PDA

View Full Version : سوال: چند سؤال راجع به تکست و اسکرول

Hassan2500
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 12:32 عصر
سلام

1- من میخوام در این سورس که مربوط به اسکرول کردن فرم است جهت حرکت پیکچر از چپ به راست باشد کدش باید چگونه نوشته شود.

88498

2- من دو تا فرم 1و2 رو باز کردم حالا چه کدی بنویسم که وقتی فرم1 بسته شد فرم2 هم بسته شود.

3- من میخوام برای نمایش فرم2 یه رمز خواسته بشه تا فرم دو نشون داده بشه و میخوام وقتی رمز رو وارد کردی دیگه برای دفعه های بعد لازم به وارد کردن رمز نباشه یعنی بار اول که توش واردش کردیم توش ذخیره بشه واسه دفع های بعد حتی با روشن و خاموش کردن کامپیوتر و اگه این امکان پذیر نیست همون کد رمز دار کردنش رو برام بزارید.

4- کدی میخوام که اعداد رو در تکست از راست به چپ بتونیم بنویسیم و اعداد هم فارسی باشن چه در پیست و چه در هنگام نوشتن مثلاً در حالتی که راست به چپ تکست False است اعداد از راست به چپ نوشته میشه اما اعداد انگلیسیه من میخوام فارسی باشند.

star_star
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 12:59 عصر
سلام
دوست عزیز قسمت اول سوالتون رو متوجه نشدم

اما در مورد قسمت دوم ، در فرم 1 این کد رو قرار بده :
Private Sub Form_Unload(Cancel As Integer)
Unload Form2
End Sub

برای قسمت سوم هم می تونی از ریجستری ویندوز کمک بگیری یا اینکه رمز را در یه فایل متنی ذخیره کنی ....

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 16:03 عصر
سلام علیکم

1- من میخوام در این سورس که مربوط به اسکرول کردن فرم است جهت حرکت پیکچر از چپ به راست باشد کدش باید چگونه نوشته شود.سورس ضمینه شد

- من میخوام برای نمایش فرم2 یه رمز خواسته بشه تا فرم دو نشون داده بشه و میخوام وقتی رمز رو وارد کردی دیگه برای دفعه های بعد لازم به وارد کردن رمز نباشه یعنی بار اول که توش واردش کردیم توش ذخیره بشه واسه دفع های بعد حتی با روشن و خاموش کردن کامپیوتراین کار باید با رجستری انجام بشه . در صورت فرصت براتون مینویسم

و اگه این امکان پذیر نیست همون کد رمز دار کردنش رو برام بزارید.سورس ضمینه شد

موفق باشید

یا علی (ع)

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 16:45 عصر
- من میخوام برای نمایش فرم2 یه رمز خواسته بشه تا فرم دو نشون داده بشه و میخوام وقتی رمز رو وارد کردی دیگه برای دفعه های بعد لازم به وارد کردن رمز نباشه یعنی بار اول که توش واردش کردیم توش ذخیره بشه واسه دفع های بعد حتی با روشن و خاموش کردن کامپیوتر بفرماید اینم سورس این سوالتون (البته خودم همینجوری نوشتم و نمیدونم روش دیگه ای باشه یا نه . اما این هم یه روشه)

موفق باشید

یا علی (ع)

star_star
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 17:34 عصر
بفرماید اینم سورس این سوالتون (البته خودم همینجوری نوشتم و نمیدونم روش دیگه ای باشه یا نه . اما این هم یه روشه)

موفق باشید

یا علی (ع)

قصد دخالت ندارم اما یادتون رفته پسورد اولیه را برای دوستمان بگذارید !
Hassan2500 (http://barnamenevis.org/member.php?242441-Hassan2500) جان پسورد اولیه : 12341

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 17:50 عصر
قصد دخالت ندارم اما یادتون رفته پسورد اولیه را برای دوستمان بگذارید !
Hassan2500 (http://barnamenevis.org/member.php?242441-Hassan2500) جان پسورد اولیه : 12341

