PDA

View Full Version : گفتگو: جلوگیری از ویرایش برنامه های vb با VB Decompile

سید حمید حق پرست
سه شنبه 30 خرداد 1391, 14:45 عصر
سلام علیکم
شاید با نرم افزار VB Decompile آشنایی داشته باشید
این نرم افزار برنامه های نوته با وی بی رو کامل ویرایش میکنه (یعنی قسمتهای label , textbox , listbox و خلاصه بیشتر متنهای ابزارهارو با این نرم افزار قابل ویرایش میباشد

ساده ترین راه برای جلوگیری نوشتن دووباره متنها در قسمت لواد فرم میباشد یا استفاده از پکرها
بنده این دو راه رو مورد قبول قرار نمیدم چون پکر که انپک میشه (بنده قبلا از enigmavb استفاده میکردم که به تازگی انتیویروسها بهش گیر میدن (به خودش که هیچی بلکه به برنامه کمپایل شده ان ) حالا نمیدونم enigmavb چه کدی به برنامه اضافه میکنه که انتی ها گیر میدن
در قسمت لواد هم که نمیشه چون برنامه رو شلوغ میکنه و هزار تا مشکل دیگه

از دوستان تقاضا دارم اگر را حلی مد نظرشونه اینجا مترح کنند که استفاده کنیم

یا علی (ع)

بهروز عباسی
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 15:10 عصر
درود

بنده این دو راه رو مورد قبول قرار نمیدم چون پکر که انپک میشه
از پروتکتورها استفاده کن امنیت بیشتری نسبت به پکرها دارند
و اینکه شما هرکاری بکنی اگه طرف این کاره باشه بازم برنامه .... و به این چیزها ربطی نداره.

موفق باشی.

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 15:23 عصر
سلام و علیکم

ممنون از شما دوست عزیز
بله اگه اینکاره باشه میتونه
بنده واسه این گفتم چون کار با VB Decompile خیلی اسونه و هر کسی اگه برنامه رو داشته باشه بدون دونستن برنامه نویسی میتونه اینکارو انجام بده
بازم ممنون

یا علی (ع)

mohsen_iceman2000
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 22:14 عصر
دوستان یه آموزشی در این خصویص بزارید ممنون میشیم

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 22:42 عصر
سلام علیکم

منظور شما رو خوب متوجه نشدم . اموزش چیرو میفرمایید
دوست عزیز اگر منظور شما اموزش VB Decompile هست که خلاف قوانین انجمنه

موفق باشید

یا علی (ع)

mohsen_iceman2000
پنج شنبه 01 تیر 1391, 13:57 عصر
نه منظورم vbdecompiler نبود منظورم آموزش کاملی واسه اینکه کسی نتونه نرم افزارمون رو در مقابل vbdecompiler محافظت کنیم ،

سید حمید حق پرست
پنج شنبه 01 تیر 1391, 18:25 عصر
خب برای اینکار به نظر بنده همون فراخوانی متن تکستها و لیبیلها و ... در لواد فرمهاست . اینجوری دیگه هیچ مبتدی این کار واسش امکان نداره . و برای اینکار باید اسمبلی بلد باشه
مثلا شما هنگام نوشتن برنامه ات در فرم Aboutدر لواد فرم متن تکستها و لیبیل ها و کاپشن فرم و ... رو دوباره بنویس

ولی واسه این بنده گفتم اینکار واسم امکان نداره چون یه برنامه نوشتم که متنهای قسمت About خیلی زیاده و در قسمت لواد نمیشه چون برنامه سنگین میشه . و از پروتکتورها (دست دوست عزیزمون بهروز عباسی (http://barnamenevis.org/member.php?231262-%D8%A8%D9%87%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D8%B3%DB%8C) به خاطر یاد آوری درد نکنه) استفاده کردم

موفق باشید

یا علی (ع)

mohsen_iceman2000
پنج شنبه 01 تیر 1391, 18:58 عصر
منظور از پروتکتور فایل dll خاصیه ؟ یا نرم افزاری !

