PDA

View Full Version : سوال: خاصیت hidden چک باکس و سوال در مورد آ

piton73
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 10:53 صبح
با سلام خدمت عزیزان
من یه فرم قراره طراحی کنم که چند تا چک باکس داره و هر چک باکسی که تیک خورد وقتی در اخر دکمه نمایش زده شد بیاد اطلاعات مربوط به اون رو نمایش بده این کد رو تا اینجا نوشتم بقیشو میشه راهنمایی کنید ممنونم

<html dir="rtl">
<head>
<title>پروژه</title>
<b>
<body>
<P dir=ltr><INPUT type=checkbox value="disabled" name=""> نمايش عکس</P>
<P dir=ltr><INPUT type=checkbox value="disabled" name=""> اطلاعات شخصي</P>
<P dir=ltr><INPUT type=checkbox value="disabled" name=""> اطلاعات تحصيلي</P>
<P dir=ltr><INPUT type=checkbox value="CHECK ME" name=""> جوائز</P>
<P dir=ltr><INPUT type=checkbox value="CHECK ME" name=""> افتخارات</P>
<P dir=ltr><INPUT type=checkbox value="CHECK ME" name=""> علاقه مندي ها</P>
<P dir=ltr><INPUT type=checkbox value="CHECK ME" name=""> اطلاعات تماس</P>

<B>
<P dir=ltr><INPUT type=submit value=نمايش></P></B>

</script>
</body>
</head>
</html>

piton73
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 10:54 صبح
استاد گفت راهنمایی اینه که بیاد اون چک باکس هایی که تیک نخورده رو hidden کنه اطلاعاتشو

as13851365
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 12:20 عصر
برای هر چکباکس یک آی دی در نظر بگیر و با استفاده از یک تابع این کار رو انجام بده

این کد رو همینجوری واست توی این محیط نوشتم تست نکردم

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>پروژه</title>
<b>
<body>
<P dir=ltr id="aa1"><INPUT type=checkbox value="disabled" id="a1"> نمايش عکس</P>
<P dir=ltr id="aa2"><INPUT type=checkbox value="disabled" id="a2"> اطلاعات شخصي</P>
<P dir=ltr id="aa3"><INPUT type=checkbox value="disabled" id="a3"> اطلاعات تحصيلي</P>
<P dir=ltr id="aa4"><INPUT type=checkbox value="CHECK ME" id="a4"> جوائز</P>
<P dir=ltr id="aa5"><INPUT type=checkbox value="CHECK ME" id="a5"> افتخارات</P>
<P dir=ltr id="aa6"><INPUT type=checkbox value="CHECK ME" id="a6"> علاقه مندي ها</P>
<P dir=ltr id="aa7"><INPUT type=checkbox value="CHECK ME" id="a7"> اطلاعات تماس</P>

<script type="">
function hidecheck()
{

if(document.getElementById('a1').checked==false)
{
document.getElementById('aa1').style.display='none ';
}

}

</script>

<B><P dir=ltr><INPUT type=submit value="نمايش" onclick="hidecheck()"></P></B>

</script>
</body>
</head>
</html>

می تونی از حلقه هم استفاده بکنی و خیلی کارهای دیگه که برای این که بهتر بتونی این کار رو انجام بدی باید کمی برنامه نویسی به زبان جاوااسکریپت بلد باشی

piton73
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 15:14 عصر
دوستم یه جورایی میاد اون چک باکس رو نشون نمیده ولی من
میخوام اطلاعاتش نشون داده نشه و اطلاعات مربوط به اون چک باکسی که اون انتخاب کرده نمایش داده بشه
میدونی اول بلد نیستم چه جوری باید اطلاعات رو به چک باکسم وصل کنم مثلا وقتی فقط تیک عکس خورد و بقیه نخورد بیاد عکس طرف رو نشون بده
یا اگه هم عکس رو انتخاب کرد هم اطلاعات تحصیلیشو بیاد هم عکسشو نشون بده هم اون اطلاعات تحصیلی شو
من باید این اطلاعات رو توی یه صفحه دیگه وارد کنم و وقتی تیک دار شد بیاد نمایش بده و اگه تیک دار نشد نشونش نده
اقا خدایی من فردا باید تحویل بدم از خجالتتون در میام
الان این کدی که اضافخ کرده دوستم میاد اون چک باکسی رو که تیک نخورده نشون نمیده ولی اول بهم یکی بگه چه جوری باید اطلاعات رو به چک باکس ربط بدم بهتره یه صفحه دیکه بسازم فریم بندی کنم توی هر کدومش یه تکس باکس بزارم اطلاعاتمو بزارم بعد که نمایشو زد بیاد اون صفحه رو باز کنه اطلاعاتی که اون تیک نخورده hidden بشه چه جوری این کارو باید کرد

piton73
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 15:19 عصر
اگه ب زبان برنامه نویسی بود بلد بودم ولی html , جاوا بلد نیستم
میدونم چه می خواد من میخوام اگه چک باکسه ترو بود مثلا تکس باکس 1 هایدن نشه
در غیر اینصورت هایدن بشه تا اخر تکس باکس ها ولی بلد نیستم دستور نمایش چه جوریه بگم اگه چکس با ترو
چه جوری بگم توی اون صفحه قسمت تکس 1 رو هایدن نکنه ببخشید

piton73
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 16:32 عصر
دوست عزیزم این یه دونه از if ها اجرا میشه گشتم دستور else رو خودم اضافه کردم و گفتم اگه ترو بود برو چاپ کن و توی if بعدی گفتم برو فلان رو چاپ کن
اشکالی نداره پشت هم چاپ بشه فقط اونایی که میخواد تیک میخوره چاپ بشه
در مورد عکس چه جوری باید با جاوا بگم برو عکس رو نشون بده
و چیکار کنم همه رو چک کنه این اولیرو چک میکنه اگه ترو بود دستور رو اجرا میکنه بقیه رو چک نمیکنه؟