PDA

View Full Version : آموزش: آموزش راست به چپ کردن ExtraGrid یا هر کامپننتی که قابلیت راست چین ندارد (بهینه شده)

arman_Delta2002
دوشنبه 29 خرداد 1391, 22:09 عصر
سلام امروز یکی از کاربرا در پست قبلی یک سوژه خوب بهم داد و من هم عملیش کردم و ازش تشکر میکنم
در این روش هر کامپننتی که خواستین رو راست به چپ میکنین انگار که خود اون کامپننت راست به چپ شده و میشه حتی از حالت طراحیش روی فرم هم استفاده کرد.

88425

بعد این کد ها رو در قسمت یوزر کنترلتون بریزین

فضا نام
Imports System.ComponentModel

Private Const WS_EX_LAYOUTRTL As Integer = &H400000
Private _mirrored As Boolean = False

<System.ComponentModel.Description("Change to the right-to-left layout."), DefaultValue(False), Localizable(True), Category("Appearance"), Browsable(True)> _
Public Property Mirrored() As Boolean
Get
Return _mirrored
End Get
Set(ByVal value As Boolean)
If _mirrored <> value Then
_mirrored = value
Me.Refresh()
MyBase.OnRightToLeftChanged(EventArgs.Empty)
End If
End Set
End Property

Protected Overrides ReadOnly Property CreateParams() As CreateParams
Get
If Me.Mirrored Then
Dim CP As CreateParams
CP = MyBase.CreateParams
CP.ExStyle = CP.ExStyle Or WS_EX_LAYOUTRTL
MyBase.Refresh()
Return CP
Else
MyBase.Refresh()
Return MyBase.CreateParams
End If
End Get
End Property

خوب فقط کافیه در حالت لود یوزر کنترل این کد رو صدا بزنین Mirrored = True

خوب برای شروع یک یوزر کنترل اظافه کنین به پروژتون بعد روی دکمه Show All Files بزنین تا فایلای اصلی نمایش داده بشه (فلش در عکس)
بعد فایل دیزاین یوزر کنترل رو باز کنین و این کد رو درش پیدا کنین Inherits System.Windows.Forms.UserControl و به کلاس شیعی که میخواین تقییرش بدین (Inherits دستور توارث است)مثال Inherits DevExpress.XtraGrid.GridControl

یک بار برنامه رو بویلد کنین تا کامپننت به تولبار اظافه شه بعد برین کامپننت راست چین شده رو روی فرم بکشین انگار همون کامپننته ولی راست چین شده

در بعضی از کامپننت ها مشکل گرافیکی پیش می آید.

منبع : www.eqbalpc.com (http://www.eqbalpc.com)

A_1397
سه شنبه 30 خرداد 1391, 16:06 عصر
سلام دوست عزیز. ممنون از مطلب مفیدتون. اگه ممکنه یکم راجع به usercontrolها و نحوه استفاده از ا«ها و اینکه اصلا به چه دردی می خورن توضیح بدین. درضمن من مطابق بالا عمل کردم ولی وقتی Inherits System.Windows.Forms.UserControl رو تغییر میدم در قسمت InitializeComponent مربوط به فایل دیزاین یوزر کنترل اررور میده.

arman_Delta2002
سه شنبه 30 خرداد 1391, 16:25 عصر
سلام دوست عزیز. ممنون از مطلب مفیدتون. اگه ممکنه یکم راجع به usercontrolها و نحوه استفاده از ا«ها و اینکه اصلا به چه دردی می خورن توضیح بدین. درضمن من مطابق بالا عمل کردم ولی وقتی Inherits System.Windows.Forms.UserControl رو تغییر میدم در قسمت InitializeComponent مربوط به فایل دیزاین یوزر کنترل اررور میده.
سلام
یوزر کنترل همونتور که از نامش پیداست یک کنترل که برنامه نویس ساختش و زمانی که پروژه رو کامپایل میکنین به صورت یک فایل dll کنار پروژتون اضافه میشه .
برای نحوه اضافه کردن یک یوزر کنترل به این آدرس مراجه کنین http://forum.p30pedia.ir/showthread.php?t=33510
خوب اگر شما بخوای مثلا یک دکمه داشته باشین که وقتی موس میره روش رنگش آبی شه شما میاین توی تمام دکمه هاتون کد عوض کردن رنگ رو صدا میکنین؟ ولی بهترین حالت اینه که یک دکمه با این خاصیت بسازین و یک بار این کد رو درش بنویسین و از اون دکمه در همه جای برنامتون استفاده کنین.
شما با این کار یک کنترل اختصاصی واسه خودتون ساختین.
اگر این پیقام خطا رو دیدین احتمال زیاد به کلاسی اشاره کردین که نمیتونه ازش استفاده کنه البته راه دیگه ای هم هست که توی همین تالار با همین عنوان آموزشش رو گزاشتم و اون هم با یوزر کنترل هست.

