PDA

View Full Version : شروع

zacharia
شنبه 26 آذر 1384, 21:35 عصر
من کتاب چگونه با c++ برنامه بنویسیم را دارم و میخواهم برنامه نویسی را شروع کنم
به چه نرم افزاری نیاز دارم ؟
لطفا مرا راهنمایی نمایید
متشکرم

amir_civil
شنبه 26 آذر 1384, 22:06 عصر
سلام دوست من
برای کامپایل کدها میتونی از بورلند سی++ یا ویژوال سی ++ استففاده کنی

WarDog
یک شنبه 27 آذر 1384, 00:57 صبح
محیط های بالا تر هم جواب میدن

Sepidar
پنج شنبه 03 فروردین 1385, 00:14 صبح
بعد شونصد صفحه عقب رفتن بالاخره یه تاپیک پیدا کردم که من رو از تاسیس تاپیک بینیاز میکرد...

تو ایام عیدیه دارم C++ میخونم. قرار شد تو یه تیمی کد بنویسم و نهایتا چاره ای جز C++ نموند.
تو این تاپیک هر چند وقت یه بار میام دربار آموخته هام مطلب مینویسم و البته خوشحال میشم در باره دریافتهام از این زبون، نظر بقیه رو هم بشنوم.
به هر حال آدم میتونه با شیش تا ستاره باز هم مبتدی باشه

تو برخورد اول با C++ سینتکس روزمره زبون جلب توجه میکنه. حلقه for تو زبونهای خانواده C خیلی منعطف و قویه؛ باهاش غیر شمردن خیلی کارای دیگه هم میشه کرد. حلقه while و شرط if فرق زیادی نداره با پاسکال، اما حلقه do..while به نظرم منطقی تر از repeat..until پاسکال طراحی شده.
از نظر دیاگرام زبون، به نظر من بلاکهای پاسکال با اون سمی کالن آخرشون منطقی تر از بلاکهای C بدون اون سمی کالن هستن. از دید پارسر کامپایلر فکر کنم باید منطقی این باشه که بلاک کد یه statement در نظر گرفته بشه؛ با اون سمی کالن...
روش تعریف متغیرها و scope های مربوطه خیلی خوشگلن. آدم گاهی احساس میکنه داره اسمبلی کد میزنه.
در مورد ثابتها کسی هست بتونه کمک کنه که برخورد C++ باهاشون چجوریه؟ اونا رو مستقیما موقع کامپایل به صورت اعداد ثابت تو هر جایی که لازم باشه وارد کد میکنه یا یه خونه حافظه براشون در نظر میگیره؟ اگه به صورت دوم باهاشون برخورد میشه، static const چه معنایی پیدا میکنه؟
داده های enumeric تو پاسکال واقعا خیلی خیلی قویتر از C++ هستن. کلا به نظر من بلاک type تو پاسکال خیلی خوشگلتر از این یکی زبونه. تو همینجا میخوام از عدم وجود وحدت رویه تو محل تعریف تابعهای class ها هم ایراد بگیرم. برخورد C++ با داده های بولین اصلا خوب نیست.
زیبایی آرایه ها چند بعدی تو این زبون از نظر تعریف غیر قابل انکاره. آرایه چند بعدی به عنوان آرایه ای از آرایه ها تجسم و تعریف میشه. اما محدودیتهای ایندکس گذاری آرایه ها (چه از نظر اندیس شروع و چه از این نظر که انواع داده های شمارشی به غیر از int نمیتونن به عنوان اندیس ایتفائه بشن) جای حرف داره.
ارجاع با پارامتر تو C++ به نظر من خیلی قشنگ نیست. عملگر & به نظرم مفهوم خودش رو از دست داده.
در مورد مقدار دهی اولیه تو constructor ها توجیه نشدم که چرا خارج از بلاک کد به متغیرها مقدار میدیم...فعلا همین!