PDA

View Full Version : سوالاتی در مورد طراحی سایت با php

boysilent
سه شنبه 30 خرداد 1391, 17:08 عصر
باسلام دوستان عزیز بنده میخوام یه سایت طراحی کنم برای خودم برای اولین کار(البته پروژه های دانشجویی زیادی رو برای دوستان انجام دادم)
سوال بنده اینه که من با برنامه نویسی oop زیاد کار نکردم و اگر بصورت ساده کد نویسی انجام بدهم چطوریه ایا مشکلی پیش نمیاد>سرعت؟؟هک؟؟
ممنون؟

djsaeedkhan
سه شنبه 30 خرداد 1391, 19:24 عصر
سلام
شما می تونی از MVC استفاده کنی. من اولین بار که استفاده کردم دیدم اینقدر کد نوشتم که فکر کنم یه ربع طول بکشه اجرا بشه ولی دیدم اگر اجزای صفحت زیاد نباشه با سرعت فوق العاده بالا اجرا میشه.

boysilent
سه شنبه 30 خرداد 1391, 21:43 عصر
ممنون ///اطلاعاتی راجع به این نوع ندارم؟
اما من میخوام کل صفحاتم به یک صفحه فرستاده بشه (post )؟؟این مشکلی پیش نمیاره //ممنون

djsaeedkhan
سه شنبه 30 خرداد 1391, 22:23 عصر
ممنون ///اطلاعاتی راجع به این نوع ندارم؟
اما من میخوام کل صفحاتم به یک صفحه فرستاده بشه (post )؟؟این مشکلی پیش نمیاره //ممنون
سلام
مشکل خاصی نداره
فقط شما باید در اکشن آدرس بذارید تا معلوم باشه به کدوم کنترلر و اکشن مراجعه کنه و اطلاعات رو ارسال کنه

boysilent
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 14:34 عصر
پس اگه همه اکشن ها به یه صفحه ارسال بشه واسه سرعت مشکلی پیش نمیاد؟نه؟

Yousha
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 14:58 عصر
بصورت ساده (یا به اصطلاح pure code یا آبشاری) کد نویسی کردن دیگه منسوخ شده
یک جور کثیف نویسی محصوب میشه

شما اول مقدمات برنامه نویسی شی گرایی/oop رو فرا بگیرید، بعد همین میتونه ساختار ایده آل و عالی به کدها و نرم افزار تون بده
یعنی یک نرم افزار portable/سریع/ ایمن/استاندارد/قابل انعطاف و ...

یکسری اسلاید های آموزشی فوق العاده ساده و واضح هم اینجا هست:
http://www.slideshare.net/search/slideshow?searchfrom=header&q=php+oop

بعداً وارد مباحث معماری MVC بشید.

djsaeedkhan
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 16:04 عصر
پس اگه همه اکشن ها به یه صفحه ارسال بشه واسه سرعت مشکلی پیش نمیاد؟نه؟
تا اونجا که من میبینم نیازی نیست که همه به یک جا ارسال بشه. مثلا شما برای قسمت کاربری یه کنترلر درست می کنی و اکشن ها رو به اون ارسال می کنی. همچنین برای ثبت نام و ورود یه کنترلر درست می کنی و اکشن ها رو به اون ارسال می کنی.
کلا یکی از دلایل معماری سه لایه اینه که همه چی در جای خودش باشه و به راحتی بشه فهمید چی به چیه و کجا میره. وگرنه میشه جوری کد نوشت که بعد از یک ماه خودتم نفهمی این کد ها که نوشتی چی بوده.
برای نمونه می تونی مثال هایی توی اینترنت پیدا کنی و ببینی اونا چچطور این کارو انجام دادن
با سپاس