در بعضی مواقع این سه خط کد رو هم حذف کنین اگر خطا دادن

Me.AutoScaleDimensions = New System.Drawing.SizeF(6.0!, 13.0!)
Me.AutoScaleMode = System.Windows.Forms.AutoScaleMode.Font
Me.AutoValidate = System.Windows.Forms.AutoValidate.EnableAllowFocus Change

arman_Delta2002
سه شنبه 30 خرداد 1391, 18:24 عصر
در حال کار به یک نکته جالب درباره GridView بر خوردم و اونم این بود که رویداد هاش رو از دست میده که این رو به راحتی میشه حل کرد به این صورت که وقتی تمام مراحل بالا رو انجام دادین و کنترل ساخته شده رو روی فرمتون کشیدین و بعد روی GridView داخل GridControl کلیک کردین و دیدین که در پنجره پروپرتیس رویداد هاش رو نشون نمیده فقط کافیه روی نوشته آبی جلوی گرید ویو کلید کنین (Click here to Chenge View) و حالتش رو به یه حالت دیگه تقییر بدین و دواره به حالت گرید ویو برگردونین به همین راحتی تمام پروپرتی ها رو نشون میده .

arman_Delta2002
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 09:37 صبح
نمیدونم توجه کردین به این نکته یا نه! وقتی شیع راست چین شده رو روی فرمتون کشیدین بهش یک خاصیت بهش اضافه کردم نام Mirrored اضافه شده که اگه False بشه شیعتون دواره چپ چین میشه

ali reza mansoori 2
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 10:07 صبح
دوست عزیر گرید DevExpress تقریبا راست به چپ میشه و قابل استفاده هستش
در حال حاضر بزرگترین مشکل استفاده کنندگان داخلی این مجموعه راست به چپ نشدن رابین هستش
البته با کدهای که شما قرار دادید من رابین هم راست به چپ کردم (فقط در حد تست) ولی زیاد جالب نمیشه
بنظر من باید روی رابین کار کرد
اگر بشه تنها قسمتی از یک کنترل راست به چپ کنیم شاید بشه کاری انجام داد چون کدهای شما کل کنترل رو راست به چپ میکنه و همین باعث میشه کنترل مشکل گرافیکی پیدا کنه
یا علی

arman_Delta2002
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 11:01 صبح
دوست عزیر گرید DevExpress تقریبا راست به چپ میشه و قابل استفاده هستش
در حال حاضر بزرگترین مشکل استفاده کنندگان داخلی این مجموعه راست به چپ نشدن رابین هستش
البته با کدهای که شما قرار دادید من رابین هم راست به چپ کردم (فقط در حد تست) ولی زیاد جالب نمیشه
بنظر من باید روی رابین کار کرد
اگر بشه تنها قسمتی از یک کنترل راست به چپ کنیم شاید بشه کاری انجام داد چون کدهای شما کل کنترل رو راست به چپ میکنه و همین باعث میشه کنترل مشکل گرافیکی پیدا کنه
یا علی
درسته دوست عزیز مشکل گرافیکی هم نه بخواط کد من بلکه بخواطر باگ ویژوال استدیو هست که برنامه نویساش قول درست کردن این مشکل رو دارن ولی الان 2 ورژن از اون موقه گزشته و خبری نشده .
به حال من یکی از آرزوهام این بود که بتونم گرید رو راست چین کنم که تونستم البته تب رو هم راست چین کردم و بخواطر این که خط سمت راست میشی میفته استایل تب رو به Simple تقییر دادم و رابین رو هم تست کردم و راست چین شد فقط اون نوشته پاین گروه ها بود که یکم قالبش شکسته شده و روی دکمه ها که موس حرکت میکرد خط سیاه سمت راست دکمه میفتاد که با یک تایمر و فرش رابین مشکلش حل شد و جالب تر این که اون خط سیاه شده بود یک نشان گر یعنی زمانی که موس روی دکمه بود خط سیاه هم کنارش بود و قتی میرفت روی یک دکمه دیگه خط سیاه هم کنار اون یکی ظاهر میشد :لبخندساده: در کل مشکل گرافیکی اجتناب نا پزیره ولی میشه با یکم افکت اون رو لا پوشانی کرد.

