PDA

View Full Version : سوال: دادن آدرس عکس به پیکچر باکس

h.rezaee
پنج شنبه 01 تیر 1391, 18:33 عصر
سلام دوستان
میخواستم بدونم چه جوری میشه به پیکچرباکس آدرس عکس ها رو که تو دیتابیس ذخیره شده داد؟
عکسها تو دیتابیس نیست آدرس عکسها تو دیتابیسه؟!

ahmadreza517
پنج شنبه 01 تیر 1391, 18:46 عصر
به نام تنها برنامه نویس هستی
سلام ,

از کد زیر استفاده کنید.

pictureBox1.Image = Image.FromFile( dataGridView1.CurrentRow.Cells[0].Value.ToString(),true);

این کدو می تونید تو رویداد DoubleClick دیتا گرید ویو بنویسید در ضمن شماره ستون رو به شماره ستون ادرس عکس عوض کنید.

h.rezaee
پنج شنبه 01 تیر 1391, 18:53 عصر
به نام تنها برنامه نویس هستی
سلام ,

از کد زیر استفاده کنید.

pictureBox1.Image = Image.FromFile( dataGridView1.CurrentRow.Cells[0].Value.ToString(),true);

این کدو می تونید تو رویداد DoubleClick دیتا گرید ویو بنویسید در ضمن شماره ستون رو به شماره ستون ادرس عکس عوض کنید.

سلام ممنون . ببینید من از دیتا گرید استفاده کردم منتها من میخوام مثلا اگر اسم وارد شده فلان بود این مشخصات + عکس تو پیکچرباکس + فیلم رو نشون بده
همین کاری رو که میگید انجام دادم منتها به همون عکس اول گیر داده ، همه اطلاعات عوض میشن به غیر از عکس + فیلم

ahmadreza517
پنج شنبه 01 تیر 1391, 19:05 عصر
این کد مقدار ستون جاری برمیگردونه که مقدار بدست اومده (آدرس عکس) لود می کنیم تو picturebox

h.rezaee
پنج شنبه 01 تیر 1391, 19:43 عصر
cmd.CommandText = "select name,pic,movie from tbl where id=" + textBox1.Text;
cmd.Connection = con;
con.Open();
SqlDataReader dr = cmd.ExecuteReader();
while (dr.Read())
{
label1.Text = Convert.ToString(dr["name"]);
pictureBox1.Image = Image.FromFile(Convert.ToString(dr["pic"]));
axWindowsMediaPlayer1.URL = Convert.ToString(dr["movie"]);
axWindowsMediaPlayer1.Ctlcontrols.play();
}
con.Close();
dr.Dispose();

ببخشید یه سوال برای مطمئن شدن:
cmd آبجکتیه واسه Commandtext
con آبجکتیه واسه connection
dr آبجکتیه واسه datareader

h.rezaee
پنج شنبه 01 تیر 1391, 19:48 عصر
دوست عزیز میشه ازتون خواهش کنم یه سورس کلی بزارید.
به خدا از صبح ساعت 7 دونبالشم هنوز پیدا نکردم.

h.rezaee
پنج شنبه 01 تیر 1391, 20:09 عصر
بله.
شما باید مشخص کنی جستجو در دیتابیس برحسب چی هست(برحسب نام هست یا آیدی یا ...) بعد دستور سلکت رو متناسب با جدول خوتون و فیلدی که جستجو برحسب اون انجام میشه تعیین میکنید و در داخل حلقه هم نام ستون ها رو اصلاح کنید.

دستوری که برای سلکت گذاشتم اینه:

SELECT an_name.*, txt.com, pic.datepic from an_name, txt, pic where an_name.id = txt.id and an_name.id = pic.id

h.rezaee
جمعه 02 تیر 1391, 12:10 عصر
در پست5 منظورم از name فیلد نام یا هر چیزه دیگه ای هست، منظور از pic ستونی هست که آدرس عکس رو داره و movie هم ستونیه که آدرس فیلم رو توش ذخیره کردید. داخل حلقه while میتونید فیلدهایی رو که سلکت کردید رو دریافت و به اشیاء نسبت بدید. کدهای پست5 رو تغییر بدید فکر نمیکنم مشکلی بوجود بیاد.

دوست عزیز باید این کدها رو همراه با دیتاگرید استفاده کنیم؟