PDA

View Full Version : مبتدی: کمک در کد نویسی سطح ساده

young.designer
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 15:26 عصر
سلام
من تازه شروع کردم به یادگرفتن php و مطمئنا سوال خیلی مبتدیانه دارم.
میخواستم بدونم مشکل کد زیر چیه و یک نفر تشریحش کنه که [] این چیکار میکنه .
چرا در اول متغیر از _ استفاده شده . در بزرگ یا کوچیک نوشتن post فرقی هست؟ و به طور کلی هر نکته ای که نیاز هست من تازه کار بدونم.
درضمن من اول یه کد html نوشتم که سن رو دریافت میکنه و میفرسته و در جواب اگه سن بیشتر از 15 بود پیام خوش امد و در غیر این صورت پیام کوچک بودن سن را می دهد و این قسمتی از کد ها می باشد.

$input=$_POST['age'];

mostafa272
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 15:39 عصر
ببین برای ارسال مقادیر بین صفحات دوتا متد داریم get و post که فرقش اینه که get مقادیر ارسالی رو در قسمت url نشون میده ولی پست نه.اسم متغیر یا موجودیتی که تعریف شده بین [] قرار می گیره(الان age اسم یکی از فیلدهات تو صفحه html باید باشه).برای کار با دستورات و متغیرهایی که سمت سرور و در ارتباط با سرور هستند با $_ شروع می شوند وبا حروف بزرگ نوشته می شوند(که برای خود php هستند و تعریف شده توسط برنامه نویس نیستند)مثلا برای ارسال POST_$ وGET_$ و برای کار با کوکی و سشن COOKIE_$و SESSION_$

young.designer
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 16:01 عصر
ممنون از جوابتون.چیزهایی که گفتید رو بلدم فقط همین _$. من همون طور که گفتم کدی برای سن نوشتم که وقتی تو لوکال هاست اجراش می کنم در مورد کد بالا ارور میده و میگه اشتباهه چندباری باهاش وررفتم درست شد اما دوباره کار نکرد و دیگه هر کاری کردم درست نشد.میشه بگید مشکل کد بالا چیه؟

djsaeedkhan
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 16:11 عصر
<form method=post>
</form>
<?php
if(isset($_POST["age"]))
echo $_POST["age"];
?>