PDA

View Full Version : یک متغیر در 2 فرم

narci68
شنبه 26 آذر 1384, 13:54 عصر
سلام
من یک متغیر از نوع string را بصورت public در یک فرم تعریف کردم و میحواهم از مقدار این متغیر در فرم دومی استفاده کنم
کاری که انجام دادم آن فرم اول را در فرم دوم تعریف کردم ولی مقدار متغیر را در فرم دوم null می زنه
اگه کسی میدونه چکار باید بکنم لطفا من را راهنمایی کنه
ممنون

titbasoft
شنبه 26 آذر 1384, 14:35 عصر
http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=97002&postcount=4

narci68
شنبه 26 آذر 1384, 15:31 عصر
سلام
میشه با مثال بگین
من توضیحاتتون را خوندم من هم از نوع public تعریف کردم ولی بازم نمیشناسه :(

titbasoft
شنبه 26 آذر 1384, 16:02 عصر
از کیورد shared استفاده کنید. توضیحاتش توی همون تاپیک هست.

saghari
شنبه 26 آذر 1384, 16:40 عصر
اگر میخواهید متغیرهایی را در تمام برنامه بصورت عمومی تعریف کنید بهتره یک ماژول به پروژه اضافه کنید و متغیرهای مورد نظر را در اون تعریف کنید.

mzjahromi
شنبه 26 آذر 1384, 17:03 عصر
اگر در قسمت Public تعریف کنید و یونیت فرم را در قسمت Uses سایر فرمها اضافه کنید نباید مشکلی داشته باشه. همچنین می تونید در قسمت Var هم تعریفش کنید

M.kavyani
شنبه 26 آذر 1384, 21:45 عصر
با سلام خدمت دوست عزیز
شما برای یک سوال سه تاپیک اتیجاد کرده اید که این کار شما باعث شده است که پاسخی که دوستان میدهند پراکنده باشد. به شما پیشنهاد میکنم از این به بعد یک تاپیک برای سوالاتان اسجاد کنید تا جواب ها منسجم و بر اساس جوابهای قبلی باشند نه اینکه مجبور شوی مدوام جوابهای تکراری دریافت کنی
من یه برنامه نوشتم که در آن از ماژول استفاده شده است و یک متغییر عمومی از نوع رشته ای. شما در فرم اول آن را مقدار دهی میکنید و در فرم دیگر مقدار آن را فراخوانی میکنید. امیدوارم به دردت بخورد
در پناه حق موفق و کامروا ابشید

حامد مصافی
یک شنبه 27 آذر 1384, 02:09 صبح
اگر در قسمت Public تعریف کنید و یونیت فرم را در قسمت Uses سایر فرمها اضافه کنید نباید مشکلی داشته باشه. همچنین می تونید در قسمت Var هم تعریفش کنید

بله مشکلی وجود نداره اما در دلفی!!!
اینجا بخش وی بی دات نته!!!

narci68
یک شنبه 27 آذر 1384, 14:00 عصر
من مشکلم حل شد از همگی ممنونم