PDA

View Full Version : کد برنامه هایی مثل Tell Me More یا Rosetta Stone با چه زبانی نوشته شدند؟

SadeghSardari
سه شنبه 30 خرداد 1391, 11:37 صبح
با سلام
دوستان، ضمن خوشحالی از اینکه در بین شما برنامه نویس های عزیز (چه بالفعل و چه بالقوه) هستم،یه سوالی داشتم، خوشحال تر میشم اگه از دوستان حرفه ای جوابش رو بدن.
----------
می خواستم بدونم کد برنامه هایی مثل Tell Me More یا Rosetta Stone با چه زبانی نوشته شدند؟

ظاهرا Tell Me More از فلش استفاده می کنه. ولی من به هیچ وجه نتونستم به کدهاش دسترسی پیدا کنم (طبیعی هم هست. بالاخره یه شرکت الکی نمیاد کدهاش رو بدون محافظت در دسترس عموم قرار بده.
چند فایل XFL توی دی وی دیش هست که با فلش باز نمیشن. به احتمال خیلی زیاد اصل برنامه همونا هستن)
---------

P.S: چند وقته این موضوع فکرمو مشغول کرده که چطور میشه یه برنامه نوشت که باهاش بشه زبان آموزی کرد، البته با محوریت فهم متون.
اول می خواستم با فلش این کارو انجام بدم. اما میبینم واقعا وقت گیره که یکی یکی صفحات رو آدم طراحی کنه و پشت سر هم بزاره. مخصوصا اگه بخواد اینترفیس گیرایی براش طراحی کنه و دستش ازین لحاظ باز باشه.

اگه آدم بخواد یه همچین برنامه ای ("برنامه ی" ساخت "برنامه ی آموزش زبان" با محوریت متن) با اینترفیس فلش بسازه باید چه چیزهایی بلد باشه؟ (از قبیل زبان برنامه نویسی و ...).

حالا اگه بخواد یه همچین برنامه ای آنلاین باشه چطور؟ یعنی کاربرا (هم معلم ها و هم دانش آموزان) از طریق مرورگر یا یه برنامه ی اختصاصی که به سرور کانکت بشن و بیاموزند و آموزش ببینند.

l4dl4d
یک شنبه 26 شهریور 1391, 11:45 صبح
اگه آدم بخواد یه همچین برنامه ای ("برنامه ی" ساخت "برنامه ی آموزش زبان" با محوریت متن) با اینترفیس فلش بسازه باید چه چیزهایی بلد باشه؟ (از قبیل زبان برنامه نویسی و ...).
حداقل هاش اینهان فتوشاپ ( برای طراحی گرافیک ها و محیط کاربری) - یک زبان برنامه نویسی (فرقی نمیکنه) البته میتونین از MMB استفاده کنین که کاملا شی گراست و میتونید کد نویسی هم کنید توش!
ولی اگه میخاید مثل ROSSETA STONE بسازید از C# بهره ببرید چون WPF هست

حالا اگه بخواد یه همچین برنامه ای آنلاین باشه چطور؟ یعنی کاربرا (هم معلم ها و هم دانش آموزان) از طریق مرورگر یا یه برنامه ی اختصاصی که به سرور کانکت بشن و بیاموزند و آموزش ببینند.
برای اینکار میتونین یک سایت بسازید بعد با عنصر WebBrowser یا چیزی شبیه این سایت آموزشی تون رو توش نشون بدید
در ضمن اگه میخاید با سرور خاصی ارتباط برقرار کنین و ... میتونین از Winsock استفاده کنین:بوس:

با تشکر
تشکر یادت نره