PDA

View Full Version : گفتگو: نرم افزاري از اطلاعات افراد مشهور بسازيم با بيوگرافي و تصويرشون؟؟؟؟

ROSTAM2
پنج شنبه 01 تیر 1391, 23:05 عصر
كي كمك مي كنه كه همچين برنامه اي بسازيم براي اينكه گير آوردن بيوگرافي و تصوير مشاهير خيلي زمان مي بره اگه دوست داشتيد همچين برنامه اي داشته باشيم همين جا پست بگذاريد.

vblover@rocketmail.com

چون قراره با vb.net داشته باشيم پس اينجا تاپيك گذاشتم

sadeghlinux
شنبه 03 تیر 1391, 18:10 عصر
سلام دوست عزیز
یکم بیشتر توضیح بده
اینکه هرکی یه کاری انجام بده؟

یا همه جوره!!! مثلا یکی عکس جمع کنه؟ یکی بیو؟ یکی برنامه ؟

arman_Delta2002
شنبه 03 تیر 1391, 18:39 عصر
خوب برنامتون باید از ریشه خوب ساخته شه مثلا تو سرچش بطونه بر حسب روز تولد فیلتر کنه و یا غیره و اینکه بتونه گروه بندی کنه مثلا یکی هم خواننده هم بازیگر مثل ویل اسمیت . اگه بخواین به همین راحتی فقط با کپی پیست از توی وب سایتا این کارو کنین که فایده ای نداره .اکثر برنامه هایی که توشون بیو گرافی طرف بود با فایل صوتی هم بیوگرافی رو میخوندن. بهتره که یک پایگاه اطلاعاتی روی اینترنت باشه تا هر کی خواست بتونه مشاهیر جدید رو اضافه کنه و پس از تأیید مدیر بقیه بطونن اطلاعات مشاهیر جدید رو دریافت و بانکشونو بروز کنن .

ROSTAM2
شنبه 03 تیر 1391, 18:41 عصر
سلام

واسه گرافيك برنامه يه نفر پيدا شده قراره كارهاي محوله تعيين بشه بعد به هر كسي مي خواد كمك كنه محول بشه
البته هركسي ميتونه يه طرح بده واسه نرم افزار كه شكل و كارايي نرم افزار چطور باشه UI و ...
خودم شخصا دو تا طرح ساده دارم ولي اگه دوستان طرح (هاي) بهتري دارند مي تونند ارائه بدن كه بهترين رو انتخاب كنيم (تصاوير از طرحهام و تو اولين فرصت ميزارم ببينيد )

بهترين راه كمك كردن گير آوردن مطالب و تصاويره كه اكثرا زندگينامه و تصوير هر شخص كنارهم يافت مي شه يعني هركس تا هرجا تونست چون قراره از همه هنر ها و شخصيت هاي مهم توي برنامه داشته باشيم پس زياد هم آسون نيست ( مثل: شاعران، نويسندگان، وعاظ و ... كه بهتره قابليت اضافه شدن گروه مشاهير هم داشته باشه)
بهر حال قابليت اضافه شدن اطلاعات توي برنامه هست ولي اگه همه چيزش آماده بشه و بشه يه برنامه كامل اگه براي ثبت اون هم تلاش كنيم فكر نكنم چيز بدي باشه لا اقل توي كار گروهي يه كم تجربه كسب مي كنيم

هر جور كه مي تونيد كمك كنيد اعلام كنيد ...

sadeghlinux
شنبه 03 تیر 1391, 21:28 عصر
وقت کردی طرح ها رو بذار

من میتونم کمک کنم (گرافیک و برنامه نویسی و هر کاری از دستم بر بیاد)

بینیم دوستان دیگه کی پایه هست

ROSTAM2
یک شنبه 04 تیر 1391, 11:44 صبح
طرح اوليه نرم افزار شماره 1

كم و كسر هاش رو عنوان كنيد لطفا اگه نياز بود چيزي اضافه يا تغيير پيدا كنه هم همينطور

http://axgig.com/images/92466421361451815799.jpg

jboloori
یک شنبه 04 تیر 1391, 16:28 عصر
سلام آقا رستم

گفته بودید چندتا طرح واستون طراحی کنم.دیشب یکی طراحی کردم با مضمون کاغذ و قلم.دو سه تا طرح دیگه هم تو ذهنم آماده دارم ولی به خدا خیلی سرم شلوغه(کنکور و اقدامات پایانی معافیت از سربازی و کار بر روی یه پروژه مهم و سفر تحقیقاتی ک در پیش دارم و از همه مهم تر اساس کشی و رفتن ب یه شهر دیگه واسه زندگی)و تا وقتی سرم کمی خلوت بشه حدود 20 روزی حد اقل طول میکشه.:گریه:

