PDA

View Full Version : سوال: Add کردن دیتا بیس به برنامه

gilas1368
سه شنبه 30 خرداد 1391, 20:42 عصر
با سلام خدمت استید و دوستان گرامی

من یه برنامه نوشتم و میخوام زمانیکه اونو روی کامپیوتر مقصد نصب میکنم بار اول یه فرم باز بشه و از طریق اون دیتابیس به برنامه اضافه بشه و برای دفعات بعد اجرای برنامه این فرم باز نشه و آدرس Connection String رو مطابق مکان دیتابیس ذخیره کنه تا دفعات بعد به مشکل برای ارتباط با دیتا بیس بر نخوره، چطور باید اینکارو انجام بدم

ممنونم میشم کمک کنید
با تشکر فراوان

Y_Safaiee
سه شنبه 30 خرداد 1391, 21:39 عصر
با سلام خدمت شما دوست عزیز

خیلی راحت شما با استفاده از setting میتونین این روال رو ذخیره کنید مراحل زیر رو انجام بدین

1.در solution explorer و از زیر مجموعه Properties بر روی Settings.settings راست کلیم و Open رو انتخاب کنید تا کادر setting فرمتون باز شه

2.نام متغیرتون رو بنویسید و نوعش(رشته ای , اعشاری یا ... رو انتخاب کنید) در قسمت scope گزینه user رو انتخاب کنید.
3.این تب رو ببندید و به سوال ذخیره این تغییر بله بدید

حالا شما یه متغیر داخلی ساختید که همیشه همراه برنامتون برای نگهداری اطلاعات پایه مثه آدرس تصویر پس زمینه,آدرس دیتابیس و ... قابل استفادس.

و اینم از کد مد نظر شما

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
string str = Properties.Settings.Default.myname;
if (str=="") MessageBox.Show("Error Setting is Null");
else textBox1.Text=str ;
}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
Properties.Settings.Default.myname = "salam man younesam";
Properties.Settings.Default.Save();
}

myname نام متغییری هست که من در setting تعریف کردم.

موفق باشید
بایت بایت

gilas1368
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 08:54 صبح
با سلام خدمت شما دوست عزیز

خیلی راحت شما با استفاده از setting میتونین این روال رو ذخیره کنید مراحل زیر رو انجام بدین

1.در solution explorer و از زیر مجموعه Properties بر روی Settings.settings راست کلیم و Open رو انتخاب کنید تا کادر setting فرمتون باز شه

2.نام متغیرتون رو بنویسید و نوعش(رشته ای , اعشاری یا ... رو انتخاب کنید) در قسمت scope گزینه user رو انتخاب کنید.
3.این تب رو ببندید و به سوال ذخیره این تغییر بله بدید

حالا شما یه متغیر داخلی ساختید که همیشه همراه برنامتون برای نگهداری اطلاعات پایه مثه آدرس تصویر پس زمینه,آدرس دیتابیس و ... قابل استفادس.

و اینم از کد مد نظر شما

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
string str = Properties.Settings.Default.myname;
if (str=="") MessageBox.Show("Error Setting is Null");
else textBox1.Text=str ;
}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
Properties.Settings.Default.myname = "salam man younesam";
}

myname نام متغییری هست که من در setting تعریف کردم.

موفق باشید
بایت بایت

ممنونم یونس جان
فقط یه سوال دیگه
مقدار فیلد value چی باید گذاشته بشه؟

Y_Safaiee
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 09:14 صبح
با سلام مجدد

تو قسمت انتخاب نوع متغییر یک آیتمش مال ذخیره مسیر دیتابیسه که میتونین باهاش کار کنین همچنین میتونین در حالت string تو قسمت value با توجه به انتخاب دیتابیس و مسیر انتخاب شده توسط کاربر پر کنید مثلا :

private void btn_SelectDB_Click(object sender, EventArgs e)
{
OpenFileDialog opn=new OpenFileDialog();
opn.Filter="Database Files (*.mdf)|*.mdf";
opn.ShowDialog();
if(opn.FileName!="")
{

Properties.Settings.Default.dbpath = "Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=" + opn.FileName + ";Integrated Security=True;User Instance=True";
}

}

حالا فقط لازمه وقتی فرمات لود میشه (و بهتر اگه با کلاس با دیتابیس متصل میشی) کانکشن استرینگو از متغییر dbpath بخونی و باز کنی.

موفق باشی
بایت بایت