mehdi_9009
جمعه 02 تیر 1391, 09:09 صبح
با سلام مي شه محتويات فايلUserControl1.Designer.vb رو بزارين ما هر كاري مي كنيم خطا داره ممنون مي شم

arman_Delta2002
جمعه 02 تیر 1391, 12:12 عصر
با سلام مي شه محتويات فايلUserControl1.Designer.vb رو بزارين ما هر كاري مي كنيم خطا داره ممنون مي شم

<Global.Microsoft.VisualBasic.CompilerServices.Desi gnerGenerated()> _
Partial Class UserControl1
Inherits DevExpress.XtraGrid.GridControl
'Inherits System.Windows.Forms.UserControl
'UserControl overrides dispose to clean up the component list.
<System.Diagnostics.DebuggerNonUserCode()> _
Protected Overrides Sub Dispose(ByVal disposing As Boolean)
Try
If disposing AndAlso components IsNot Nothing Then
components.Dispose()
End If
Finally
MyBase.Dispose(disposing)
End Try
End Sub

'Required by the Windows Form Designer
Private components As System.ComponentModel.IContainer

'NOTE: The following procedure is required by the Windows Form Designer
'It can be modified using the Windows Form Designer.
'Do not modify it using the code editor.
<System.Diagnostics.DebuggerStepThrough()> _
Private Sub InitializeComponent()
Me.SuspendLayout()
'
'UserControl1

Me.Name = "UserControl1"
Me.Size = New System.Drawing.Size(531, 278)
Me.ResumeLayout(False)

End Sub

End Class

mehdi_9009
جمعه 02 تیر 1391, 18:03 عصر
سلام دو باره متاسفانه باز هم خطا داره مي شه كل پروژه را براي دانلود بزارين ممنون مي شم

arman_Delta2002
جمعه 02 تیر 1391, 22:07 عصر
سلام دو باره متاسفانه باز هم خطا داره مي شه كل پروژه را براي دانلود بزارين ممنون مي شم
بفرمایید با ورژن DevExpress v11.2 هست که فکر کنم با برنامه کانورت خود DevExpress بتونین تبدیلش کنین به ورژن خودتون اگر با این مثال هم درست نشد
پروژتونو بزارین ببینم کجاش مشکل دارین.

Alirezanet
شنبه 03 تیر 1391, 03:00 صبح
سلام دوست عزیز
کلک بسیار جالبی بود ! کمی میتونه کمک کنه به امثال من که از Devexpress داریم استفاده میکنیم ! واسه همین اول باید تشکر کنم و دوم باید بگم اگه یک مقدار بتونیم از حالت کلی این کد رو درباریم و ریزش کنیم فکر میکنم بشه مشکل گرافیکش رو هم حل کرد !

من واقعا با ریبون Devecpress مشکل دارم ! به این روش راست چین میشه ولی از نظر گرافیکی خیلی بهم میریزه ! اگه تونستی مطلب دیگه ای توی این زمینه پیدا کنی ممنون میشم قرار بدی توی تاپیکت !

در ضمن مشکل فارسی نشدن منو هاش رو من قبلا حل کرده بودم ! و حتی راست چین شدن هنگام تایپ ! هرچند اون هم یه جور کلک بود مثله همین ولی لازم داشتید بگید کدش رو براتون میزارم .

