PDA

View Full Version : سوال: ارتباط برنامه با سخت افزار و ایجاد محدودیت ثبت رکورد قبل از زمان مشخص

dana65
یک شنبه 28 خرداد 1391, 15:12 عصر
سلام http://www.tarfandestan.com/forum/images/smilies/moustachel.gif.
من چند تا سوال دارم.
1- چه طور میشه در برنامه ای این قابلیت رو ایجاد کرد که مثلا پس از ثبت یک رکورد در زمان مشخص دیگه کاربر نتونه قبل از این زمان رکوردی ثبت کنه؟
2- چه طور میشه نرم افزار رو با دوربین ارتباط داد به طوری که عکس گرفته شده در یک پیکچرباکس به طور خودکار نمایش داده بشه و در دیتابیس ذخیره بشه؟
3- چه طور میشه عملیاتی رو در یه نرم افزار به حالت قبل برگردوند مثل کاری که مثلا کنترل و z انجام میده البته نه دقیقا اینطوری مثلا رکوردی رو اشتباه حذف کرده باشیم امکان لغو این عملیات وجود داشته باشه؟
3- سوال دیگم در مورد ارتباط با چاپگر هست چه طور اطلاعات رو گزارشش رو پرینت بگیریم اگه پرینتر حرارتی باشه فرق میکنه ؟
در محیط ویژوال استودیو با زبان سی شارپ.
دوستان اگه پاسخ میدید با یه مثال و کد پاسخ بدید ممنون میشم.http://www.tarfandestan.com/forum/images/smilies/yes.gif

dana65
یک شنبه 28 خرداد 1391, 19:09 عصر
دوستان کسی نیست جوابمو بده من خیلی فوری به کمکتون نیاز دارم اگه کسی لطف کنه جواب بده ممنون میشم.:افسرده:

Saeed_m_Farid
یک شنبه 28 خرداد 1391, 19:17 عصر
من اون علائم مورس شما رو تبدیل به فارسی کنم، تا دوستان بتونن راحت تر جواب بدن :

من چند تا سوال دارم:

چه طور میشه در برنامه ای این قابلیت رو ایجاد کرد که مثلا پس از ثبت یک رکورد در زمان مشخص دیگه کاربر نتونه قبل از این زمان رکوردی ثبت کنه؟
چه طور میشه نرم افزار رو با دوربین ارتباط داد به طوری که عکس گرفته شده در یک پیکچرباکس به طور خودکار نمایش داده بشه و در دیتابیس ذخیره بشه؟
چه طور میشه عملیاتی رو در یه نرم افزار به حالت قبل برگردوند مثل کاری که مثلا کنترل و z انجام میده البته نه دقیقا اینطوری مثلا رکوردی رو اشتباه حذف کرده باشیم امکان لغو این عملیات وجود داشته باشه؟
سوال دیگم در مورد ارتباط با چاپگر هست چه طور اطلاعات رو گزارشش رو پرینت بگیریم اگه پرینتر حرارتی باشه فرق میکنه ؟

در محیط ویژوال استودیو با زبان سی شارپ.
دوستان اگه پاسخ میدید با یه مثال و کد پاسخ بدید ممنون میشم.خودم هم بخونم ببینم چی نوشتین! 100 تا سوال رو یه جا میپرسن آخه؟ عجله هم دارین ماشاا...

dana65
یک شنبه 28 خرداد 1391, 19:27 عصر
من اون علائم مورس شما رو تبدیل به فارسی کنم، تا دوستان بتونن راحت تر جواب بدن :
خودم هم بخونم ببینم چی نوشتین! 100 تا سوال رو یه جا میپرسن آخه؟ عجله هم دارین ماشاا...

خدا خیرت بده آخه وقتی آدم به هزار تا مشکل برمیخوره حالش بد میشه بعد خطوط تبدیل به علائم وحشت میشن. هنو من چند تاشو پرسیدم تا اینجا جوونمردی کن جواب بده تا بقیشم در خدمت باشیم استاد.:لبخند:

Saeed_m_Farid
یک شنبه 28 خرداد 1391, 19:56 عصر
اولاً اینها سوالات کاملاً متفاوتی هستن و در تاپبک های مجزا باید جواب داده بشن ...
بعدش هم :

