PDA

View Full Version : سوال: ارتباط با sql از راه دور

h_a_m_i_d
شنبه 27 خرداد 1391, 12:54 عصر
سلام دوستان من دارم یک برنامه مینویسم که باید با یک سرور دیتابیس(از طریق اینترنت) ارتباط برقرار کنم کسی میتونه منو راهنمایی کنه که چه جوری ارتباط برقرار کنم ؟
و میشه یک سرور مجانی دیتابیس رو به من معرفی کنید

M.KH-SH
شنبه 27 خرداد 1391, 14:23 عصر
سلام دوست عزیز
سرور مجانی که زیاده یکم تو گوگل سرچ کن

سایت: db4free.net برای mysql پیشنهاد خوبی هستش و برای sql هم از سایت somee.com میشه استفاده کرد
ولی پیشنهاد میکنم که خودت یک vps خریداری کنی و اینجوری خیلی خوب و عالی میتونی کار کنی بدون اینکه نگران هک شدن باشی

برای اتصال هم میتونی از سایت های که آموزش connection string میدن استفاده کنی

اگه هم خیلی میخوای امنیتی کار کنی از socket نویسی استفاده کن که دیگه مو لا درزش نمیره ولی اینم بگم که انصافا سخته

اگه هم هیچ کدوم از اینا رو نتونستی استفاده کنی از سیستم خودت به عنوان سرور استفاده کن اونم باید مراقب باشی که ترافیک زیاد مصرف میشه

تمام روش هایی که گفته شد رو انجام دادم اگه مشکلی بود بپرس تا راهنماییت کنم

علاوه بر همه اینا اگه میخوای دیتا بیس رو باز بزاری تا کسای دیگه هم بتونن استفاده کنن ازش از وب سرویس ها باید استفاده کنی

فکر کنم کامل بودش

oranoos
یک شنبه 28 خرداد 1391, 09:02 صبح
سلام
دوست عزیز از راهنمای هاتون ممنونم، ولی من مشکلم اینه که برنامه ام تحت ویندوز و یه سرور هم دارم ولی می خوام از خارج از شبکه محلی به برنامه ام دسترسی داشته باشم با حفظ امنیت .
اگه در این زمینه منو راهنمایی کنید ممنون میشم.

M.KH-SH
یک شنبه 28 خرداد 1391, 09:51 صبح
دوست عزیز تمام اینا مثل هم هستن آخه چه فرقی میکنه؟
مثلا ایپی های محلی هستش ::: 192.168.1.1-192.168.1.255
تو اینترنت هم آیپی ها به فرض میشن:: 37.64.2.5
در کل قانون بازی یکی هستش فقط اگه از روش سوکت داری استفاده میکنی باید به ایپی های نشنال اجازه دسترسی بدی در غیر اینصورت نمیشه
برای sql هم هیچ مشکلی نیست کلا کار میکنه اونم باید یوزر و پسورد بسازی که کاره خیلی آسونی هستش

دوست عزیز اگه کلا میخوای برنامه تحت شبکه باشه از طریق sql به هم وصل باشن و نرم افزاری به نام سرور رو روی کامپیوتر سرور نصب نکنی باید connection string رو درست وارد کنی نه چیز دیگه

h_a_m_i_d
سه شنبه 30 خرداد 1391, 11:43 صبح
من میخوام امنیت خیلی بالا باشه و هر دفعه یک رکورد از بانک خوانده بشه و اخر اجرا برنامه دوباره مقدار جدید ذخیره بشه
میشه در مورد دو تا روشی که گفتین توضیح بدین
خیلی خیلی ممنون

M.KH-SH
سه شنبه 30 خرداد 1391, 11:49 صبح
روش اول که در باره ایپی هاست که باید از سوکت نویسی استفاده کنی و روش دوم هم باید از بانک استفاده کنی که اونم هیچ کاری نداره فقط دنبال کانکشن استرینگ مربوز به اتصال بانکت باش نه چیز دیگه