PDA

View Full Version : گفتگو: نون در آوردن با سی شارپ

حمیدرضا1
یک شنبه 28 خرداد 1391, 21:32 عصر
سلام دوستان.
من سی شارپ رو یه کمکی بلدم.می خوام جدی تر ادامه بدم.لطفا بگید چجوری:گریه::گریه::گریه::عصبا ی++:
سؤال دوم:فرض کنید من حرفه ای تر شدم.حلا چیکار کنم؟یعنی چجوری وارد بازار کار بشم و نون در بیارم؟

programerinfonet
یک شنبه 28 خرداد 1391, 22:04 عصر
ببین دوست عزبز در مورد سؤال اولت که باید بگم به کمک فیلم های آموزشی جامع ، کتاب ها و سایت های مفید مثل همین سابت و دوره های آموزشی می تونی خوب پیشرفت کنی
و در مورد کسب در آمد باید یگم که فعلأ بی خیال . یعنی تا وقتی که تجربه کافی پیدا تکنی و نشناسنت کار نیست .
ولی وقتی حرفه ای شدی دیگه اگر تونستی یک برنامه طراحی کنی و تو بازار به فروش برسونی که نونت تو دیگ زوغنه (البته به این راحتی ها هم نیست)
و اگر نه باید بری تو یک شرکت بشی برنامه نویس و آموزش و ...

موفق باشی

ahmadreza517
یک شنبه 28 خرداد 1391, 22:08 عصر
به نام تنها برنامه نویس هستی
سلام ,

اگه برنامه نویس دست به کدی باشی می تونی تو شرکتای معتبر استخدام بشی.باید خودت بازاریابی کنی

حمیدرضا1
یک شنبه 28 خرداد 1391, 22:27 عصر
خب من زیاد به اینترنت دسترسی ندارم.میشه یه پک سی شارپ معرفی کنید.ممنون.

حمیدرضا1
یک شنبه 28 خرداد 1391, 22:28 عصر
ممنون.مثلا برم کجا؟چی بگم؟
بگم شما برنامه نیاز دارین یا نه؟

sara_aryanfar
یک شنبه 28 خرداد 1391, 22:36 عصر
با سلام دوستان من اکثر ما برنامه نویس بودن رو با کدنویسی اشتباه می گیریم برنامه نویس شخصی هست که راه و روش یک کار رو طراحی می کنه بهینه بودن اون راه و خیلی حرف های دیگه رو کار می کنه درواقع یک روش نو اما کد نویس کسی هست که فقط می تونه با استفاده از کد برنامه رو پیاده کنه ولی خب در ایران برنامه نویس هم مجبوره کدنویسی رو هم خودش انجام بده

حمیدرضا1
یک شنبه 28 خرداد 1391, 22:41 عصر
ببین دوست عزبز در مورد سؤال اولت که باید بگم به کمک فیلم های آموزشی جامع ، کتاب ها و سایت های مفید مثل همین سابت و دوره های آموزشی می تونی خوب پیشرفت کنی
و در مورد کسب در آمد باید یگم که فعلأ بی خیال . یعنی تا وقتی که تجربه کافی پیدا تکنی و نشناسنت کار نیست .
ولی وقتی حرفه ای شدی دیگه اگر تونستی یک برنامه طراحی کنی و تو بازار به فروش برسونی که نونت تو دیگ زوغنه (البته به این راحتی ها هم نیست)
و اگر نه باید بری تو یک شرکت بشی برنامه نویس و آموزش و ...

موفق باشی
ممنون.
با فرم اپلیکیشن کارکنم بهتره یا سی شارپ؟

zarrinnegar
یک شنبه 28 خرداد 1391, 23:07 عصر
اگر میخواهید برنامه نویسی باشید که اینقدر برنامه بریزن سرتون که پروژه ها رو رد کنید و قبول نکنید باید چند تا کار انجام بدید
اول این که برنامه نویسی رو یاد بگیرید طوری که برنامه نویسی رو بتونید یاد بدید برای اینکار ورود به آموزشگاه های برنامه نویسی خوب ، شرط اوله . چرا که چند تا مزیت داره 1 - خوب پول میگیرن ( این باعث میشه دلت به حال پولت بسوزه و بخونی ) 2 - خوب یاد میدن 3 - با افرادی سرو کار پیدا میکنی که دستشون به دهنشون میرسه 4 - کلاسیک برنامه مینویسی نه همینطوری یلخی

