PDA

View Full Version : سوال: خطای اتصال فایل mdf به sqlexpress:خطا login failed و cannot open

hahaie
جمعه 26 خرداد 1391, 21:17 عصر
با سلام.
تاپیکی قبلا پیرامون بحث اتصال فایل mdf به sqlexpress ایجاد شد اما به جایی نرسید.حالا بنده تا جاهایی پیش رفتم اما با یه خطای جدید رو ب رو شدم ک هر چه این سایتا رو زیر و رو کردم به جایی نرسیدم.
توضیح اینکه بنده با connection string زیر قصد ارتباط فایل mdf (ایجاد شده با sqlserver2005)به sqlexpress2008 رو در سیستم مقصد دارم.پس از کلی تلاش با پیغام خطای زیر مواجه شدم:
Cannot open database "DBname"requested by the login.the login failed.login failed for user "computername\Administrator"
این هم کانکشن استرینگ اصلی:

projectname.Properties.Settings.Default.DB_SuperMa rketConnectionString1;
کانکشن استرینگ دوم:

Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\DBname.mdf;Integrated Security=False;User Instance=True"

ضمنا من هیچ یوزر و پسوردی برای پایگاه داده و حتی sqlexpress و پایگاه داده نگذاشتم.تنها برای کاربر ویندوز(administrator)اون هم موقعی ک پیغام بالا رو دیدم پسورد گذاشتم گفتم شاید حل بشه ک نشد.روش تعریف یوزر و پسورد هم توی sqlexpress بلد نیستم!!!!
نکته اینکه وقتی از کانکشن استرینگ اصلی فوق استفاده میکنم وقتی با پیغام خطای فوق رو ب رو میشم نمیشه از فایل mdf کپی گرفت!بنظرم ارتباط با اون برقرار شده اما نمیتونه بازش کنه.
اما اگه کانکشن استرینگ دوم رو استفاده کنم ب راحتی میشه از فابل mdf کپی گرفت مثل اینکه ارتباط با اون برقرار نشده.

دوستان حرفه ای و با تجربه کمک کنند ممنون میشم

فرید نجفلو
جمعه 26 خرداد 1391, 21:48 عصر
سلام
دوست عزیز باید می گفتید در DB_SuperMarketConnectionString1 چی ذخیره (تنظیم) کردید
از Properties پروژه و برگه Settings

hahaie
شنبه 27 خرداد 1391, 12:02 عصر
با استرینگ دوم یکیه فرقی نداره فقط اون رو VS تنظیم میکنه

hahaie
شنبه 27 خرداد 1391, 20:28 عصر
اینم امتحان کردم نشد.یکی از بچه ها میگفت به جای .\sqlexpress بنویس localhost اون هم نشد!:گریه: