PDA

View Full Version : سوال: عدم save تغییر اطلاعات در کامپیوتر سرور

expert2219
پنج شنبه 01 تیر 1391, 15:20 عصر
سلام به همه اساتید محترم
من دوتا برنامه دارم که هر کدومش روی یه کامپیوتر هستش ، table روی سرور و فرم روی کلاینت و بوسیله link table بهم متصل شدن .
وقتی برنامه ها هر دو باز هست یعنی هم table روی سرور و هم فرم روی کلاینت ، هرتغییری که روی اطلاعات روی table روی سرور میدم و میخوام save ش کنم پیغام میده نمیتوتنم این کارو بکنم چون برنامه توسط یه یوزر دیگه داره استفاده میشه ، ولی وقتی فرم روی کلاینت رو میبندم این مشکل برطرف میشه .
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

hf.farhadi
پنج شنبه 01 تیر 1391, 15:33 عصر
با سلام
دوست عزیز شما در دیتابیسی که جداول اصلی قرار دارن و بر روی سرور نصب شده مگر فرمها هم در همین دیتابیس قرار دارن که شما تغییرات اعمال میکنین یا مستقیماً وارد جداول میشین و تغییر داده میدین

expert2219
پنج شنبه 01 تیر 1391, 16:06 عصر
باسلام
عرض کردم که فرم در دیتابیس کلاینت قرار داره

hf.farhadi
پنج شنبه 01 تیر 1391, 16:28 عصر
برای spletter کردن دیتابیس از ویزارد خود اکسس استفاده کردین یا به صورت دستی لینک جداول رو انجام دادین

برای تغییر داده ها هم بهتره از روی فرمی که در کلاینت قرار داره وارد بشین و نیازی نیست مستقیماً از روی جدول سرور اقدام به تغییرات کنین

expert2219
جمعه 02 تیر 1391, 20:07 عصر
با سلام
ممنون از راهنماییت
خدمتت باید بگم دستی این کار رو کردم یعنی کلیک راست کردم و از link table استفاده کردم .
در مورد فرمایش دومت باید بگم فرم در کلاینت فقط چند رکورد از دیتابیس سرور رو پر میکنه و به هیچ وجه حق دسترسی کلی یا تغییر دیتا بیس رو نداره .
در ضمن ممنون میشم در مورد روشی که گفتی ( spletter ) یه راهنمایی کوچیکم بکنی
بازم ازت ممنونم

hf.farhadi
جمعه 02 تیر 1391, 22:43 عصر
شما همه این کارها رو
فرم در کلاینت فقط چند رکورد از دیتابیس سرور رو پر میکنه و به هیچ وجه حق دسترسی کلی یا تغییر دیتا بیس رو نداره . میتونین از طریق طراحی فرم مخصوص تنظیمات در قسمت کلاینت برای خودتون انجام بدین و از طریق پسورد اون رو کنترل کنین که هیچ کاربری نتونه به غیر از خودتون فرم رو باز کنه و اصلاً دیگه نیازی نیست مستقیماً سراغ جدولاتون برین

در مورد spletter :
اکسس یه ویزاردی رو برای استفاده برای همین موارد قرار داده که در آدرسی که در عکس ضمیمه قرار دادم مشخصه . سعی کن دیتابیستو با این روش spletter کنی که حسنش نسبت به حالت دستی بهتره