دوم باید پروژه های کوچیکی که از هون جا و جاهای دیگه گیریت میاد رایگان بنویسی چرا که هم پخته تر میشی و هم مشتریت بیشتر میشه ( حالا میگی پروژه چطوری میاد ، اینطوری که طول دوره شما حدود یک سال طول میکشه و توی این مدت دیگه همه رفیق هات و فامیلهات و ... میفهمن که میری کلاس برنامه نویسی و اون ها هم از خدا خواسته پروژه های دانشگاهیشون رو میدن انجام بدی - ز توی خود اون آموزشگاه هم میاد نگران این موضوع نباش)

سوم اینکه کسایی که توی اینجور جاها تدریس میکنن اگر برنامه نویس باشن مطمئن باش که 100 در صد کار برنامه نویسی دارن و فقط به کسایی اعتماد میکنن که برنامه نویس باشن و کم توقع ( البته اولش اینطوریه) و اگر کار شما خوب باشه اصلا نیاز نیست شما بری دنبال کار ، کار خودش میاد

چهارم که از همه مهمتره اینه که بخاطر پول برنامه نویسی رو یاد نگیر به خاطر خود برنامه نویسی برو سراغش چون در طول ترم و یاد گیری همش دنبال پروژه ای و کسب در آمد و هیچ چی از برنامه نویسی یاد نمیگیری یعنی هواست همش اون طرفه و هواس پرت هم که آخرش معلومه چی میشه :کف:

Saeed_m_Farid
دوشنبه 29 خرداد 1391, 20:37 عصر
چون مدیران محترم دیگه به اینجور تاپیک ها گیر نمیدن، من هم دوست دارم تو بحث شما شرکت کنم و یه چند تا نکته بگم و بعدش سوالم رو بپرسم!
البته صحبت من درباره برنامه نویس خوب شدن هست و راستش بدون تعارف زیاد در موردش مطالعه کردم و تا اونجایی که تونستم بهشون عمل کردم؛ بخاطر همین با شما هم در میان میذارم:

