PDA

View Full Version : بدست آوردن آی پی سیستم های یک شبکه داخلی

ebraham
پنج شنبه 01 تیر 1391, 08:41 صبح
سلام . چه جوری میشه آی پی سیستم های تحت یه شبکه داخلی رو بدست آورد؟

ebraham
پنج شنبه 01 تیر 1391, 12:11 عصر
مثلا برای فرستادن یه پیام به یه کامپیوتر توی شبکه اول آی پی اونو بدست بیارم و فقط به اون سیستم پیام بدم .
کسی نمیدونه؟!!!!!!!!!!!!

h_a_m_i_d
پنج شنبه 01 تیر 1391, 12:32 عصر
خوب دوست عزیز شما باید حداقل نام اون سیستم رو برای این کار بدونید
و میتونید از دستور
ping (نام)
در cmd خود ویندوز استفاده کنید که ای پی و همچنین بررسی اتصال کامپیوتر با این اسم رو انجام میده
امیدوارم کمکی کرده باشم

ebraham
پنج شنبه 01 تیر 1391, 12:36 عصر
ولی من از طریق کدنویسی میخام اینکارو انجام بدم نه از طریق ویندوز .

h_a_m_i_d
پنج شنبه 01 تیر 1391, 13:02 عصر
سلام دوست عزیز
My.Computer.Network.Ping()

ebraham
پنج شنبه 01 تیر 1391, 14:47 عصر
مرسی حمید .فکر کنم باید به پینگ یه آرگومان یا مقدار داد . درسته؟ مثلن اگه 4 تا سیستم تو شبکه داشته باشیم چه جوری باید بگم که کامپیوتر اول رو پینگ کنه؟

سلام دوست عزیز
My.Computer.Network.Ping()

M.KH-SH
پنج شنبه 01 تیر 1391, 18:51 عصر
دوست عزیز شما میتونی از ping استفاده کنی و یا رنج ایپی که داری رو سرچ کن تو شبکه (زمان بر هستش)

برای ping بله شما باید یک مقداری رو بهش بدی و در انتها بهت مقدار true و یا false رو میده

ebraham
پنج شنبه 01 تیر 1391, 19:21 عصر
اوکی ممنون . حالا من این رنج و ندارم به نظرتون باید چیکار کنم ؟ ببین من دقیقن میخام اینکارو انجام بدم . وقتیکه برای یه سیستم مقداری رو میفرستم توی فرمش فقط برای اون سیستم باشه و چک کنم ببینم اون سیستم روشنه یا نه ؟ حالا به نظرت شدنیه یا نه ؟ ممنون.

دوست عزیز شما میتونی از ping استفاده کنی و یا رنج ایپی که داری رو سرچ کن تو شبکه (زمان بر هستش)

برای ping بله شما باید یک مقداری رو بهش بدی و در انتها بهت مقدار true و یا false رو میده

M.KH-SH
پنج شنبه 01 تیر 1391, 20:35 عصر
دوست عزیز همه کار شدنی هست فقط ابتکار عمل میخواد

برای اینکه اون سیستم تو لیست شما هست یا نه که یک شرط داره و اگه اون سیستم اگه خاموش باشه چی؟
دیتا زمانی که ارسال شد از طرف سرور مثلا برای اینکه بررسی کنین ببینین که این سیستم کاربر داره یا نه خاموش هست یا نه مثلا یک کد مینویسی به نام now اگه این دیتا رسید و جواب داده شد خوب روشنه اگه نه و پیغام خطا داد این سیستم خاموش هستش
مثلا برای بررسی 20 کامپیوتر در یک کافی نت شما میتونی یک دستور بنویسی که بیاد چک کنه که کدوم سیستم روشن هست یا خیر اونم با این روش و بسیار زمان کمی میبره اصلا یم پرت برای این کار جدا باز کن که تداخل دیتا نداشته باشی

حالا برای رنج هم شما ایپی اون سیستم و یا سرور رو در بیار و بر اساس رنجی که در آوردی جستجو کن

مقالاتی راجع به این موضوع حدود یک سال پیش بود فکر کنم دوستان گذاشتن خیلی صحبت میشد اگه یکم بگردی حتما به جوابهای خوبی میرسی

SilverGold
جمعه 02 تیر 1391, 00:56 صبح
خداییش این چه سوالی هستش و اینها چه جواب هایی هستش

دوستان به کسی بر نخوره ها ولی خداییش این هم شد جواب که دادین
و اما شما خانم محترم که سوال پرسیدین : که چطور میشه آی پی سیستم هایی که الان به شبکه وصل هستند رو به دست آورد این سوال شما یعنی دیگه چه خبر

