PDA

View Full Version : گفتگو: اصولی ترین روش آموزش ++c و حرفه ای شدن در آن

aidin110
دوشنبه 29 خرداد 1391, 00:11 صبح
سلام دوستان واساتید
میخواستم از کسای که تجربه ای در برنامه نویسی با ++c دارن خواهش کنم یکم بهم کمک کنن که چطوری میتونم تو ++c حرفه ای بشم. کدوم کتابو بخونم یا چه روشی رو پیشنهاد میکنن....
البته دو سه تا از کتابهای آموزش سی ++ رو خوندم و با مفاهیم اولیه ش کاملا آشنا هستم ...
( از آرایه بگیر تا تعریف کلاس... )
ولی مخوام کارو بصورت حرفه ای ادامه بدم. کسی هست که بتونه راهنمایی کنه؟

kia.celever
دوشنبه 29 خرداد 1391, 11:21 صبح
اصولاً هرچی بیشتر کد بزنید و تجربتون بیشتر بشه، حرفه ای تر میشید! با کتاب خوندن فقط سینتکس یاد می گیرید، دانش استفاده از مطالب توی کتاب رو خودتون باید بدست بیارید ...

BORHAN TEC
دوشنبه 29 خرداد 1391, 13:50 عصر
به نظر من بهتره که کار رو فعلاً با مطالعه کدهای پروژه های Open Source دنبال کنید(البته نه پروژه های بزرگ، به نظر من فعلاً مطالعه کدهای پروژه هایی که از کمتر از 3000 خط کد تشکیل شده اند کافی به نظر میرسد). :متفکر:

Ananas
دوشنبه 29 خرداد 1391, 13:55 عصر
سلام.
به نظر من باید دست به کار بشی و کار حرفه ای انجام بدی و مجبور بشی نیازهای مشتری یا کار فراما یا اصلا همون خود کار رو برآورده کنی. این طوری اقتصادی تر بهش نگاه میکنی و سعی میکنی بیشتر به نتیجه توجه کنی تا به یکسری قوانین و قراردادها و محدودیت های الکی. تو کار حرفه ای اگه لازم بشه مجبوری از ابزاری استفاده کنی که شاید قبلا اسمشم نشنیدی و یا مجبور میشی با چیزی رو تو زمان کم یاد بگیری و بکار بگیری. همچین چیزهایی باعث پیشرفت اجباری یا همون توفیق اجباری میشه. در حالی که اگه مجبور نمیشدی و پروژه لنگ نمیموند شاید هیچ موقع سراغش نمیرفتی. پس فکر می کنم بهترین کار اینه که کار کنی (شغلی). تمرین کردن و برنامه های آزمایشی نوشتن و بازی با کدها و کتاب خوندن تا یک جایی جواب میده بعد از اون باید به چالش کشیده بشی تا قوی بشی. باید بپری تو آب تا شنا گر خوبی بشی، بیرون آب نمیشه.

بهروز عباسی
جمعه 02 تیر 1391, 22:26 عصر
درود به همه این فقط تجربه و نظر شخصیه

1- برای برنامه نویسی فقط یک زبان را یاد بگیر(حرفه ای) و از شاخه به شاخه دیگه نپر.
2- از برنامه های(کوچک و بزرگ مهم نیست) که توسط افراد حرفه ای نوشته و بهینه شده اند استفاده کن تا برنامه نویسی استاندارد و قابل قبول آشنا بشی
3- یک گرایش خاص(مثلاٌ: نوشتن برنامه های تحت شبکه)رو انتخاب کن و...
4- همیشه بروز باش.

موفق باشی.

vasilopita
شنبه 03 تیر 1391, 01:48 صبح
پیشنهاد می کنم حالا که با ماهیم آشنا شدی یا برو سراغ win32 یا qt

one hacker alone
شنبه 03 تیر 1391, 13:08 عصر
سلام همین الان که داری پست من رو میخونی داری وقت تلف میکنی بشین کد بزن و به هر مسئله ای که رسیدی حلش کن