موفق باشی

arman_Delta2002
شنبه 03 تیر 1391, 08:33 صبح
سلام دوست عزیز
کلک بسیار جالبی بود ! کمی میتونه کمک کنه به امثال من که از Devexpress داریم استفاده میکنیم ! واسه همین اول باید تشکر کنم و دوم باید بگم اگه یک مقدار بتونیم از حالت کلی این کد رو درباریم و ریزش کنیم فکر میکنم بشه مشکل گرافیکش رو هم حل کرد !

من واقعا با ریبون Devecpress مشکل دارم ! به این روش راست چین میشه ولی از نظر گرافیکی خیلی بهم میریزه ! اگه تونستی مطلب دیگه ای توی این زمینه پیدا کنی ممنون میشم قرار بدی توی تاپیکت !

در ضمن مشکل فارسی نشدن منو هاش رو من قبلا حل کرده بودم ! و حتی راست چین شدن هنگام تایپ ! هرچند اون هم یه جور کلک بود مثله همین ولی لازم داشتید بگید کدش رو براتون میزارم .

موفق باشی
با تشکر
من با فارسی شدن یا راستچین شدن نوشته ها مشکلی ندارم فقط با راستچین مشکل داشتم که اونم حل شد.
من خیلی تلاش کردم که بدون دردسر راستچین بشن ولی این راه فقط جواب داد خود برنامه نویسای vs هم نتونستن بر این مشکل چیره شن و قول راست چین رو تو ورژن 2005 به بعد داده بودن ولی خبری نشد تا جایی که میدونم مشکل راست چین نشدن از خود vs نه از گرید یا کامپننت های دیگه.
برای راستچین کردن یک منو در گرید هم میدونم از این خواصیت باید استفاده شده

در گرید راست چین شده
GridView1.Columns("Bedehkar").AppearanceHeader.TextOptions.HAlignment = DevExpress.Utils.HorzAlignment.Near
GridView1.Columns("Bedehkar").AppearanceCell.TextOptions.HAlignment = DevExpress.Utils.HorzAlignment.Near
در گرید پیش فرض چپ چین
GridView1.Columns("Bedehkar").AppearanceHeader.TextOptions.HAlignment = DevExpress.Utils.HorzAlignment.Far
GridView1.Columns("Bedehkar").AppearanceCell.TextOptions.HAlignment = DevExpress.Utils.HorzAlignment.Far

سعی میکنم این کد رو بهینه کنم ولی ازین بیشتر نمیشد کاری واسش کرد.شاید یکی بهتر از ما پیدا شد و این کار رو انجام داد.
در کل خیلی ازت ممنونم با این کد خواستم دیگران که میدونم به اندازه من چقدر زجر کشیدن توی راستچین نبودن و دردسر هاشون ، تا حدودی کمکشون کنم خودم از این کد برای راست چین کردن گرید هام استفاده میکنم انشالا توی VS2012 این مشکل رو حل کنن .

benighted.boy
سه شنبه 14 شهریور 1391, 09:33 صبح
سلام امروز یکی از کاربرا در پست قبلی یک سوژه خوب بهم داد و من هم عملیش کردم و ازش تشکر میکنم
در این روش هر کامپننتی که خواستین رو راست به چپ میکنین انگار که خود اون کامپننت راست به چپ شده و میشه حتی از حالت طراحیش روی فرم هم استفاده کرد.

88425

بعد این کد ها رو در قسمت یوزر کنترلتون بریزین

فضا نام
Imports System.ComponentModel

Private Const WS_EX_LAYOUTRTL As Integer = &H400000
Private _mirrored As Boolean = False

<System.ComponentModel.Description("Change to the right-to-left layout."), DefaultValue(False), Localizable(True), Category("Appearance"), Browsable(True)> _
Public Property Mirrored() As Boolean
Get
Return _mirrored
End Get
Set(ByVal value As Boolean)
If _mirrored <> value Then
_mirrored = value
Me.Refresh()
MyBase.OnRightToLeftChanged(EventArgs.Empty)
End If
End Set
End Property

