PDA

View Full Version : تغيير در طراحي جداول يك ديتا بيس باعث حذف اطلاعات ذخيره شده ام مي شود

Reza_Sunar
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 10:46 صبح
با سلام
من يك برنامه WinForm رو براي زبان ويژوال بيسيك ايجاد كردم و يك ديتا بيس SQL: Service-based Database از طريق Add-NewItem به اون اضافه كرده و از طريق Server Explorer خود ويژوال استوديو جداولم رو در اين ديتا بيس طراحي كرده و از طريق LINQ ارتباطات و برنامه نويسيم رو انجام دادم.
برنامه بدون هيچ خطايي اجرا ميشه و تمامي دستورات براي اضافه كردن، ويرايش و يا حذف و نمايش اطلاعات جداول بخوبي كار ميكنند.
در اولين اجرا يك نسخه از ديتا بيس طراحي شده رو در محل اجراي فايل اصلي ايجاد كرده و اطلاعات رو در آنجا ذخيره ميكنه و من اطلاعات رو در ديتابيس طراحي شده و از طريق Server Explorer ندارم و قابل مشاهده نيست.
تا اينجا مشكلي نيست ...

نياز شد كه در يكي از جداول يك فيلد رو اضافه كنم (كه گاهاً و شايد به ندرت اين اتفاق ميفته)
بعدش مجبور شدم كه در فايل .dbml (رابط LINQ) برنامه، جدول فوق رو حذف و دوباره اضافه كنم تا تغييرات مورد نظر در برنامه نيز اعمال بشه . اينكار باعث حذف كليه اطلاعات ذخيره شده موجود در جدول فوق شد.

به نظرتون اشتباه من كجاست؟

بايت بگم كه من قبلا به Access كار ميكردم و اين تغييرات به سادگي در اون قابل انجام هستش و شايد بر ميگرده به عادت من به كار با Access
قبلا از راهنمايي شما عزيزان متشكرم