PDA

View Full Version : طراحی یک سایت برای فروش هاست

p30mobile
یک شنبه 27 آذر 1384, 05:40 صبح
با سلام
آقا من میخواستم یک سایتی رو در مورد فروش هاست طراحی کنم ولی نه در این زمینه تجربه ای دارم و نه آشنایی با asp دارم.ابتدا میخوام یکی بگه اصلا asp چی هست ؟ اگه نرم افزاره اسمش چی هست و از کجا گیر بیاریم ؟
اولین سوالم اینه که چطور میشه ( با استفاده از چه دستوری ) این شکل رو برای صفحه زیرین سایت بوجود آورد مثل عکس پایین
http://www.top4u.persiangig.com/image/s10.jpg
همون طور که در عکس میبینید منظورم اون قسمتی هست که رنگ بنفش داره و بصورت هاشوری هست و لایه زیرین محسوب میشه.این حالت رو چطور در بیارم؟

دومین سوالم اینه که چطور میتونم یه قسمتی رو راه اندازی بکنم برای سفارش آنلاین.مثلا کاربری که به این بخش وارد میشه بتونه یک فرمی رو که حاوی نام پلن مورد نظر به همراه نام سایتش باشه رو پر کنه و ارسال کنه و ما هم از ارسالش با خبر بشیم

سومین سوالم هم اینه که چطور میتونم در سایت بخشی بعنوان ticket راه اندازی کنم.این بخش مانند ارسال ایمیل میمونه ولی در خود سایت این کار انجام میشه.مثلا کاربر میاد و یک تیکت میسازه و درجه اهمیتش رو هم مشخص میکنه و بعد عنوان و سوالشو مطرح میکنه و دکمه ارسال رو میزنه

آخرین سوالم هم اینه که من میخوام در سایت یک بخشی باشه که مثلا کاربر ببینه این دامینی که میخواد ثبت کنه آیا قبلا کسی اینو ثبت کرده یا نه و مثلا اگه دامینی با پسوند .com ثبت شده بود ولی با پسوند .net ثبت نشده بود این اطلاعات رو به کاربر نشون بده.مثل کاری که سایت register.com انجام میده

ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدین

JikSearch
یک شنبه 27 آذر 1384, 12:55 عصر
1- asp یک زبان برنامه نویسی برای تهیه برنامه های تحت وب می باشد (البته با Asp.net هم فرق دارد ولی هر دو برای همین منظور هستند)
2- عکسی که از سایت "رسانت" قرار دادید هم توسط برنامه های گرافیکی تهیه شده است.
3- ایجاد یک فرم + دیتا بیس + ثبت اطلاعات + نمایش برای مدیریت
4- همان ارسال ایمیل از طریق سایت را بررسی کنید (قبلاً بحث شده است)
5- مقالاتی را با عنوان "How Is" جستجو کنید.

توصیه: این پروژه را به یک نفر که تجربه کافی دارد بدهید و پورسانت بگیرید چون فکر نمی کنم کاری باشد که برای بار اول به آسانی و در مدت لازم بتوانید انجام دهید.

p30mobile
دوشنبه 28 آذر 1384, 18:59 عصر
ممنون از پاسخ شما.ولی انتظار نداشتم بصورت خیلی خلاصه و کوتاه جواب منو بدین.لطفا بیشتر راهنمایی کنید.لطفا بگین در فرانت پیج این لایه زیرین بنفش رو چطور ایجاد کنم در دو طرف سایت.همچنین در مورد ساختن ایمیل توسط فرانت پیج هم توضیح بدین.میخوام صفحه ای در سایت برای این کار باشه