دوست عزیز پسورد تو کد هست . الانم سورسو توضیح میدم تا کامل متوجه بشید :

Private Sub Command1_Click()
' اينجا چک ميکنه ببينه پسورد درسته يا نه . پسورد رو اگه خواستيد عوض کنيد کافيه عدد 12341 رو تغيير بديد
If Text1.Text = "12341" Then
' در اين کد اگر پسورد درست بود فرم وارد کردن پسورد رو هايدن و فرم اصلي که فرم 2 هست نمايش ميدهد
Me.Hide
Form2.Show
' اينجا هم اگر پسورد درست زده بشه در رجستري در مسير زي عدد يک رو ذخيره ميکنه
SaveSetting "pass", "chk", "pass", "1"
' اگر پسورد اشتباه باشه پيغام نشون ميده
Else
MsgBox "رمز اشتباه بود!!", vbExclamation, "Error"
End If
End Sub

Private Sub Form_Load()
' اين کد براي نشون ندادن و اهميت ندادن به پيغام خطاي وي بي هستش
On Error Resume Next
' (هم خالي ميمونه و دوباره فرم ورود نمايش داده ميشه p1 در اينجا هم عدد داخل رجستري که يک هست (با توجه به کد فوق که اگه پسورد درست زده بشه يک رو در مسير رجستري وارد شده ذخيره ميکنه و اگه هم نه خالي و تکست باکس
P1.Text = GetSetting("pass", "chk", "pass")
' عدد يک وارد شده باشد فرم ورود را هايدن و فرم اصلي را نمايش ميدهد p1 اينجا برسي ميکنه که اگر داخل تکس باکس
If P1.Text = "1" Then
Me.Hide
Form2.Show
End If
End Sub

موفق باشید

یا علی (ع)

Hassan2500
پنج شنبه 01 تیر 1391, 10:31 صبح
سلام
آقای حق پرست سؤال3 کدی که نوشتید عالیه فقط سؤال1 هنوز جهت حرکت پیکچر تغییر نکرده یعنی مثلاً میخام راست به چپ اسکرول True باشه و وقتی زبانه اسکرول رو در این حالت به چپ میکشیم پیکچر از چپ به راست برود یعنی مخالف حرکتی که الآن دارد.
در ضمن اگه میشه سؤال4 رو هم پاسخ بدید ممنون میشم.

سید حمید حق پرست
پنج شنبه 01 تیر 1391, 19:00 عصر
سلام علیکم
بفرماید اینم سوال 3 . فکر میکردم فقط میخواید سکرول تغییر کنه

موفق باشید

یا علی(ع)

سید حمید حق پرست
پنج شنبه 01 تیر 1391, 22:32 عصر
سلام علیکم

4- کدی میخوام که اعداد رو در تکست از راست به چپ بتونیم بنویسیم و اعداد هم فارسی باشن چه در پیست و چه در هنگام نوشتن مثلاً در حالتی که راست به چپ تکست False است اعداد از راست به چپ نوشته میشه اما اعداد انگلیسیه من میخوام فارسی باشند.
دوست عزیز واسه اینکار نیازی به کد نیست و باید فقط RightToLeft را True و Alignment تکست باکس رو گزینه شماره یک (Righ Justify) قرار بدید
سورس ضمیمه شد

موفق باشید

یا علی (ع)

Hassan2500
پنج شنبه 01 تیر 1391, 22:53 عصر
من منظورم این نیست منظورم اینه که اعداد از راست به چپ در تکست نوشته بشه یعنی اینطوری 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 نه اینطوری 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 و میخوام اعداد هم فارسی نوشته بشن

اصلاً این کد رو واسه یه سورس میخوام که به هر عدد که در تکست1 نوشته میشه بترتیب یک عدد در تکست2میده و میخوام اعداد از راست به چپ نوشته بشه و فارسی باشن نه انگلیسی

88581