هرگز مطالعه و یادگیری رو متوقف نکنید: همیشه سعی کنید مهارت های خودتون رو بالا ببرید و تکنولوژی های جدید که میاد رو یاد بگیرین؛ هر از گاهی برگردین و کدهای قبلی تون رو نگاهی بندازین، ببینید حالا اگه بخواین اونا رو بازنویسی کنید چه تغییراتی می تونید توشون بدین؟ اگه متعجب نشدین و به کد خودتون نخندیدین یعنی پیشرفت تون کم بوده ولی هیچوقت هم به کد خودتون نخندین!
با افرادی که باهوشتر از خودتون هستند کار کنید: با گوش کردن به نقطه نظرات، آموزشها و داستانهای اونها و دقت در کدها و تمرینات اونها خودبخود تو یه کلاس آموزشی شرکت می کنید؛ ربطی هم نداره که طرف تازه کاره، متوسط، یا رئیس و مغرور و ... هست، یادتون باشه شما برای خودتون با اون تعامل دارین...
کدهای یک پروژه متن باز رو مطالعه کنید: از هر پروژه ای خوشتون اومد (مثلاً در sourceforge، codeplex و ...) به خودتون زحمت بدین سورس اش رو مطالعه کنید، اگه اولش بنظرتون خطوط هیروگلیف مصری اومد نترسین، روزی یکمی وقت بذارید و یه قسمتی اش که درک می کنید رو ادامه بدین و کم کم رو تمام قسمت ها اشراف پیدا می کنید؛ همه اولش اینطوری هستن ولی همه چی راه داره: Hanselman's Weekly Source Code (http://www.hanselman.com/blog/CategoryView.aspx?category=Source+Code)
مطالعه بی هدف رو بس کنید، شروع کنید به نوشتن: این که مشخصه، از همین جا شروع کنید و به دوستان تازه واردتون کمک کنید، سعی کنید جواب های تمیزتر و مطمئن تری بدین! فکر می کنید امثال ما چرا سعی می کنیم تو اینجور فروم ها به سوالات جواب بدیم؟ مطمئن باشید هرچقدر سوالات چالش برانگیز تر باشه و شما ببینید که جواب هاتون کم کم داره پخته تر میشه؛ تو خروجی پروژه ها تاثیر فوق العاده ای میذاره و دیدتون بازتر میشه ... اصلاً برداین یه کامپایلر (http://msdn.microsoft.com/en-us/magazine/cc136756.aspx) بنویسین :)
از ساده شروع کنید، کم کم به سمت پیچیدگی حرکت کنید: برنامه نویسی تجاری با توجه به نیازهای بازار کار، قبول می کنم که کلاً یکی از پیچیده ترین کارهاست، ولی قرار نیست شما همون اول به سمت نتیجه نهایی حرکت کنید، مثلاً تو نقاشی شما میخواین یه چهره بکشین اول scratch میکشین و کم کم تبدیلش میکنید به مراحل پیشرفته تر، اول مربع، مثلث و ... هستند ولی کم رنگ! برنامه نویسی درست هم همینه، اول الگو و مدل و ... باید تو ذهن تون بسازید و بعد برید سمت پروژه واقعی
برخلاف پیشنهادات همه! سعی کنید یه همه چیز دان بشین: خارجی ها میگن Generalist، Polyglot، Polymath یا Jack-of-all-Trades ؛ واقعیتش اینه که تو دنیای برنامه نویسی اگه اینطوری نباشید، کلاهتون پس معرکه است؛ نه اینکه خدای برنامه نویسی تو تمام زمینه ها و متخصص پایگاه داده ها و برنامه نویسی embedded و ... همه رو یه جا باشین؛ ولی این رو از من قبول کنید که اگه متخصص دات نت هستید یا C یا جاوا و ... بدترین حماقت تعصب به اون زبان و تک منظوره شدن هست! واسه خودتون از یک زبان یا پلت فرم و ... زندون درست نکنین.
کدهای دیگران رو مطالعه و یادداشت برداری کنید
در یک پروژه واقعی تجربه های برنامه نویسی خودتون رو بالا ببرید
در یادگیری برنامه نویسی به دیگران کمک کنید
هر سال یه زبان برنامه نویسی جدید رو یاد بگیرید
یک پروژه واسه دل خودتون رو هر سال تموم کنید
زبان اسمبلی یاد بگیرید
برنامه خودتون رو از دید یک کاربر ببینید
یک برنامه برای کارهای فیزیک بذارید: اگه می تونید برید صبح ها (یا شب ها) ورزش کنید، یه کلاس آمادگی جسمانی برید، کوهنوردی و ... مثل کرم نچسبین به میز کامپیوتر یا گوشه مبل یا گلیم! از قدیم گفتن: «ذهن سالم، در بدن سالمه» اگه همچین کاری نمی کنید، به توصیه من عمل کنید و تاثیرش رو ببینید...
مهارت تایپ تون رو بهتر کنید: نحوه تایپ سریع و صحیح رو یاد بگیرین و بهش پایبند باشین؛ مطمئن باشید یه مشتری، صاحب کار، رئیس بخش و ... اولین چیزی که برای یه برنامه نویس جلب توجهشون میکنه، انگشت های شما رو کیبرد هستن؛ توی مصاحبه های برنامه نویسی هم با یه نگاه به کدنویسی شما طرف یک برداشت اولیه خیلی مهم در مورد کلیت برنامه نویسی شما میکنه ...
و در نهایت هیچوقت اشتیاق تون رو به برنامه نویسی از دست ندین، حتی اگه زمینه کاری تون تغییر کرد.

منابع بیشتر:

How to Become a Better Programmer (http://www.dodgycoder.net/2011/10/how-to-become-better-programmer.html)
8 (http://secretgeek.net/6min_program.asp)ways to be a better programmer in 6 minutes
(http://secretgeek.net/6min_program.asp)
How to Improve your Skills as a Programmer (http://www.wikihow.com/Improve-your-Skills-as-a-Programmer)
5sure-fire ways to become better at programming (http://www.tonido.com/blog/index.php/2009/04/07/5-sure-fire-ways-to-become-better-at-programming/)

چند سخن نغز از بزرگان :

