PDA

View Full Version : سوال: طراحی قالب یکنواخت در PHP

majid.mp
چهارشنبه 31 خرداد 1391, 23:31 عصر
باعرض سلام خدمت دوستان
دوستان من تازه برنامه نویسی PHP رو شروع کردم ،بر اساس آشنایی کمی که با ASP.net دارم دریافتم در ASP.net با استفاده از Masterpage میشه صفحاتی با گرافیک یکنواخت ایجاد نمودحال سوال اینجاست در PHP چگونه باید قالب یکنواخت ایجاد نمایم آیا قابلیتی مانند MasterPage دارد؟
با تشکر.

djsaeedkhan
پنج شنبه 01 تیر 1391, 00:19 صبح
با سلام
شما اگر با Dream weaver کار کنید می تونید دقیقا همین MasterPage رو داشته باشید. تو منو ها در قسمت Template می تونید یه کادر تعریف کنید و ازش در صفحات مختلف استفاده کنید

lady64
پنج شنبه 01 تیر 1391, 07:22 صبح
تا جایی که من میدونم در asp.net ، کدهای مسترپیج یک بار لود میشه و هر بار محتوای contenplaceholder تغییر میکنه . ولی در منوی templet از دریم ویور ، همه ی کدهای صفحه ی الگو ، در تمام صفحات ایجاد میشه ، در حقیقت همه ی کدهای قالب در هر صفحه ای باید از ابتدا لود بشن و این باعث میشه سرعت اجرا پایین بیاد . به خاطر همینه که شنیدم این روش استفاده منسوخ شده .
یکی این روش رو به من گفت : که یک صفحه ی قالب بسازیم ، و صفحات مختلف با محتواهای مختلف رو در ceneter قالب require کنیم . البته روش ajax ای هم هست که بنظر بهتره .
نظرتون چیه ؟

lady64
پنج شنبه 01 تیر 1391, 16:20 عصر
شما هم همین روش رو استفاده میکنید ؟

djsaeedkhan
پنج شنبه 01 تیر 1391, 16:39 عصر
سلام{
من اگر از پی اچ پی استفاده کنم از اینکلود استفاده می کنم. چون require در صورتی که خطا داشته باشه اجرا میشه ولی در اینکلود اگر خطا بده اجرا نمیشه. سرچ کنید پیدا می کنید.
همه اینا بستگی به نوع برنامه نویسی داره. مثلا من در پروژه های دانشجویی که انجام میدم از اینکلود استفاده می کنم و بالا و پایین و چپ و راست رو اینکلود می کنم. ولی در پروژه های بزرگ از قالب استفاده می کنم و خود قالب کد ها رو در نهایت در صفحه قرار میده و من فقط میگم چی رو نشون بده و کجا. مثلا کد لوگین رو می نویسیم و در جایی دیگر اون رو فراخوانی می کنم. حالا این ممکنه هر جایی باشه.
}وسلام

Unique
جمعه 02 تیر 1391, 00:47 صبح
شما با تکه تکه کردن کد های html به بخش های متناسب و استفاده بجا از CSS و در کنار اون طراحی یک Page Loader Engine برای خودتون میتونید فقط یک فایل index.php داشته باشین که خودش مدیریت صفحات را انجام میده ! ولی بدون این engine هم میتونید با همون Include و css خیلی سریع قالب را تغییر بدین !

lady64
جمعه 02 تیر 1391, 09:36 صبح
سلام{
من اگر از پی اچ پی استفاده کنم از اینکلود استفاده می کنم. چون require در صورتی که خطا داشته باشه اجرا میشه ولی در اینکلود اگر خطا بده اجرا نمیشه.

پس با اینحال require مناسبتر نیست ؟ یا برداشت من از این جمله نادرسته ؟

djsaeedkhan
جمعه 02 تیر 1391, 10:22 صبح
http://www.google.com/#hl=fa&site=&source=hp&q=تفاوت+include+با+require&oq=تفاوت+include+با+require&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=hp.3...742.11308.0.11478.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0 ...0.0.A5Nrtc37ueI&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=c089c400b8f8107&biw=1366&bih=646

MMSHFE
جمعه 02 تیر 1391, 10:26 صبح
من اگر از پی اچ پی استفاده کنم از اینکلود استفاده می کنم. چون require در صورتی که خطا داشته باشه اجرا میشه ولی در اینکلود اگر خطا بده اجرا نمیشه. سرچ کنید پیدا می کنید.

فکر کنم این قسمت رو برعکس گفتین. require اگه نتونه ضمیمه کنه، بقیه اسکریپت اجرا نمیشه. اسمش روشه: فایل ضمیمه شده لازمه.

MMSHFE
جمعه 02 تیر 1391, 10:27 صبح
دوستان چرا سعی نمیکنید یک موتور قالب برای پروژه خودتون بنویسید؟ کاری که دوستمون ravand برای وبلاگی که داشت طراحی میکرد انجام داد. توی انجمن بگردین پیداش میکنید. حتی میتونید از Smarty استفاده کنید (اگه حوصله ندارین خودتون یک موتور خوب و قوی بنویسید).
موفق باشید.

hamid2reza
پنج شنبه 08 تیر 1391, 13:34 عصر
سلام دوستان سوالي داشتم
در asp.net2 در pdfاي خوندم كه insertableرا مي زنيم و از گزينه header وfoter را انتخاب مي كنيم
اما من در ويژال استديو 2008 همچين چيزي را نمي بينم
ميشه كمكم كنيد يا بدونم كجاست چون من تازه كارم
ممنون از همگي

MMSHFE
پنج شنبه 08 تیر 1391, 14:03 عصر
دوست گرامی، این سؤال رو توی تالار ASP.NET مطرح کنید.

hamid2reza
جمعه 09 تیر 1391, 10:30 صبح
دوست گرامی، این سؤال رو توی تالار ASP.NET مطرح کنید.

سلام ببخشيد دوست من
كاش همه مثل شما اشتباه ادم وگوش زد مي كردند
ن اينكه بدون هيچ توضيحي حذفش كنند
باز هم ممنون از فرمايشات شما

hatefs
دوشنبه 12 تیر 1391, 10:32 صبح
برای اینکه بتوانید ساختاری مانند asp داشته باشید باید از جاوا استفاده کنید که jquery که یک کتابخانه برای جاوا است این کار را برای شما ساده تر می کند همچنین شما می توانید کتابخانه هایی مانند smarty template استفاده کنید که کد را از قالب جدا می کند

hatefs
دوشنبه 12 تیر 1391, 10:36 صبح
به جای قالب می شود از راه های دیگر را به کار برد موتور قالب باعث کاهش سرعت و کارایی می شود و همچنین نیاز است تا ساختاری تازه ایجاد شود که خود یاد گرفتن آن زمانبر!