PDA

View Full Version : شروع یادگیری لینوکس برای php ؟

mosi2007
جمعه 26 خرداد 1391, 20:19 عصر
سلام دوستان
میخوام از این به بعد تو محیط لینوکس دستورات php رو اجرا کنم و تو اون محیط کار کنم
1=به نظر شما از چه توزیعی استفاده کنم بهتره؟
2= و چه نوع مجازی سازی که بتونم هم ویندوز داشته باشم هم لینوکسو ؟
3=برنامه هایی شبیه ومپ و زمپ برای لینوکس هست یا نه ؟
دیگه به چه چیزایی احتیاج پیدا میکنم چون تا الان با لینوکس کار نکردم

soroush.r70
جمعه 26 خرداد 1391, 21:07 عصر
برای لینوکس لمپه

mosi2007
جمعه 26 خرداد 1391, 21:23 عصر
بیشتر می خوام که کار با سرور ها رو یاد بگیرم که همشون سنتوس هست تو این توزیع(سنتوس ) چی میشه کار کرد ؟
سوالهای بعدی جوابش چی میشه ؟

بهزاد علی محمدزاده
شنبه 27 خرداد 1391, 00:20 صبح
دوست من . شما توزیع دسکتاپ می خوای استفاده کنی به جای ویندوز ؟ از Ubuntu .
سرور مجازی هم براش وجود داره . لینک (http://irantux.org/html/index.php?name=Sections&req=viewarticle&artid=144&page=1)

شما فرضا اینها رو نصب کردی . شروع می کنی کد نویسی با php و در نهایت بازهم مرورگر و داری و یه Editor . غیر از اینه ؟ اگر می خوای لینوکس یاد بگیری و در واقع هدفت این هست که از طریق PHP بری و لینوکس رو هم یادبگیری ، خوبه اما راهش شاید این نیست . چون همون میشه که بهت گفتم . مرورگر و یه ادیتور ...

برای لینوکس مهمه که سعی کنی متون انگلیسی بخونی . یعنی باید اینجوری جستجو می کردی xampp for linux . فقط نسب یه توزیع نیست ، لینوکس کار کردن یعنی مدام جستجو کردن و سیستم اونها با ویندوز خیلی فرق داره .

سراغ لینوکس می خواید برید باید یه سری به فروم هاشون بزنید ، یه سری منابع رو جمع آوری و مطالعه کنی تا با ساختار لینوکس آشنا بشی . در اینصورت میشه گفت رفتی سراغ لینوکس ولی اگر بخوای بدون اینها کار کنی اولا مشکلات زیادی خواهی داشت ثانیا میشه همون قضیه ادیتور که دیگه اونوقت فرقی نداره تو لینوکس باشی یا ویندوز .

MostafaEs3
شنبه 27 خرداد 1391, 01:54 صبح
شما از لینوکس Cent Os استفاده کن که همه ی شرکتای هاستینگ استفاده میکنن

توی گوگل بزن خط فرمان لینوکس .. شروع کن به کانفیگ سرور . باید با پوتی (putty) به SSH متصل بشی .. برای ویندوز باید با ویندوز ریموت دسکتاپ به سرور راه پیدا کنی .

دراصل لینوکس محیط گرافیکی هم داره و میشه فعالش کرد ولی با توجه به سرعت و حجم محدود اینترنت توی ایران نمیصرفه !