Protected Overrides ReadOnly Property CreateParams() As CreateParams
Get
If Me.Mirrored Then
Dim CP As CreateParams
CP = MyBase.CreateParams
CP.ExStyle = CP.ExStyle Or WS_EX_LAYOUTRTL
MyBase.Refresh()
Return CP
Else
MyBase.Refresh()
Return MyBase.CreateParams
End If
End Get
End Property

خوب فقط کافیه در حالت لود یوزر کنترل این کد رو صدا بزنین Mirrored = True

خوب برای شروع یک یوزر کنترل اظافه کنین به پروژتون بعد روی دکمه Show All Files بزنین تا فایلای اصلی نمایش داده بشه (فلش در عکس)
بعد فایل دیزاین یوزر کنترل رو باز کنین و این کد رو درش پیدا کنین Inherits System.Windows.Forms.UserControl و به کلاس شیعی که میخواین تقییرش بدین (Inherits دستور توارث است)مثال Inherits DevExpress.XtraGrid.GridControl

یک بار برنامه رو بویلد کنین تا کامپننت به تولبار اظافه شه بعد برین کامپننت راست چین شده رو روی فرم بکشین انگار همون کامپننته ولی راست چین شده

در بعضی از کامپننت ها مشکل گرافیکی پیش می آید.

منبع : www.eqbalpc.com (http://www.eqbalpc.com)
با سلام
دوست عزیز من این روش رو برای Bar استفاده کردم اما جواب نداد.در واقع بهتر بگم اصلا متد Refresh و CreateParams رو نداره که بخواد Owerride شه!!! راه حل دیگه ای هم وجود داره واسه اشیائی که این متد ها رو ندارند ؟

arman_Delta2002
سه شنبه 14 شهریور 1391, 10:06 صبح
سلام دوست عزیز شما مراحل رو دست دنبال کنین من احتمال میدم که یک مرحله رو جا انداخته باشین من کنترل هایی رو که ریفرش نداشتن هم به راست چین برگردوندم و متد کریت پروگرم واسه اینه مه یه شبیه او شیع رو ایجاد کنه نه این که خود شیعتون این متدد رو داشته باشه

Alirezanet
سه شنبه 14 شهریور 1391, 13:03 عصر
با سلام
دوست عزیز من این روش رو برای Bar استفاده کردم اما جواب نداد.در واقع بهتر بگم اصلا متد Refresh و CreateParams رو نداره که بخواد Owerride شه!!! راه حل دیگه ای هم وجود داره واسه اشیائی که این متد ها رو ندارند ؟

این متد ها مربوط به UserControl هست ! نه کامپوننت !
کنترلتون رو درون UserControl اگه قرار بدید این متد موجود هست.

موفق باشید

mehdi_9009
سه شنبه 14 شهریور 1391, 18:27 عصر
با سلام مشكل گرافيكي داره بايد از طريق سورس كامپوننت راست به چب بشه به نظرم فايده اي نداره

arman_Delta2002
سه شنبه 14 شهریور 1391, 18:42 عصر
در تایپک های قبلی هم اشاره شده به مشکل گرافیکیش ولی من با راست چین کردن خود گرید extra grid مشکل چشکم گیری نداشتم و این کد رو گزاشتم تا شاید بدرد کسی بخوره و بتونه به بعضی از خواسته هاش برسه

قبلاً هم گفته شده که مشکل گرافیکی از کد نیست از خود ویژوال استدیو است

benighted.boy
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 07:47 صبح
ممنون . مشکلم رو متوجه شدم . من بعد از ارس بری در متد سازنده هم به Base اشاره می کردم واسه همین کنترل ها به مشکل می خوردند. بازم از همه تشکر می کنم.

sajjadkoti
دوشنبه 01 آبان 1391, 21:01 عصر
سلام
با این روش چند کنترل را راست به چپ کردم . اما کنترل gridLookUpEdit را نتوانستم . هنگام استفاده از usercontrol از متد refresh خطا میگرفت
لطفا راهنمایی کنید

arman_Delta2002
چهارشنبه 10 آبان 1391, 08:36 صبح
سلام
با این روش چند کنترل را راست به چپ کردم . اما کنترل gridLookUpEdit را نتوانستم . هنگام استفاده از usercontrol از متد refresh خطا میگرفت
لطفا راهنمایی کنید
من هم نتونستم gridLookUpEdit رو راست به چپ کنم چون گریدش خودش مشتق شده است.