شبکه منظور یک شبکه اینترانت که یک سرور داره و چندین کلاینت
برای بدست آوردن آی پی های فعال باید به سرور فرمان بدین تا بتونین آی پی های فعال این سیستم رو بدست بیارین
برای فرمان دادن به سرور هم باید فرامین شبکه رو بلد باشین تا اینجاش ربطی به کد نویسی نداره باید فرامین شبکه رو بلد باشین
از این جا به بعدش شما قبلی اش رو یاد بگیرین تا بقیه اش رو خدمتتون توضیح بدم
دلیل نگفتنم اینه که میخوام بدونم شما هم دقیقا سوالتون حول همین محور قرار داره یا نه

SilverGold
جمعه 02 تیر 1391, 01:01 صبح
خدا پدر گوگل رو بیامرزه این رو سرچ کن برای اولین قدم خوبه برین جلو

view ip address client for server

SilverGold
جمعه 02 تیر 1391, 01:10 صبح
من تو یکی از پروژه هام به خاطر این که برام مهم بود چه آی پی به سیستم وصل شه برای همین تو برنامه ام هر کاربری که با برنامه ام لوگین می کرد آی پی اون سیستم رو برمیداشتم و یک جا به عنوان آی پی فعال ذخیره می کردم و نام کاربری رو همینطور بعد داخل یک لیست ویوو اون ها رو نمایش میدادم تا بدونم کدوم کاربر الان داخل شبکه است

این رو گفتم که شاید همون خواسته شما باشه ماشاء الله یک سوالی پرسیدین که سقراط و افلاطون هم نمیتونن جوابش رو بدن

این هم آدرس یک سایت دیگه شاید این هم بدردتون بخوره

http://whatismyipaddress.com/

ROSTAM2
جمعه 02 تیر 1391, 06:35 صبح
به اين آدرس يه سري بزنيد اميدوارم به نتيجه مطلوبتون برسيد ....

http://www.dotnetspider.com/resources/15218-Get-all-IP-address-LAN-network.aspx

M.KH-SH
جمعه 02 تیر 1391, 09:30 صبح
دوستان به کسی بر نخوره ها ولی خداییش این هم شد جواب که دادین
و اما شما خانم محترم که سوال پرسیدین : که چطور میشه آی پی سیستم هایی که الان به شبکه وصل هستند رو به دست آورد این سوال شما یعنی دیگه چه خبر

برای بدست آوردن آی پی های فعال باید به سرور فرمان بدین تا بتونین آی پی های فعال این سیستم رو بدست بیارین
برای فرمان دادن به سرور هم باید فرامین شبکه رو بلد باشین تا اینجاش ربطی به کد نویسی نداره باید فرامین شبکه رو بلد باشیندوست عزیز شما یک برنامه تحت شبکه برای یک سازمان مینویسین و در اون سازمان 80% کاربران یاد ندارن از فرامین شبکه استفاده کنن اگه قرار باشه که همه یاد داشته باشن که دیگه باید کاسبی رو تعطیل کرد رفت یک کاره دیگه کرد

دوست من از لحظه اول تمام این دستورات باید به وسیله کد نویسی در source برنامه باشه نه جایی بیرون از این بخش ها که شما فرمودین بله 100 تا دستور در cmd هست که میشه تمام این کار هارو کرد ولی اینا کاربری ساده رو میگیره کاربران و اونارو دچار مشکل میکنه

حالا برای اون بخشی که گفتین ::

برای بدست آوردن آی پی های فعال باید به سرور فرمان بدین تا بتونین آی پی های فعال این سیستم رو بدست بیارینشبکه برای این منظور فرق نداره که شما تحت اینترنت هستین یا شبکه محلی فقط باید دستورات رو از طریق برنامه بدین و این روش کارو در بالا گفتم که یکی از ساده ترین کارهاست و در بیشتر نرم افزارهای تحت شبکه برای امنیت کافینت ها از این روش استفاده میشه.

برای بدست آوردن ایپی های سرور هم حتما باید اون کلاینت برای یک بار هم شده حتی 1bit اطلاعات ارسال کرده باشه تا در سرور قابل شناسایی باشه.

