PDA

View Full Version : سوال: باز کردن یک فرم در فرم دیگر

ho2o2oo
سه شنبه 30 خرداد 1391, 17:03 عصر
سلام به تمام دوستان من چنتا مشکل دارم ممنون می شم دوستان کمکم کنند .

1. من یه فرم رو تو فرم دیگه باز می کنم اما هر چند بار بر روی اون دکمه کلیک می کنم باز یک پنجره باز می شه و چطور می تونم کاری کنم که فقط 1 بار باز بشه

2. چطور می تونم فرمی که در فرم دیگر باز می شود تمام صفحه کنم در اون کادر مورد نظر.

veniz2008
سه شنبه 30 خرداد 1391, 18:17 عصر
در مورد سوال اولتون میتونید از متد showDialogاستفاده کنید،احتمالا شما از متد show استفاده کردید.
در مورد سوال دوم دقیقا متوج نشدم،اگر میخواید هنگام اجرا به اندازه صفحه مانیتور باشه باید خصوصیت windows state رو روی maximized قرار بدید.

ahmadreza517
سه شنبه 30 خرداد 1391, 18:49 عصر
به نام تنها برنامه نویس هستی
سلام ,

برای باز شدن یکبار فرم از روش Singleton استفاده کنید.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff650316.aspx

یه فیلم اموزشی در سایت نیک اموز بود که اینو توضیح داده، می تونی از اون هم استفاده کنی.

ho2o2oo
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 04:58 صبح
در مورد سوال اولتون میتونید از متد showDialogاستفاده کنید،احتمالا شما از متد show استفاده کردید.
در مورد سوال دوم دقیقا متوج نشدم،اگر میخواید هنگام اجرا به اندازه صفحه مانیتور باشه باید خصوصیت windows state رو روی maximized قرار بدید.

سلام اقا این کاری که شما گفتید رو انجام دادم نشد برنامه با ارور مواجه شد دستور زیر هم در دکمه استفاده می کنیم . مرسی

{
Form2 ff = new Form2();
ff.MdiParent = this;
ff.Show();

}

به نام تنها برنامه نویس هستی
سلام ,

برای باز شدن یکبار فرم از روش Singleton استفاده کنید.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff650316.aspx

یه فیلم اموزشی در سایت نیک اموز بود که اینو توضیح داده، می تونی از اون هم استفاده کنی.

ممنونم اقا از راهنماییت اما سیتی رو که گفتی الان چک کردم در حال تغییرات بود لینک فیلم رو به بنده می دید ممنون .

Y_Safaiee
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 05:36 صبح
با سلام خدمت شما دوست گرامی

این مراحلو انجام بده

1.تو properties فرم اصلیت که قراره بقیه فرم ها توش باز بشن خصوصیت IsMDIContainer رو برابر true کن,براش یک منو کوچولوم بساز

2.حالا یه فرم دیگه بساز

رو آیتم منو دابل کلیک کن و این کدو بنویس

private void showToolStripMenuItem_Click(object sender, EventArgs e)
{
int r=0;
foreach (Form f in Application.OpenForms)
{
if (f.Text.CompareTo("Form2")==0) r = 1;
}

if (r == 1) MessageBox.Show("Error");
else
{
Form2 frm = new Form2();
frm.MdiParent = this;
frm.WindowState = FormWindowState.Maximized;
frm.Show();
}

}

من به همبن راحتی برنامه هامو مالتی فرم میکنم (البته یکم بهینه تر یعنی من یه روال مینویسم و فرممو میفرستم به روال بالا,حالا روال میاد تیتر فرممو با تمامی تیتر فرم های باز مقایسه میکنه اگه قبلا باز باشه میره اون فرمو میاره رو بقیه فرم ها و اگه نباشه فرمو ایجاد میکنه)

اگه درسته یه صلوات برای سلامتی خانواده منو و خونواده گرامی خودت و کل بروبچه های برنامه نویس بفرست.

موفق باشی
بایت بایت

Nima7887
سه شنبه 18 مهر 1391, 14:55 عصر
در مورد مشكل اول يه لينك براتون گذاشتم
http://4linecode.mihanblog.com/post/1528
اميدوارم بدردتون بخوره

Amin69
شنبه 15 تیر 1392, 16:07 عصر
این مراحلو انجام بده
1.تو properties فرم اصلیت که قراره بقیه فرم ها توش باز بشن خصوصیت IsMDIContainer رو برابر true کن,براش یک منو کوچولوم بساز
2.حالا یه فرم دیگه بساز
رو آیتم منو دابل کلیک کن و این کدو بنویس
...

آقا ممنون، چقد دنبال این میگشتم!