JaVa
یک شنبه 21 آبان 1391, 21:49 عصر
متاسفانه وقتی که من می خوام برای RibbomBar این کا رو انجام بدم.
بعد از اینکه این خط رو به :

Inherits System.Windows.Forms.UserControl

رو به این خط تغییر میدم :

Inherits DevComponents.DotNetBar.RibbonControl

خطای که میده میگه نمی تونه رویداد لود یوزرکنترل رو پیدا کنه ؟

اگه کسی میدونه لطفا بگه که دلیلش چیه ؟؟

با تشکر.*

arman_Delta2002
دوشنبه 22 آبان 1391, 07:37 صبح
متاسفانه وقتی که من می خوام برای RibbomBar این کا رو انجام بدم.
بعد از اینکه این خط رو به :

Inherits System.Windows.Forms.UserControl

رو به این خط تغییر میدم :

Inherits DevComponents.DotNetBar.RibbonControl

خطای که میده میگه نمی تونه رویداد لود یوزرکنترل رو پیدا کنه ؟

اگه کسی میدونه لطفا بگه که دلیلش چیه ؟؟

با تشکر.*
طبیعیه پس از تغییر مشخص است که دیگر شما یوزرکنترل ندارید و رابین کنترل دارید و رابین کنترل رویداد لود ندارد شما باید یک رویداد بر حسب رویداد های رابین کنترل استفاده کنید و رابین کنترل مشکلات گرافیکی زیادی داره موقع استفاده از این حالت

JaVa
دوشنبه 22 آبان 1391, 07:43 صبح
مشکلات گرافیکی زیادی داره موقع استفاده از این حالت

راهی برای این مشکل چپ به راست بودن این کنترل به ذهنتون نمیرسه که به ما هم بگید ؟ ؟(فوری)

که دیگه مشکل گرافیکی براش پیش نیاد.!

با تشکر.*

arman_Delta2002
دوشنبه 22 آبان 1391, 09:11 صبح
اگر راحی داشتم حتما ارائه میکردم دوست گرامی مانند همین کار که آموزش دادم. ولی مشکل اصلی خود وی اس است.

ali reza mansoori 2
دوشنبه 22 آبان 1391, 21:00 عصر
دوستان رابین WPF قابلیت راست به چپ رو داره
عجب چیزیه این WPf

arman_Delta2002
دوشنبه 22 آبان 1391, 22:47 عصر
بله wpf تمام مشکلات راست به چپ را حل کرده ولی مشکلات خواص خود را دارد. که مهمترینش اینه که الان من یه پروژه چند ده هزار خطی و 200 فرمی دارم نمیتونمم تبدیلش کنم به wpf

arman_Delta2002
چهارشنبه 08 آذر 1391, 15:45 عصر
سلام بار ها گفتم که مشکل از خود وی اس هست من با ساپورت dev تماس گرفتم و گفتن که مشکل از جانب آنها نیست و با خود مایکروسافت هم تماس داشتم که قول درست کردن این مشکل رو دادن البته تا حالا که 2008 و 2010 و 2012 هنوز مشکل راست به چپ داره فرماش.
این کد قبل از تشکیل شیع اون رو راست به چپ میکنه بخواطر همین مشکل گرافیکی اجتناب نا پذیره تنها dev رو راست به چپ نمیکنه تمام اشیا رو میشه راست به چپ کرد که مشکل هم دار میشن تا حدودی

Padrone
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 02:47 صبح
چطور میتونم این کنترل رو به سی شارپ تبدیل کنم؟

aliagamon
پنج شنبه 15 خرداد 1393, 08:40 صبح
چطور میتونم این کنترل رو به سی شارپ تبدیل کنم؟
منظورتون کد میرور کردن بود ؟
اگه اونو میگین که خدمت شما :لبخند::

private const int WS_EX_LAYOUTRTL = 0x400000;
private bool _mirrored = false;

