PDA

View Full Version : مبتدی: آیا sap crystal report13 روی ویندوز اکس |ی کار نمیکند؟

ALPking
دوشنبه 29 خرداد 1391, 08:33 صبح
سلام.
من یه برنامه نوشته بودم که در بخشی از اون یک چاپ انجام میشد. با کلی رنج و به کمک دوستان یه فایل ست آپ براش ساختم. اون را روی ویندوز 7 که روی لپ تاپ دوستم بود نصب کردم و خیلی زیبا اجرا شد و چاپ داد. ولی روی ویندوز اکس پی نصب کردم اجرا نشد(یعنی چاپ نداد) وقتی که دقت کردم توی محل نصب بعد از نصب sap crystal report آیکون مربوط به فایل *.rpt که مال کریستال هست هنوز تصویر آیکون های ناشناخته را داره.گفتم شاید sap برای بالاترر از ویندوز اکس پی باشه. میخاستم نظر شما را بدونم و از راهنمایی هاتون استفاده کنم
خیلی ممنون اگه کمک کنید.

andaron
دوشنبه 29 خرداد 1391, 11:28 صبح
من اجرا کردم و هیچ مشکلی نداره

vof.ir
دوشنبه 29 خرداد 1391, 13:44 عصر
سلام
یک فایلی هست به اسم
crystal report runtime engine
آن را نصب کنید
انشاالله که مشکل رفع میشه
حدود 60 مگ هم حجمش هست
از سایت سافت گذر من دریافت کرده بودم!

ALPking
دوشنبه 29 خرداد 1391, 13:54 عصر
سلام و ممنون از پاسخ هاتون.
crystal report runtime داره. فکر کنم ویندوزه مشکل داشت .دارم یه ویندوز جدید روی سیستم ه خودم نصب میکنم .تست میکنم دوباره جوابش را همینجا میذارم.
ممنون

ALPking
دوشنبه 29 خرداد 1391, 17:17 عصر
سلام
من یک ویندوز جدید نصب کردم و همون ست آپی که ساخته بودم را روش نصب کردم و اجرا شد و همونطوری که حدس زده بودم اشکال از ویندوزی بود که برنامه را روی اون نصب کردم.در مورد اون قسمت از سوال خودم هم که گفته بودم فایل *.rpt آیکونش برای ویندوز ناشناخته بود متوجه شدم که لزومی نداره که آیکونش شناخته شده باشه اگه در تنظیمات فایل گزارش اون را جدا تعریف نکرده باشیم
88413
انشاالله که این مطلب به درد خورده باشه