دستورات مورد نیاز برای این کار در cmd::::

ipconfig
ping
netstat
telnet

این دستورات خودشون چندین زیر شاخه و تابع دارن که اگه بخواین درست کارکنین و به قول دوستمون کاری به کدنویسی ندارین باید از این دستورات استفاده کنین

اگه از ویندوز 7 استفاده میکنین برین و telnet رو فعال کنین

telnet به صورت پیش فرض پرت 80 رو باز میکنه ولی شما امکان این رو دارین که پرت های دیگه هم باز کنین و تبادل اطلاعات داشته باشین

دوستان برای انجام دادن یک مسئله 10000 راه و روش هست.

ebraham
جمعه 02 تیر 1391, 11:16 صبح
سوال من خیلی هم واضح بود .منم دقیقن همینو گفتم که میخام آی پی هایی که تو یه شبکه هستش رو بدست بیارم خب این چه فرقی داره با اینکه چه کاربری با چه آی پی ای لاگین کرده؟ منم همینو گفتم . حالا لطف کنید بگید چه جوری آی پی کاربری که لاگین کرده را برمیدارید؟ من نام کاربر و برمیدارم ولی آی پیشو نمیدونم . حالا روشن شد؟ افتاد؟

من تو یکی از پروژه هام به خاطر این که برام مهم بود چه آی پی به سیستم وصل شه برای همین تو برنامه ام هر کاربری که با برنامه ام لوگین می کرد آی پی اون سیستم رو برمیداشتم و یک جا به عنوان آی پی فعال ذخیره می کردم و نام کاربری رو همینطور بعد داخل یک لیست ویوو اون ها رو نمایش میدادم تا بدونم کدوم کاربر الان داخل شبکه است

این رو گفتم که شاید همون خواسته شما باشه ماشاء الله یک سوالی پرسیدین که سقراط و افلاطون هم نمیتونن جوابش رو بدن

M.KH-SH
جمعه 02 تیر 1391, 12:19 عصر
سوال من خیلی هم واضح بود .منم دقیقن همینو گفتم که میخام آی پی هایی که تو یه شبکه هستش رو بدست بیارم خب این چه فرقی داره با اینکه چه کاربری با چه آی پی ای لاگین کرده؟ منم همینو گفتم . حالا لطف کنید بگید چه جوری آی پی کاربری که لاگین کرده را برمیدارید؟ من نام کاربر و برمیدارم ولی آی پیشو نمیدونم . حالا روشن شد؟ افتاد؟

جواب خیلی خیلی ساده و آسون هستش

شما در سمت کلاینت یک کد مینویسی که آیپی اون سیستم رو بگیره و در یک متغییر ذخیره کن و برای اولین لاگین اون ایپی هم ارسال کنی مثلا شما یک برنامه داری با 10000 کاربر شما چطور میتونی به هر کاربر یک فرمان جداگانه بدی بدون اینکه ایپی اون رو نداشته باشی؟

خوب باید برای هر درخواستی که کاربر از سرور داره اون ایپی هم ارسال بشه که شما بتونی با توجه به درخواستی که کاربر از سرور داره پاسخ بدی و پاسخ رو به کلاینت ارسال کنی

MIDOSE
پنج شنبه 08 تیر 1391, 19:06 عصر

سلام
دوست عزیز اگر توانایی پاسخ به مسئله ای را ندارید نیازی نیست که کاربران را معطل خود کنید. این وبسایت آی پی سیستم شما را بر می گرداند چه ربطی به مسئله این کاربر دارد.

از ROSTAM2 کمال تشکر را دارم.

Alirezanet
پنج شنبه 08 تیر 1391, 21:25 عصر
سلام
من قبلا همین مشکل رو داشتم و 1 کلک کوچیک زدم و توی اون پروژه مشکلم حل شد !
برای بدست آوردن Range آی پی ها میتونید از ip خودتون توی شبکه محلی استفاده کنید !
به این شکل که به صور مثال Ip شما هست : 192.168.100.25
پس در این صورت حتما اگه بیش از 100 الی 200 کلاینت موجود نباشه میشه به راحتی پینگشون کرد . رنج آی پی اینجا یه چیزی شبیه به اینه معمولا : 192.168.100.1 الی 192.168.100.100
(دستور ping رو هم یکی از دوستان فکر کنم توضیح دادند!)

ولی این روش کار ساز نیست 100 درصد , به دلیل اینکه شبکه های کوچیک رو ساپورت میکنه !

من توی سوالتون خوندم که میخواید پیغام بفرستید !

برای اینکار حداقل سایر کلاینت ها با سرویسی داشته باشند که پیغام رو دریافت کنند (اگه قرار نیست از امکانات ویندوز استفاده بشه !)
شما میتونید درخواست ارسال ip رو به اون سرویس که توی کلاینت ها هست بسپرید و مشکل حل میشه !

موفق باشید