PDA

View Full Version : حرفه ای: راهنمایی برای ساخت خبرنامه

idocsidocs
دوشنبه 29 خرداد 1391, 22:33 عصر
من می خوام یه خبرنامه با قابلیتهای زیر بسازم:
1- امکان ایجاد چند خبرنامه
2- تعیین دریافت کنندگان (مدیران، کاربران ثبت نام کرده، اعضای خبرنامه یا هرسه)

مشکلاتی که دارم:
1-جدول مربوط به مدیران، اعضای سایت و اعضا خبرنامه از هدیگه جداست.
2- موقع اجرای اسکریپت باید کاری کنم که اسکریپت بدونه چه خبرنامه ای برای کدوم دسته ها ارسال شده

لطفا در این مورد راهنمایی کند.

djsaeedkhan
سه شنبه 30 خرداد 1391, 00:54 صبح
سلام
من مدتی پیش یه خبرنامه بصورت پیامکی درست کرده بودم. بدین صورت که مثلا کاربر مشخص می کرد چه نوع خبر و سایتی می خواد دریافت کنه.
حالا برای اینهمه کاربر من اومدم ازین روش استفاده کردم که یه جدول درست کردم و با توجه به کاربر اطلاعاتی که باید ارسال بشه رو در اون درج می کردم. این کار رو برای همه انجام می دادم و در نهایت توسط کدی دیگه به ترتیب همه سطر ها فراخوانی می شد و بعد از ارسال از جدول پاک می شد.
گفتم شاید کمک کنه

idocsidocs
سه شنبه 30 خرداد 1391, 01:51 صبح
وقتی نمی تونید خبرنامه رو ارسال کنید، یا اروری ایجاد بشه، آیا مدیر سایت رو از این موضوع مطلع می کنی؟ اگر این کار رو انجام می دید، لطفا بگید چطور؟

djsaeedkhan
سه شنبه 30 خرداد 1391, 08:57 صبح
وقتی نمی تونید خبرنامه رو ارسال کنید، یا اروری ایجاد بشه، آیا مدیر سایت رو از این موضوع مطلع می کنی؟ اگر این کار رو انجام می دید، لطفا بگید چطور؟
خوب بستگی داره به نوع برنامه نویسی سایت و یا حتی مدیر. چون کارها بصورت روتین انجام میشد مدیریت خطا هم مشخص بود. مثلا یه قسمت ریپورت داشت که تعداد پیام های مانده و ارسال شده و .... رو نشون میداد. در صورتی که وضعیت پیام ها رو میزدی نشون میداد کدوم ها ارسال شده و کدوم ارسال نشده
وقتی شما قراره پیامی ارسال کنی همین که اولی ارسال شد بقیه هم ارسال میشه دیگه. همچنین شما نمی تونی delivery report بگیری ببینی دست طرف رسیده یا نه (البته تو پیامک میشه). حالا نمی دونم دقیقا منظور شما چیه

idocsidocs
سه شنبه 30 خرداد 1391, 10:04 صبح
برای خبرنامه با ایمیل، چه نوع خطایابی انجام می دید که مدیر متوجه روند ارسال هبرنامه بشه؟

djsaeedkhan
سه شنبه 30 خرداد 1391, 19:22 عصر
سلام
معمولا ارسال خبر نامه در پیش چشم مدیر انجام نمیشه. یعنی مدیر خبرنامه رو مقداردهی می کنه و ما اون ها رو ارسال می کنیم. هم ممکنه فقط یه مدیر ارسال ایمیل داشته باشه و هم ممکنه چند مدیر همزمان این کار رو انجام بدن. ولی در نهایت قبل از اجرای ارسال باید ببینیم امکان ارسال هست یا نه. اگر مشکلی نبود چون مدیر فقط قالب کار رو مشخص میکنه نمی تونه خطای زیادی رخ بده. چون اگر خطا داشته باشه برای همه هست و نه فقط برای یکی.در نهایت ممکنه بخاطر ارسال زیاد سیستم ارسال ایمیل بلاک بشه که اونم روش های خاص خودش رو داره که نشه. پس این هم ربطی به مدیر نداره.
به نظر من مهمترینش همون ارسال تمام شد هست . البته در مورد خبرنامه های ایمیلی و یا اینکه چند تا باقی مونده، که البته این زیاد نیاز نیست مگر در ارسال های زیاد

idocsidocs
سه شنبه 30 خرداد 1391, 20:57 عصر
معمولا ارسال خبر نامه در پیش چشم مدیر انجام نمیشه. یعنی مدیر خبرنامه رو مقداردهی می کنه و ما اون ها رو ارسال می کنیم. هم ممکنه فقط یه مدیر ارسال ایمیل داشته باشه و هم ممکنه چند مدیر همزمان این کار رو انجام بدن. ولی در نهایت قبل از اجرای ارسال باید ببینیم امکان ارسال هست یا نه. اگر مشکلی نبود چون مدیر فقط قالب کار رو مشخص میکنه نمی تونه خطای زیادی رخ بده. چون اگر خطا داشته باشه برای همه هست و نه فقط برای یکی.در نهایت ممکنه بخاطر ارسال زیاد سیستم ارسال ایمیل بلاک بشه که اونم روش های خاص خودش رو داره که نشه. پس این هم ربطی به مدیر نداره.
منظورتون اینه که یکی از مدیرها یه خبرنامه ایجاد می کنه و تا خبرنامه ارسال نشه نمی شه خبرنامه جدید ایجاد کرد؟