PDA

View Full Version : مبتدی: بازارکارجاوا

moheb1
یک شنبه 28 خرداد 1391, 16:39 عصر
بازار کار جاوا در ایران چطوره و چه جور پروژه هایی با این زبان در ایران انجام میشه؟

phoenix87
یک شنبه 28 خرداد 1391, 21:44 عصر
من اگه رفتم سراغ جاوا به خاطر علاقه خودم بود و حاضر نیستم تو پروژه هایی که 99 درصد برنامه های مثل :
انبار داری
حسابداری
مدیریت تاکسی تلفنی
مدیریت رستوران
مدیریت فروشگاه
اتوماسیون بیمه
اتوماسیون اداری
و فروشگاه های آنلاین
چهار پنج تا بانک داریم اونا هم همه سایت دارن شرکت کنم
مقایسه کن با نرم افزار های خارجی ساخته شده مثل
matlab
Radar Analysis Tool
MedicTouch PulseMeter
Chem-Bio Emergency Management Information System
Harmony
Online Travel Services
مریخ پیمای ناسا Mars Rover
Brazil National Health Card Project
Storm Music Studio
Transclick Translation Technology
PAVO
Map24
Galapagos
و هزاران برنامه متنوع دیگه .الان بازار کار جاوا خوب هست البته اگه نوع پروژه برات مهم نباشه ولی به نظر من در آینده نردیک هیج زبانی در ایران بازار کار نداره.

ayub_coder
دوشنبه 29 خرداد 1391, 09:26 صبح
این نرم افزارهایی که گفتی با جاوا نوشته شدن آیا؟

mehdi_m1360
دوشنبه 29 خرداد 1391, 11:06 صبح
البته برای بانکها فقط سایت نیست، خیلی از سیتم ها از core banking گرفته تا سیستم پرداخت هم با جاوا نوشته میشوند و از قضا به نظر من جالب هم هستن. دوست من اگه شمایی که متخصص هستی توی بازار شرکت نکنی، وضع هر روز بدتر میشه. بهتره با وجود همه کمبودها توی بازار کار فعالیت داشته باشی، اینطوری به مراتب بهتره.
الآن بازار کار کشش خوبی داره اما هرقدر فعالیت متخصص ها بیاد پایین، ریسک سرمایه داری میره بالا و اینطوری خوب بازار از بین میره.

phoenix87
دوشنبه 29 خرداد 1391, 14:33 عصر
منظورم از سایت همین بانک داری اینترنتی بود.بله اون نرم افزارها با جاوا ساخته شده.

نه بحث تخصص من و شما نیست بحث اینه که بازار نرم افزار ایران به همینا ختم میشه و برنامه نویس هیچ لذت و شوقی برای یادگیری چزهای جدیدتر نداره.برای مثال چند وقت پیش در یکی از دانشگاه های ایران در مبحث فیزیک در مورد شبیه سازی مسئله ای چون زمان زیادی می برد نیاز به یک معماری چندپردازشی بود که رفتن از ایتالیا آدم آوردن انجام بده در حالی که با فریم ورک map reduce که تو حیطه جاوا هم هست شما میتونید چندتا کامپیوتر رو کلاستر کنید و اون همه کارها رو براتون در چند دقیقه انجام میده.خوب سالی یه بار از این پروژه ها هم پیش نمیاد که من وقتمو صرف یادگیری این فریم ورک دشوار کنم.

moheb1
سه شنبه 30 خرداد 1391, 15:02 عصر
سلام چرا فکر میکنید (به این نتیجه رسیدید) که "در آینده نزدیک" هیچ زبانی در ایران بازار کار نداره ؟

ناصرقلی
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 11:16 صبح
ایشون که گفتند هیچ زبانی بازار کار نداره تقریبا درست گفتن چون ما داریم از عصر آی تی به صورت میانبر (بدون گذشتن از عصر صنعت و کشاورزی) به سمت عصر حجر حرکت می کنیم. در آینده نزدیک نرم افزار کلا به عنوان ابزار جنگ نرم شناخته خواهد شد و ما نیز افسران اطلاعاتی نفوذی مزدور اجنبی .
بازار کار جاوا بد نیست . پیشنهاد می کنم عضو j2eelist یاهو بشید تا ایمیلهای مربوط به استخدام به شما برسد. توصیه شخصی من اینه که در موقع انتخاب کار حتما یک فاکتور را در نظر بگیرید و آن هم یادگیری و پیشرفت است. تنها چیزی که شما را در بازار کار به پیش می برد همین است. توصیه می کنم خودتان را در گیر پروژه های سطح پایین نکنید. همیشه باید طوری کار کنید که اگر از این مملکت رفتید بتوانید به آسانی کار پیدا کنید.

