PDA

View Full Version : مبتدی: افزودن کامپوننت به پروژه

h.rezaee
دوشنبه 29 خرداد 1391, 14:56 عصر
سلام دوستان. یک سوال داشتم . اونم اینه که چه جوری از کامپوننت در برنامه خودمون استفاده کنیم. منظورم همون نحوه اضافه کردن به پروژه و ....

h.rezaee
دوشنبه 29 خرداد 1391, 15:21 عصر
دوستان کسی نیست ..................

saman_h
دوشنبه 29 خرداد 1391, 16:29 عصر
سلام
1-کامپوننت هارو نصب میکنن ...
2-اگه یه برنامه دارید که کامپوننت توشه میتونید کپیش کنید و داخل پروژه خودتون پیست کنید
3-میتونید ازش dll درست کنید
آخر کار هم کافیه توی پوشه Refrence پروژه خودتون اضافش کنید (Add Refrence)

h.rezaee
دوشنبه 29 خرداد 1391, 19:06 عصر
سلام
1-کامپوننت هارو نصب میکنن ...
2-اگه یه برنامه دارید که کامپوننت توشه میتونید کپیش کنید و داخل پروژه خودتون پیست کنید
3-میتونید ازش dll درست کنید
آخر کار هم کافیه توی پوشه Refrence پروژه خودتون اضافش کنید (Add Refrence)
سلام ممنون از پاسخ دادنتون. ببینید میخوام بدونم این کامپوننتی که دوستان برای تقویم جلالی و ... گذاشتن رو چه جوری تو برنامه ام ازش استفاده کنم.
یادمه یه کاری میکردیم این کامپوننت رو تو قسمت ToolBox مثل کامپوننت های دیگه میزاشتیم و ازش استفاده میکردیم. الان متاسفانه از یادم رفته.

saman_h
سه شنبه 30 خرداد 1391, 01:21 صبح
سلام ممنون از پاسخ دادنتون. ببینید میخوام بدونم این کامپوننتی که دوستان برای تقویم جلالی و ... گذاشتن رو چه جوری تو برنامه ام ازش استفاده کنم.
یادمه یه کاری میکردیم این کامپوننت رو تو قسمت ToolBox مثل کامپوننت های دیگه میزاشتیم و ازش استفاده میکردیم. الان متاسفانه از یادم رفته.

1-کافیه روی toolbox کلیک راست کنی گزینه Choose tems رو بزنی و از پنجره ای که باز میشه فایل کامپوننت یا DLL رو انتخاب کنی تا به toolbox اضافه بشه
2-زمانی که شما اونو کپی کنید و توی پروژه خودتونم پیست کنید بازهم به toolbox اضافه میشه اما فقط به پروژه خودتون ... یعنی جداگانه VS رو اجرا کنید جزو toolbox اون نیست . واسه این کار از راه اول این کارو انجام بدید
موفق باشی

barnamenevisforme
سه شنبه 30 خرداد 1391, 06:59 صبح
سلام
من یه package ازversion10 devcomponents دارم،همه کنترل ها به جعبه ابزار اضافه میشه ولی موقعی که روی فرم قرارشون میدم نشون نمیده حتی یه textbox ساده ولی بعضی رو مثل analogclock نشون میدهبه نظر شما مشکل از کجاست؟