یعنی من باید کد هامو به صورت encrypt بارگذاری کنم تو نرم افزار : اینجوری که خیلی زمان می بره

بهروز عباسی
پنج شنبه 01 تیر 1391, 19:31 عصر
منظور از پروتکتور فایل dll خاصیه ؟ یا نرم افزاری !
نه نرم افزارهای پروتکتور میان برنامه شما رو درون خودشون قرار میدن(مثل winrar) اما با این تفاوت که قسمت های خاصی از برنامه رو زیر نظر می گیره و خلاصه برنامه برای اجرا اول نیاز مند اجرای پروتکتور هستش.

واگه بخوام توضیح بدم خیلی طولا نی میشه اگه مقاله داشتم میذارم اگر هم نه که ببخشید
فقط کافی کمی در باره طرز کار این برنامه ها تحقیق کنید.

موفق باشید

بهروز عباسی
پنج شنبه 01 تیر 1391, 19:39 عصر
اینم یک E-Book جمع و جور در این باره
88573

موفق باشید.

سید حمید حق پرست
پنج شنبه 01 تیر 1391, 21:18 عصر
سلام علیکم

دوست عزیز میتونی از enigmavb هم استفاده کنی . که عالیه و کار باهاش ساده . اما نات 32 بهش گیر میده . و از همه بهتره

موفق باشید

یا علی (ع)

mohsen_iceman2000
پنج شنبه 01 تیر 1391, 22:31 عصر
از کجا می تونم این نرم افزار رو دانلود کنم

barnamenevisforme
پنج شنبه 01 تیر 1391, 23:05 عصر
سلام به دوستان،خصوصا آقا سید گل
اول از ایشون در مورد پاسخم در موضوع قبلیشون معذرت میخوام
دوم:خود نرم افزار vb decompiler pro یه امکان داره واسه افزایش ضریب امنیت برنامه به نام Obfuscator
.فکر کنم مقصود شما رو براورده کنه.
البته امیدوارم شما جزو اون دسته از افرادی نباشید که با این کار،یه نرم افزار که جنبه عمومی داره و نیاز به ارتقای فوری و همگانی داره رو به صورت انحصاری در بیارید.(منظورم همون کسایی هست که الان مدتهاست به دنبال decompile کردن برنامشونم،چون همکاری نکردن تا نیت خیرم رو اجرایی کنم.)

If you write software in VB, you can increase protection against decompilation. The decompiler contains an obfuscator that can delete the names of all functions, forms, modules and objects and all kinds of signatures from the EXE file. It will make analyzing the program with this decompiler difficult and other decompilers will refuse to decompile this file at all. To do it, you should open your program in the decompiler and select the Obfuscate project in the Tools menu. This procedure doesn't take much time that's why it is recommended to obfuscate programs before releasing them.

سید حمید حق پرست
پنج شنبه 01 تیر 1391, 23:21 عصر
تو گوگل جستجو کن دانلود Enigma Virtual Box (https://www.google.com/#hl=fa&lr=lang_fa&tbs=lr:lang_1fa&q=%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF+Enigma+Virt ual+Box&oq=%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF+Enigma+Vir tual+Box&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=serp.3...39.81673.14.82111.0.0.0.0.0.0.0.0..0 .0...0.0.UY2wivhxSTY&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.,cf.osb&fp=b01f7ef984ab933a&biw=1366&bih=731)

انجام کار باهاش اینطوریه که اول برنامه کمپایل شده (exe اصلی) به برنامه میدید بعد محل ذخیره
اگه برنامت فایلهای جانبی دیگری مثل dll و ocx و پوشه و .. دارد در قسمت فایل برنامه Enigma Virtual Box کلیک راست کن (اگه پوشه هست add folder بزن اگه هم فایل هست add file
و در اخر Process بزن
اگه فایل جانبی نداشتی و فقط فایل exe بود همون Process رو بعد از واردن کردن برنامه ات در Enigma Virtual Box و تعیین کردن مسیر ذخیره بزن

به نظر من بهترین گزینه همین برنامه هست چون بعد از اینکه رو برنامه ات اینکارو انجام دادی دو مزیت داره . 1- هنگام باز کردن برنامه خودمون با VB Decompile ارو میده و باز نمیشه . 2- هنگام باز کردن برنامه خودمون با برنامه های که زبان نوشته رو تشخیس میده مانند PEiD و ... زبانی که نمایش میده همون Microsoft Visual Basic 5.0 / 6.0 میباشد
اما یه مشکل بزرگ داره : من قبلا از این استفاده میکردم . اما یه ماه میشه که نات 32 هم به خود برنامه Enigma Virtual Box گیر میده و هم به به برنامهای که با اون کمپایل کردیم گیر میده و به این دلیله که این تاپیک رو زدم .