[System.ComponentModel.Description("Change to the right-to-left layout."), DefaultValue(false), Localizable(true), Category("Appearance"), Browsable(true)]
public bool Mirrored {
get { return _mirrored; }
set {
if (_mirrored != value) {
_mirrored = value;
this.Refresh();
base.OnRightToLeftChanged(EventArgs.Empty);
}
}
}

protected override CreateParams CreateParams {
get {
if (this.Mirrored) {
CreateParams CP = default(CreateParams);
CP = base.CreateParams;
CP.ExStyle = CP.ExStyle | WS_EX_LAYOUTRTL;
base.Refresh();
return CP;
} else {
base.Refresh();
return base.CreateParams;
}
}
}

rabin110
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 20:40 عصر
سلام من تمام مراحل بالا را انجام میدهم خطا هم نمیدهد
ولی یوزر کنترل به لیست کامپوننتها اضافه نمیشود
لطفا راهنمایی میکنید؟؟:گریه::گریه::گریه:

rabin110
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 20:56 عصر
همین که Inherits System.Windows.Forms.UserControl را تغییر میدهم و Inherits DevExpress.XtraGrid.GridControl میگذارم دیگه توی تولبار نمیسازتش
لطفا کمک کنید

arman_Delta2002
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 21:31 عصر
خطا میده یه بیلد کنین پوشه Obj و Bin رو پاک کنین و دواره بیلد کنین میاد شیع
شما Dev رو نصب کردین ؟
Inherits DevExpress.XtraGrid.GridControl
نام به گرید هست مال شرکت Dev شما میتونین هر شیعی که میخواین کلاسش رو صدا کنین

rabin110
جمعه 17 مرداد 1393, 09:56 صبح
بله نصب کردم
پوشه هم حذف میکنم مجدد ایجاد میشود ولی خبری از شی جدید راست به چپ شده نیست
در ضمن نسخه من 13.2 است و با سمپلی هم که برای دانلود گذاشتید بدون خطا اجرا میشود ولی کل کنترل در زمانیکه میرور است سفید میباشد

arman_Delta2002
جمعه 17 مرداد 1393, 09:59 صبح
به جای کارت میلنگه یه کار کوچیک رو انجام ندادی !
در مورد اون خطا یک شیع XtraGrid بنداز تو فرمت تا رفرنساش اضافه شه بعد اون شیع رو شبیح سازی کن با کد های بالا تا خطا نده
در کل مشکلات گرافیکی اجتناب نا پذیره !

Hossis
جمعه 03 بهمن 1393, 17:08 عصر
بدون این که تو یوزر کنترل این کد رو بریزی هم کار می کنه
من توی فرم اصلی ریختم و ریبون بار دوکامپوننت رو هم رو فرم داشتم، قشنگ راست به چپ می کنه منتها نوشته هاش هم چپه میشه

alimooghashang
شنبه 12 اردیبهشت 1394, 19:27 عصر
خوب نمیشه
رنگ بندیش یه شکلی میشه از قشنگی در میاد

parisa193
یک شنبه 10 آبان 1394, 11:18 صبح
سلام من تمام مراحل بالا را تکرار کردم ولی کلا ارور میداد :اشتباه:

کسی فایل آماده اش رو برای سی شارپ نداره؟؟ خیلی لازم دارم :ناراحت:

Alirezanet
یک شنبه 10 آبان 1394, 11:20 صبح
سلام من تمام مراحل بالا را تکرار کردم ولی کلا ارور میداد :اشتباه:

کسی فایل آماده اش رو برای سی شارپ نداره؟؟ خیلی لازم دارم :ناراحت:

سلام
این حدودا بعضی جاها کار رو راه مینداخت ولی خوشبختانه devexpress2015 خودش امکان راست چین رو به کنترل هاش اضافه کرده ... کامپوننت هاتون رو آپدیت کنید مشکل حل میشه.
موفق باشید

arman_Delta2002
یک شنبه 10 آبان 1394, 11:20 صبح
نسخه 15 به بعد از راست چین پشتی بانی میکنه این برای نسخه های زیر 15 کاربرد داره

Vidico
شنبه 23 آبان 1394, 21:00 عصر
لینک دانلود ندارین واسه نسخه های آخر؟

من از DevComponents.DotNetBar.12.4.0.2 استفاده می کنم