PDA

View Full Version : رسم درخت با inorder و preorder

peachcms
دوشنبه 29 خرداد 1391, 12:58 عصر
سلام خسته نباشید من 31 ام امتحان دارم اما این قسمت رو بلد نیست اطلاعات زیر رو داده

in: BEDFACG
pre: ABDEFCG

اینارو بهم داده گفته درخت رو رسم کن. چطوری رسم میشه؟ بلد نیستم تبدیل کنم لطفا تبدیل کنین فقط میدونم A ریشه اصلی هست ار روی pre میشه فهمید

مسعود اقدسی فام
دوشنبه 29 خرداد 1391, 19:41 عصر
A ریشه هستش. در پیمایش preorder عناصر زیردرخت چپ زودتر از خود گره می‌یان. پس BEDF سمت چپ A و CG سمت راستش هستن. عنصر بعدی در preorderگره B هستش. با توجه به اینکه B قسمت چپ A قرار داره، پس حتما فرزند مستقیم چپ اونه. وگرنه عنصر دیگه‌ای قبل B در پیمایش preorder قرار می‌گرفت. حالا که معلوم شد محل B کجاست، الگوریتم بالا رو برای زیردرخت BEDF با راس B اعمال کن. گره B سمت چپش چیزی نداره. پس اون سه گره فرزندان راست هستن. D فرزند راست B و E فرزند چپ D و F فرزند راست D می‌شه. همینطور تا آخر.

peachcms
دوشنبه 29 خرداد 1391, 20:37 عصر
A ریشه هستش. در پیمایش preorder عناصر زیردرخت چپ زودتر از خود گره می‌یان. پس BEDF سمت چپ A و CG سمت راستش هستن. عنصر بعدی در preorderگره B هستش. با توجه به اینکه B قسمت چپ A قرار داره، پس حتما فرزند مستقیم چپ اونه. وگرنه عنصر دیگه‌ای قبل B در پیمایش preorder قرار می‌گرفت. حالا که معلوم شد محل B کجاست، الگوریتم بالا رو برای زیردرخت BEDF با راس B اعمال کن. گره B سمت چپش چیزی نداره. پس اون سه گره فرزندان راست هستن. D فرزند راست B و E فرزند چپ D و F فرزند راست D می‌شه. همینطور تا آخر.

ممنون دوست عزیز مشکلم حل شد مرسی

sajadf7
شنبه 30 دی 1391, 00:50 صبح
داداش ممنونم از راهنمایی خوبتون
من فردا صب امتحان دارم و اینجا مشکل داشتم و با راهنمایی مختصر شما تونستم مشکلمو حل کنم
سوالو هم من نپرسیدما.
در هر حال از هردو شما ممنونم
یا حق

rezarnh
یک شنبه 01 تیر 1393, 10:45 صبح
سلام کد برنامه شو کسی از دوستان داره؟؟