PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در مورد فراگیری 2010 asp.net

caspianhero
شنبه 27 خرداد 1391, 12:19 عصر
با سلام بر دوستان

میخواستم بدونم ایا این فیلم های اموزشی که توی سایتهای ehsanavr.com و codecity.ir
هست ایا به درد یادگیری می خورند چون بعضی می گویند که بهترین راهای فراگیری برنامه نویسی دیدن کلیپ های اموزشی هست!!! و با توجه به این که این فیلم های اموزشی که توی این سایت ها هست اغلب قدیمی هست برای نسخه 2005 هستند: ایا ارزش دانلود کردن دارند؟؟؟ ایا کد ها و متود ها و.... توی نسخه ی 2010 تغییر کرده؟؟؟
و یک نکته دیگه هم برام خیلی گنگ هست: چرا می گویند php بهتر از asp.net هست!!! به نظر من asp.net بهتر هست: چون محیطی جذابی دارد و توی روحیه برنامه نویسی ادم تاثیر می گذارد!!و..... :لبخند:بر خلاف محیط php که همه اش کد هست(خشک هست):متفکر:
نظر کلی شما دوستان چیست؟؟ لطفا راهنمایی کنید؟؟؟
سپاس

amir-aa
شنبه 27 خرداد 1391, 12:28 عصر
عزیزم من هم phpو هم asp.netکار کردم.هر کدام از لحاظ هایی برتری دادند.خب بهتر بودن پی اچ پی میتونه به دلیل همون open sourceبودنش باشه یعنی یک پروژه مثلا فروم ساز مای بی بی یا جوملا رو در نظر بگیر یکی دوتا برنامه نویس روش کار نمیکنند بلکه تکاملش با تمام برنامه نویس های open sourceهستش اینجوریه که یک پروژه منبع باز بعد از یکی دوسال ارزشش زیاد میشه اما asp.net اینجوری نیست هرچند که از لحاظ امنیتی میتونه خیلی قوی تر باشه

alonemm
شنبه 27 خرداد 1391, 13:12 عصر
با سلام بر دوستان

میخواستم بدونم ایا این فیلم های اموزشی که توی سایتهای ehsanavr.com و codecity.ir
هست ایا به درد یادگیری می خورند چون بعضی می گویند که بهترین راهای فراگیری برنامه نویسی دیدن کلیپ های اموزشی هست!!! و با توجه به این که این فیلم های اموزشی که توی این سایت ها هست اغلب قدیمی هست برای نسخه 2005 هستند: ایا ارزش دانلود کردن دارند؟؟؟ ایا کد ها و متود ها و.... توی نسخه ی 2010 تغییر کرده؟؟؟
و یک نکته دیگه هم برام خیلی گنگ هست: چرا می گویند php بهتر از asp.net هست!!! به نظر من asp.net بهتر هست: چون محیطی جذابی دارد و توی روحیه برنامه نویسی ادم تاثیر می گذارد!!و..... :لبخند:بر خلاف محیط php که همه اش کد هست(خشک هست):متفکر:
نظر کلی شما دوستان چیست؟؟ لطفا راهنمایی کنید؟؟؟
سپاس

باسلام:

دوست عزیز سعی کنید برای اینکه تاپیک های شما حذف نشن یک موضوع مشخص داشته باشید در این تاپیک شما 2 سوال مطرح کردید که جوابش مجزاست.

به نظر بنده شما هم از کلیپ های آموزشی استفاده کن و هم از کتاب.
یک کتاب مرجع Professional ASP.net 4 C# and Vb.net از انتشارات Wrox بهترین گزینه میباشد.

در خصوص مقایسه دو زبان PHP AND ASP.net خیلی در هر دو تالار بحث شده لطفا جستجو کنید.

موفق باشید.

caspianhero
شنبه 27 خرداد 1391, 13:19 عصر
متشکر: این کتابی که معرفی کردید ایا ترجمه شده به فارسی هست یا زبان اصلی؟؟؟