینپوت رو تو صفحات مشخصی ببره حالا چه روی لینکه اولی کرد که مقدار را ببره به صفحه index.php و چه رویه لینک دومی کلیک کرد که مقدار را ببره به show.php
کدی که اقا راوند دادن درسته ولی من میخوام مقدار اینپوت رو به صفحه بعدی ارسال کنم

ravand
جمعه 26 خرداد 1391, 22:42 عصر
بفرمایید اینم کدهای php :

<?php
$handle=mysql_connect('localhost','root','');
$db=mysql_select_db('amar-link');
/*اگه مقدار ارسال شده به فيلد تعداد مقداري نباشد يا خالي باشد يا نامساوي با يك باشد يا نامساوي عدد باشد
*/
if((!isset($_GET['tedad'])) or ($_GET['tedad']=="") or ($_GET['tedad']!=1) or (!is_numeric($_GET['tedad']))){
//در اين صورت از صفحه خارج شو و به اين خطا برو
header("Location:HTTP/1.0 404 Not Found");
//فرمان خروج از صفحه
exit;
//وگرنه
}else{
//مقدار با اين قسمت گرفته شود و به فيلد تعداد داده شود
$tedad=$_GET['tedad'];
}
mysql_set_charset('utf8',$handle);
mysql_query("INSERT INTO link (`id`,`tedad`) VALUES ('$id','$tedad')");
$num=mysql_affected_rows($handle);
if($num==1){
echo ".ارسال شد";
}
else
if($num == 0){
echo".ارسال نشد ";
}
mysql_close($handle);
?>
مقدار توسط کدهای بالا از لینک گرفته میشه و ثبت میشه. اینی که نوشتم برای دریافت عدد بود برای همین ورود هر متنی رو منع کردم.:لبخند:

MostafaEs3
شنبه 27 خرداد 1391, 01:50 صبح
:قهقهه: راوند و بقیه ی دوستان ! چرا هی میپیچونید ؟!

<form method="post" name="form1" id="form1">
<input type="submit" value="1" onclick="document.form1.action='index.php',document.form1.s ubmit();" >
<input type="submit" value="2" onclick="document.form1.action='index2.php',document.form1. submit();" >
</form>

اینو تست کن نتیجه رو بهم بگو !

mosi2007
شنبه 27 خرداد 1391, 09:40 صبح
:قهقهه: راوند و بقیه ی دوستان ! چرا هی میپیچونید ؟!

<form method="post" name="form1" id="form1">
<input type="submit" value="1" onclick="document.form1.action='index.php',document.form1.s ubmit();" >
<input type="submit" value="2" onclick="document.form1.action='index2.php',document.form1. submit();" >
</form>

اینو تست کن نتیجه رو بهم بگو !
از همه ممنون ولی همینی که اقا مصطفی گفت رو لازم داشتم
ممنون