موفق باشید

یا علی (ع)

سید حمید حق پرست
پنج شنبه 01 تیر 1391, 23:28 عصر
سلام به دوستان،خصوصا آقا سید گل
اول از ایشون در مورد پاسخم در موضوع قبلیشون معذرت میخوام
دوم:خود نرم افزار vb decompiler pro یه امکان داره واسه افزایش ضریب امنیت برنامه به نام Obfuscator
.فکر کنم مقصود شما رو براورده کنه.
البته امیدوارم شما جزو اون دسته از افرادی نباشید که با این کار،یه نرم افزار که جنبه عمومی داره و نیاز به ارتقای فوری و همگانی داره رو به صورت انحصاری در بیارید.(منظورم همون کسایی هست که الان مدتهاست به دنبال decompile کردن برنامشونم،چون همکاری نکردن تا نیت خیرم رو اجرایی کنم.)

این امکان کجاست بنده دو ساله باهاش کار میکنم . الانم نگاه کردم اما همچین چیزی نبود
بنده منظورم VB Decompile pro نیست دوست عزیز بلکه VBExplorer هست . که خیلی راحت باهاش میشه قسمت about یا ... رو تغییر داد . و حتی میشه برنامه هارو باهاش کرک کرد . بدون کد نویسی

VB Decompile دو اسم داره هم VB Decompile و VBExplorer

یا علی (ع)

barnamenevisforme
جمعه 02 تیر 1391, 00:28 صبح
سلام
مگه شما دنبال این نبودید که از decompile شدن برنامه جلوگیری کنید؟
خوب برنامه رو که نوشتید با vb decompiler اونوobfoscate میکنی.
اینم دلیل:

It will make analyzing the program with this decompiler difficult and other decompilers will refuse to decompile this file at all
88586

سید حمید حق پرست
جمعه 02 تیر 1391, 00:52 صبح
دوست عزی بنده نمیخوام از دیکمپایل شدن جلوگیری بشه . این برنامه رو نمیگم برادر من برنامه VBExplorer رو میگم !!!!!!!!!!
عکس زیر رو ببین متوجه میشی
برنامه vb decompiler نمیگم!!!!!!!!
وگرنه اینو میدونم

88589

سید حمید حق پرست
جمعه 02 تیر 1391, 01:13 صبح
با این روش هم باز با VBExplorer قابل تغییر و دستکاری هست . بهترین روش همون Enigma Virtual Box هست . اما انتی گیر میده
دوستان کسی نرم افزاری شبیه به Enigma Virtual Box نمیشناسه که معرفی کنه ممنون میشم

یا علی (ع)

elham99
سه شنبه 24 بهمن 1391, 11:46 صبح
سلام دوستان من از Enigma Pretoctor استفاده میکردم windows عوض کردم حالا Protect میشه ولی وقتی RUN میزنم ارور میده میگه یرنامه شما با مشکل مواحه شده و باید بسته بشه:گیج:

mehran901
سه شنبه 24 بهمن 1391, 15:02 عصر
از برنامه vb power wrap 4.x استفاده کنین ، این برنامه با گرفتن فایل سورس ویبی ، یک فایل اگزه stand alone ( پرتابل ) بهتون تحویل میده ، درضمنی که قطعا برنامه هایی مثل vb decompiler و.. نمیتونن به اگزه اصلی دسترسی داشته باشن

elham99
سه شنبه 24 بهمن 1391, 17:30 عصر
حواب من چی شد من به این برنانه نیاز دارم