شرافتمندانه سعی کنید مشکل رو خودتون حل کنید. اگر ما حدس بزنیم که از جانب شما تلاشی برای حل مساله صورت نگرفته، پرسشتون رو حذف خواهیم کرد. این موضوع رو نیز در نظر داشته باشید که Scan نمودن صورت سوال و ضمیمه نمودنش به تاپیک، توهین آمیز تلقی میشه و کسی علاقه ای به (حتی مشاهده و) پاسخگویی به چنین تاپیک هایی نداره.
در مورد پیاده سازی خاصی که خودتون برای مساله ارائه کرده اید، بپرسید. اگر هنوز به این مرحله نرسیده اید، استادتون میتونه بهترین فرد برای کمک به شما باشه، پس به وی رجوع کنید تا حداقل بتونید دست و پا شکسته مطلبی رو که در جستجوی اون هستید پیاده سازی کنید. سپس در مورد مشکلات موجود در اون پیاده سازی خاص سوالات خودتون رو مطرح کنید.
کدی رو که ازش سر در نمیارید، استفاده نکنید چرا که بعدا اگر استاد شما ازتون در مورد بخشی از کد سوال کنه، این شما هستید که شرمنده خواهید شد (و البته، چنین کمک هایی بعدا نیز به دردتون نمیخوره، چه هنگام آزمون، چه برای پروژه بعدی و ...)
از فردیکه پاسخگوی سوال شما بوده، تشکر کنید. هیچ چیزی آزاردهنده تر از پاسخگویی به سوالات دانشجویی برای یک حرفه ای نیست، پس این حس رو با فشار کلید تشکر کمرنگ تر کنید.
سوال رو برای دقیقه 90 نذارید! اگر شما فرصت مطرح کردن سوال رو تا دقیقه 90 نداشته اید، ما هم فرصت پاسخگویی به اون رو نداریم. بنابراین، مطمئن بشید که سوال رو پیش از اینکه فرصتی به پاسخگویی به اون نباشه مطرح کنید.

اینها رو رعایت کنید و ما هم در خدمت شما هستیم ...

dana65
یک شنبه 28 خرداد 1391, 20:07 عصر
اولاً اینها سوالات کاملاً متفاوتی هستن و در تاپبک های مجزا باید جواب داده بشن ...
بعدش هم :
اینها رو رعایت کنید و ما هم در خدمت شما هستیم ...

حسابی شرمنده کردید.
بذارید یه توضیحی در مورد سوالام بدم . اولا من فارغ التحصیل هستم و ارائه به استادی ندارم و کلا تازه شروع به یادگیریه سی شارپ کردم .
دارم پروژه ای رو انجام میدم حدود دو ماهه دارم روش کار میکنم تنها مشکلم ندونستن توابع مورد استفاده برای کارم هست و هر تابع رو کامل با کاراییش یاد میگیرم و ندانسته در برنامه استفاده نمی کنم.
قبل از پرسش سوالم هم ازتون تشکر فراوان کردم و بعدش هم تشکر فراوان خواهم کرد .
الانم ممنونم که روی سوالاتم وقت گذاشتین.
برام دعا کنید بتونم مشکلاتم رو در این پروژه حل کنم . ممنونم. یا علی
برای موضوع تایپک هم چشم در تایپکهای جدا می پرسم.

Saeed_m_Farid
سه شنبه 30 خرداد 1391, 01:05 صبح
نه، منظور بدی نداشتم، فقط اون مواردی که قرمز کرده بودم، مدنظرم بوده و نه قصد تشکر شدن داشتم نه دانشجو بودن شما رو (که ذاتاً یه افنخاره نه سرکوفت) میخواستم گوشزد کنم.
اگه سوء تفاهم شده عذر میخوام؛ بقیه رو فقط نقل قول کردم.
امیدوارم موفق باشید...

dana65
سه شنبه 30 خرداد 1391, 08:32 صبح
نه، منظور بدی نداشتم، فقط اون مواردی که قرمز کرده بودم، مدنظرم بوده و نه قصد تشکر شدن داشتم نه دانشجو بودن شما رو (که ذاتاً یه افنخاره نه سرکوفت) میخواستم گوشزد کنم.
اگه سوء تفاهم شده عذر میخوام؛ بقیه رو فقط نقل قول کردم.
امیدوارم موفق باشید...

نه نه اصن منظورم این نبود که ناراحت شدم فقط شرایطمو توضیح دادم و اینکه خودم روی سوال زیاد فکر کردم و به نتیجه نرسیدم که اینجا بیان کردم همین. نیازی به عذرخواهی نیست دوست عزیز اگه از حرفام اینطور برداشت میشه شرمنده به خاطر مشغله ی فکری یه کم به هم ریختم. اتفاقا دانشجو بودن بهتر از فارغ التحصیل بودنه چون فکر میکنم به استاد دسترسی بیشتری داری و بهتر میشه کار کرد دعا کنید تا شهریور که جواب ارشد میاد منم دوباره دانشجو بشم.
ممنون از لطفتون.