moheb1
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 16:38 عصر
واقعیتش اینه که من بیشتر با php کار کردم و مدتی هست که به دلایلی تصمیم گرفتم که جاوا رو شروع کنم و به غیر از چندتا کتاب و دوره های آموزشی که موسسه دیباگران در این مورد برگزار می کنه منبع آموزشی دیگه ای رو ندیدم لطفا تو این مورد منو راهنمایی کنید.

a.rezaniya
سه شنبه 13 تیر 1391, 00:21 صبح
با سلام
با توجه به اینکه کشور های صنعتی مثل فرانسه و آلمان بخش های دولتی را از سیستم عامل ویندوز پاک کردند و به سمت لینوکس رفتند و با توجه به یک سری نکات ریز و درشت دیگه مثل تدریس پی اچ چی در مدارس فنی و جاوا در برخی از دانشگاهها مثل صنعتی شریف و ساخت سیستم عامل زمین و ...... به این نتیجه می رسیم که ایران هم داره به سمت اپن سورس می ره یا لااقل داره سعی می کنه که بره و به همین دلیل بازار کار جاوا بهتر خواهد شد.
ولی نکته خیلی مهم دیگه اینه که بخاطر پول و کار دنبال جیزی نرو چون می دونی خیلی از کسانی که حتی برنامه نویسی هم بلد نیستند پولدارند.
تو برنامه نویس باش خود پول می یاد دنبالت نه فقط برنامه نویس ، تو بهترین باش همه میان طرفت چه جاوا کار چه پی اچ پی و....

moheb1
چهارشنبه 14 تیر 1391, 14:49 عصر
سلام علیکم
خیلی ممنون از نکات جالبی که گفتی،فقط به این مساله اشاره میکنم که منظور من از بازار کار صرفا پول نبود بیشتر منظورم این بود که بدونم آیا برنامه نویسی به زبان جاوا در ایران کاربرد داره یا نه یعنی اینکه آیا بستری برای استفاده از این زبان توایران هست یا نه چون به نظر من علمی که در عمل استفاده نشه کم کم از بین میره اما اگر در مسیری بیفتی که با علمت مشکلی رو حل بکنی کم کم علمت توسعه پیدا میکنه و رشد می کنه . بنابراین من هم با شما هم عقیده هستم.

pooriaye vali
شنبه 17 تیر 1391, 20:29 عصر
سلام. لطفا کتابی اگر سراغ دارین برای یادگیری زبان جاوا معرفی کنین.
لطفا کتابی که معرفی می کنین کتابی باشه که بشه راحت یاد گرفت ممنون.

pooriaye vali
شنبه 17 تیر 1391, 20:33 عصر
یک سوال دیگه ای که داشتم اینکه کاربرد زبان جاوا چی هست.ممنون

moheb1
یک شنبه 18 تیر 1391, 17:29 عصر
با سلام
با توجه به اینکه کشور های صنعتی مثل فرانسه و آلمان بخش های دولتی را از سیستم عامل ویندوز پاک کردند و به سمت لینوکس رفتند و با توجه به یک سری نکات ریز و درشت دیگه مثل تدریس پی اچ چی در مدارس فنی و جاوا در برخی از دانشگاهها مثل صنعتی شریف و ساخت سیستم عامل زمین و ...... به این نتیجه می رسیم که ایران هم داره به سمت اپن سورس می ره یا لااقل داره سعی می کنه که بره و به همین دلیل بازار کار جاوا بهتر خواهد شد.
ولی نکته خیلی مهم دیگه اینه که بخاطر پول و کار دنبال جیزی نرو چون می دونی خیلی از کسانی که حتی برنامه نویسی هم بلد نیستند پولدارند.
تو برنامه نویس باش خود پول می یاد دنبالت نه فقط برنامه نویس ، تو بهترین باش همه میان طرفت چه جاوا کار چه پی اچ پی و....
ولی مساله اینه که من دوست دارم که جزئی تر و مفصل تر در این مورد صحبت کنیم(برروی کاربردهای برنامه نویسی جاوار در ایران واشتغال زایی و... )بیشتر صحبت کنیم

moheb1
یک شنبه 18 تیر 1391, 23:53 عصر
منم تازه کارم که برای شروع دارم کتاب دیتل(چگونه با جاوا برنامه نویسی کنیم ) که ترجمش توسط انتشارات ناقوس چاپ شده رو میخونم، کتاب خوب وقابل فهمیه ، فکر میکنم برای مبتدی ها کتاب خوبیه!