PDA

View Full Version : سوال: آوردن فایل word در Menu item

tehranihosseini
پنج شنبه 01 تیر 1391, 12:23 عصر
سلام

می خواستم ببینم چطور می شود به طور مستقیم یک فایل ورد را با کلیک کردن بر روی menu item آورد؟؟؟
ممنون می شم از کمکتون

harani
پنج شنبه 01 تیر 1391, 13:05 عصر
ابتدا using System.Diagnostics;

بعد در رویداد کلیک

Process p = new Process();
ProcessStartInfo pI = new ProcessStartInfo();
pI.FileName = Environment.SystemDirectory + @"\notepad.exe";
pI.UseShellExecute = false;
pI.CreateNoWindow = true;
p.StartInfo = pI;
p.Start();

به جای Environment.SystemDirectory + @"\notepad.exe میتوانی آدرس هر برنامه دیگه ای رو بدی : موفق باشی

Saeed_m_Farid
پنج شنبه 01 تیر 1391, 13:28 عصر
... چطور می شود به طور مستقیم یک فایل ورد ...

به جای Environment.SystemDirectory + @"\notepad.exe میتوانی آدرس هر برنامه دیگه ای رو بدی
فایل WORD نه txt یا ...! از کجا بدونه آفیس کجا نصب شده؟ ضمناً نمیتونه آدرس هر برنامه دیگه ای رو بده! فقط برنامه های سیستمی که تو پوشهء System32 قرار دارن مثل Calc و ... با این دستور فراخوانی میشن؛ چطور باید بگه کدوم فایل رو به چه صورتی باز کن (یعنی به برنامه موردنظر پارامتر بده)؟
اینجا رو ببینید: C#‎‎ Open Word Documents using Visual Studio 2010 and .Net 4 (http://omegacoder.com/?p=555)

tehranihosseini
سه شنبه 06 تیر 1391, 08:35 صبح
سلام
ممنون از پاسخ شما دوست عزیز اما این بر نامه عمل نمی کند
من می خوام یک صفحه word که درست کردم را با کلیک بر روی آن ایتم بیاورد.

harani
سه شنبه 06 تیر 1391, 12:51 عصر
واضح نگفتید یعنی چه با کلیک بر روی آن آیتم بیاورد من متوجه نمیشم من اینجوری فهمیدم که شما صفحه ورد درست کردید یعنی یک فرم طراحی کردید و میخواهید بوسیله یک دکمه آن را بیاورید .

private void dToolStripMenuItem_Click(object sender, EventArgs e)
{
FormWord fw = new FormWord();

fw.Show();

//و یا

fw.ShowDialog();
}

Y_Safaiee
سه شنبه 06 تیر 1391, 13:05 عصر
با سلام خدمت شما دوست گرامی

از نظر من شما دو راه داری

1.میتونی از دستور

System.Diagnostics.Process.Start("c:\\1.doc");

استفاده کنی

2.میتونی یک فرم دیگه بسازی و کامپوننت EDraw Office Viewer Component رو روش بزاری و به سادگی با استفاده از این کامپوننت با آفیس ارتباط برقرار کنی

موفق باشی

بایت بایت

harani
سه شنبه 06 تیر 1391, 13:30 عصر
به نظر من هم جواب دوستمان Youuness کاملاً درسته . تو گوگلم یه سرچ بزنی یه عالمه میاد .

tehranihosseini
سه شنبه 06 تیر 1391, 13:54 عصر
ممنون از پاسخ شما و توجه ی شما دوستان عزیز ولی این روش فایلی که در آن فایل word وجود دارد را باز می کند اما من می خواهم بعد از کلیک کردن مستقیماً فایل word من باز شود

Y_Safaiee
سه شنبه 06 تیر 1391, 20:12 عصر
با سلام مجدد

بازم 2راه داری

1.ساده ترین راه اینه که یه فایل ورد خالی بسازی و کنار برنامت سیو کنی بعد اونو به شیوه ای که گفتم اجراش کنی
2.این کد رو تست کن

System.Diagnostics.Process.Start(@"Winword.exe", @"/a");

موفق باشی
بایت بایت

tehranihosseini
سه شنبه 06 تیر 1391, 23:09 عصر
دوست عزیز این روش دوم همان چیزی که من می خواستم اما نمی شه تغیری داد که صفحه ی wordکه من طراحی کردم را به همین صورت مستقیم باز کند؟
ممنون از توجه شما دوست عزیز