صحبت كردن ساده است. كدت رو نشون بده! (Linus Torvalds)
اگر به كامپايلر دروغ بگوئيد او بعدا انتقام خواهد گرفت! (Henry Spencere)
هر كسي مي‌تواند كدي بنويسد كه يك كامپيوتر آن‌را درك كند. يك برنامه نويس خوب كدي را مي‌نويسد كه براي ساير همكارانش قابل درك باشد. (Martin Fowler)
زماني‌ كه كد مي‌نويسيد فرض كنيد شخصي كه قرار است در آينده از كدهاي شما نگهداري كند يك ديوانه‌ي زنجيري است كه آدرس خانه‌ي شما را مي‌داند! (Rick Osborne)
سادگي يك برنامه يكي از شرايط قابل اطمينان بودن آن است. (Edsger Dijkstra)
اندازه‌گيري درصد پيشرفت يك پروژه برنامه نويسي با شمارش تعداد سطرهاي كدهاي آن همانند اندازه گيري درصد پيشرفت ساخت يك هواپيما از طريق وزن كردن آن است! (Bill Gates)
برنامه نويسي سطح پايين (Low-level) روح برنامه نويس‌ها را جلا مي‌بخشد! (John Carmack, ID software)
ديباگ كردن يك كد چندين مرتبه از نوشتن آن سخت‌تر است. بنابراين اگر كد اوليه خود را بسيار هوشمندانه بنويسيد، جهت ديباگ كردن آن به اندازه‌ي كافي باهوش نخواهيد بود! (Brian Kernighan)
تنها دو نوع زبان برنامه نويسي وجود دارد: آنهايي كه برنامه نويس‌ها از آن شكايت دارند و آن‌هايي كه اصلا مورد استفاده قرار نمي‌گيرند! (Bjarne Stroustrup)
بزرگي واقعي با اندازه گيري مقدار آزادي كه به ديگران عطا مي‌كنيد، سنجيده مي‌شود و نه به اينكه چگونه ديگران را وادار مي‌كنيد تا آنچه را كه مد نظر شما است اجرا كنند. (Larry Wall)
هيچگاه از gets و sprintf استفاده نكنيد، در غير اينصورت شياطين به زودي به سراغ شما خواهند آمد! (FreeBSD Secure Programming Guidelines)
علوم رايانه هيچگاه شخصي را تبديل به يك برنامه نويس خوب نمي‌كنند همانطور كه مطالعه در مورد رنگ‌ها و قلم‌ها شما را تبديل به يك نقاش خوب نمي‌كند. (Eric Raymond)
برنامه نويسي مانند س.ك.س است. يك اشتباه و سپس تحمل كردن و پشتيباني آن تا آخر عمر! (Michael Sinz)
هيچ برنامه‌اي تا زمانيكه آخرين يوزر آن بميرد به پايان نخواهد رسيد! (از يك گروه پشتيباني نرم افزار ناشناس!)
برنامه نويس‌هاي C هرگز نخواهند مرد. آن‌ها فقط تبديل به void خواهند شد. (ناشناس)
پايان دنياي يونيكس 2 به توان 32 ثانيه پس از اول ژانويه 1970 است! (ناشناس)
يونيكس سيستم عامل ساده‌اي است، اما شما بايد فرد باهوشي باشيد تا بتوانيد اين سادگي را درك كنيد! (Dennis Ritchie)
پرل تنها زبان برنامه نويسي است كه پيش و پس از رمزنگاري RSA به يك شكل به نظر مي‌رسد! (Keith Bostic)
تنها دو صنعت هستند كه به مصرف كنندگان خود "كاربر" مي‌گويند: صنعت كامپيوتر و تجارت مواد مخدر! (ناشناس)

...اینقدر برنامه بریزن سرتون که پروژه ها رو رد کنید و قبول نکنید...اگر کار شما خوب باشه اصلا نیاز نیست شما بری دنبال کار ، کار خودش میاد ...
کار خودش میاد، یه خروار هم پروژه میریزه رو سرمون ولی متاسفانه پول توش نیست! برنامه نویس خوب بودن با خوب پول درآوردن معادل نیست؛ اون دومی بیشتر یه مهارت اجتماعی و گفتاری و جهان بینی و ... هست که من نوعی توش مهارتی ندارم؛ تو این زمینه هم اگه ممکنه راهنمایی کنید ...

tooraj_azizi_1035
سه شنبه 30 خرداد 1391, 16:32 عصر
سعید خوب گفتی.

modern_amin
دوشنبه 19 تیر 1391, 10:38 صبح
آفرین، خیلی قشنگ بود
با اجازت از صحبتهای قشنگتون یک پرینت گرفتم و به همکارام دادم