PDA

View Full Version : خبر: ارسال ایمیل از طریق وب سرویس با سرعتی بالاتر

M.KH-SH
دوشنبه 29 خرداد 1391, 12:52 عصر
سلام به همه دوستان

گاهی اوقات شده که از داخل برنامه میخوایم به کاربران اجازه ارسال ایمیل رو بدیم ولی با سرعتی بسیار پایین ایمل ها ارسال میشد
برای این کار یک وبسرویس ساختم که همون کار رو با استفاده از وب انجام میده

یک نمونه برنامه هم داخل وب سایت قرار دادم که دوستانی که خواستن استفاده کنن روش استفاده رو یاد بگیرن

یک توضیح مختصر هم اینه که باید Add service reference بزنین و آدرس وب سرویس رو وارد کنین

امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره

ایراد ممکنه زیاد داشته باشه ولی کاره 1 ساعته بهتره از این نمیشه

راستی اتچ هم نداره ولی دارم روش کار میکنم که اونم اضافه کنم که بتونین استفاده کنین (به دلیل اینکه شما متصل به یک سرور میشین به طور مستقیم نمیشه فایل از سیستم شما فراخوانی بشه دارم اون واسط رو مینویسم)

آدرس وب سرویس :::: http://www.tellbook.ir

M.KH-SH
دوشنبه 29 خرداد 1391, 20:33 عصر
دوستانی که تست کردن ایده ، پیشنهاد و یا نظری ندارن بدن راجع به این موضوع؟

Veteran
دوشنبه 29 خرداد 1391, 21:14 عصر
با تشکر
اما

System.FormatException: The specified string is not in the form required for an e-mail address.
at System.Net.Mail.MailAddressParser.ParseAddress(Str ing data, Boolean expectMultipleAddresses, Int32& index)
at System.Net.Mail.MailAddressParser.ParseAddress(Str ing data)
at System.Net.Mail.MailAddress..ctor(String address, String displayName, Encoding displayNameEncoding)
at Mail.send_mail(String user_name, String pass, String smtp_server, Boolean ssl_mode, String send_to, String subject, String body)

M.KH-SH
سه شنبه 30 خرداد 1391, 00:25 صبح
با تشکر از شما دوست عزیز

این ممکن هست شما اطلاعات رو به درستی وارد نکرده باشین
اطلاعاتی مثل سرور ارسال ایمیل که ممکنه از هاست خودتون از گوگل و یا یاهو باشه و یا هر سرور دیگه که در برنامه با smtp مشخص شده
بعد باید مشخص کنین که این سرور از درگاه ایمن استفاده میکنه یا خیر که در برنامه با ssl_mode مشخص شده
بعد هم باید نام کاربری و پسورد رو وارد کنین اگه تمام این کار ها رو به درستی انجام داده باشین خطایی نمیده

M.KH-SH
سه شنبه 30 خرداد 1391, 12:45 عصر
نکته زمان ارسال بعد از اتصال به سرور برای هر ایمیل حدود 2-5 ثانیه هستش که بعد از طراحی بخش اتچ این زمان تا 2-3 برابر افزایش پیدا میکنه =====>>> این مورد برای ssl = false هستش

برای ssl =true هم زمان ارسال برای هر ایمیل حدود 4-10 ثانیه است که بعد از طراحی اتچ این مقدار 3-4 برابر افزایش پیدا میکنه

M.KH-SH
سه شنبه 30 خرداد 1391, 20:28 عصر
وب سرویس رو یکم ارتقا دادم به صورتی که بدون نیاز به نام کاربری و کلمه عبور میتونین ایمیل بزنین

دوستان اگه نظری هست بگین

http://www.tellbook.ir

M.KH-SH
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 21:03 عصر
دوستان تصمیم دارم که این وب سرویس رو گسترش بدم و امکاناتی رو در اختیار کاربراش قرار بدم

دوستان به نظر شما چه امکاناتی برای بهتر شدن این سرویس نیاز هست که قرار بدم؟

مرسی از همکاری شما عزیزان

h_a_m_i_d
پنج شنبه 01 تیر 1391, 13:58 عصر
دوست عزیز چند تا نکته برای گسترش
1.گرافیکش رو بالا ببرید
2.قابلیت اتچ عکس و فایل رو هم به برنامتون اضافه کنید
ممنون

M.KH-SH
پنج شنبه 01 تیر 1391, 19:40 عصر
چشم حتما برای اتچ که دارم روش کار میکنم و دارم برنامه مورد نیاز رو مینویسم
برای بخش گرافیکی کاملا حق با شماست بسیار ساده است صفحه ولی در بخش اول فکر کنم درست انجام شدن عملیات ها مهم باشه

برای این منظور بعد از تکمیل شدن بخش اول و درست انجام دادن کارش و انجام درست خدمات برای کاربراش حتما تمرکز خواهم کرد روی بخش گرافیکیش

دیگه کسی نظر نداره؟

M.KH-SH
یک شنبه 04 تیر 1391, 23:02 عصر
دوستان علاوه بر امکاناتی قرار هست بزارم (آپلود سنتر برای آتچ - BCC - CC) دیگه چه چیزهایی نیاز میشه به مظر شماها؟

راستی این کار من به چه دردی میخوره اصلا::: شما فکر کنین که حدود 5000 کاربر دارین و این 5000 کاربر هم کلمه عبور و پسورد دارن حالا شما میخواین پسورد هر کاربر رو تغییر بدین و بهش اطلاع بدین خوب نمیشه که برای هر 5000 کاربر دستی این کار رو انجام داد یا از طریق خود برنامه شما با نوشتن چهار تا پنج خط کد و یک حلقه تمام این اطلاع رسانی رو انجام میدین (سرعت بالاتر از روش های معمول هستش)
حالا این تنها یک مثال بود.

M.KH-SH
پنج شنبه 08 تیر 1391, 01:11 صبح
وب سرویس بروز رسانی شد

تغییرات حاصل شده :::::

تغییر در sample روش کاری
افزودن بخش های cc و bcc

(اتچ رو هنوز شروع نکردم دنبال یک روش خیلی ساده برای ارتباط بین فایل شما وسرور میگردم که زمان کمتری نیاز داشته باشه)
دوستان اگه نظر دارن بگن

آدرس:::::: http://www.tellbook.ir

M.KH-SH
پنج شنبه 28 دی 1391, 18:19 عصر
بخش ارسال ایمیل آزاد سایت بسته شده دوستانی که از وب سرویس استفاده میکرن و از اون تابع باید تابعی را جاگزین تابع قبلی کنند تا مشکل برطرف بشه.

با تشکر

http://tellbook.ir