اینطور که معلومه تو نرم افزار کاربران هم می تونن اطلاعات رو ویرایش و یا اضاف کنند بنابر این نتیجه میگیریم از طراحی بیسیک تو مایه های طرح شما استفاده کنیم که با کامپوننت های telerik و dev express و ... کار خیلی راحتیه و نیازی به طراحی های وقت گیر گرافیکی نیست.
ولی اگر اطلاعات مشخص شده می خواید وارد کنید و کاربر نتونه اضافه یا ویرایش کنه باید از طرح های گرافیکی تقریبا تو مایه های اینی ک من طراحی کردم و طرح های پیچیده تر استفاده کنیم.

دریافت طرح (http://www.banooyebehesht.ir/Motafareghe/Tarh1-Kaghazi.rar)

اگه شد بعدا فایل اجراییش رو هم می ذارم
کلا هر طرحی رو کاغذ رو میشه با نرم افزار های گرافیکی راحت تو سیستم پیاده کرد.امیدوارم استفاده از تصاویر متحرک و انیمیشنی رو مد نظر قرار ندید چون توبه کردم(خیلی وقت گیره و فقط برای پروژه های تجاری می صرفه انجام شه)

لطفا نظرتونم بگید

ROSTAM2
یک شنبه 04 تیر 1391, 18:24 عصر
با سلا خدمت دوست عزيزم آقا جواد

تا وقتی سرم کمی خلوت بشه حدود 20 روزی حد اقل طول میکشه.

راستشو بخواي خودم هم يه پروژه نسبتا گنده (حوصله سربر ) دارم آخه هر طرحي بخوام پياده كنم صاحش بايد ببينه اگه نخواست دوباره تغيير بدم) ... چون فكر نمي كردم حالا حلال ها جواب همكاري بگيرم گفتم پست بگذارم تا اون موقع حتما كارام تموم شده

امیدوارم استفاده از تصاویر متحرک و انیمیشنی رو مد نظر قرار ندید چون توبه کردم

نه نياز به اين نوعش نيست...

ولی اگر اطلاعات مشخص شده می خواید وارد کنید و کاربر نتونه اضافه یا ویرایش کنه باید از طرح های گرافیکی تقریبا تو مایه های اینی ک من طراحی کردم و طرح های پیچیده تر استفاده کنیم.

قراره اجازه اضافه و ويرايش داشته باشه به طوري كه بشه هر كاربر هر چند شخصيت به برنامه اضافه كرد بتونه export كنه كه ديگران هم بتونن به برنامه اشون اضافه كنند و اينجوري مي شه اطلاعات رو گسترش داد

اینطور که معلومه تو نرم افزار کاربران هم می تونن اطلاعات رو ویرایش و یا اضاف کنند بنابر این نتیجه میگیریم از طراحی بیسیک تو مایه های طرح شما استفاده کنیم که با کامپوننت های telerik و dev express و ... کار خیلی راحتیه و نیازی به طراحی های وقت گیر گرافیکی نیست.

اين فقط يه طرحه به نظرم با ابزار معمولي net framework ساخته بشه بهتر باشه كه همه بتونن راحت استفاده كنند

بهر حال ممكنه از چندتا component از dev نياز بشه

ممنون از همراهي و همكاري شما بهتره هر جور كه راحتيم اين كار و انجام بديم

موفق ،سلامت، سربلند و پايدار باشيد

ROSTAM2
پنج شنبه 15 تیر 1391, 19:18 عصر
يه طرح ساده با اين محيط ساختم نظرتون رو در مورد محيطش بگيد و قابليت هايي غير از قابليت هاي معمول برنامه ها اگه به نظرتون مي رسه رو بگيد و در ضمن قرار شد طرحاتون رو ارئه بديد (jboloori ,sadeghlinux ) لطفا توي جمع آوري اطلاعات مشاهير كمك كنيد من در مورد بيسياري از مشاهير معاصر و گذشته اطلاعات ندارم همين طور در مورد علما و ...

http://axgig.com/images/61252401828293879600.jpg

تصاويري كه ميبينيد تصاوير فيلم ها هم توش قاطيه و براي تست گذاشتمشون
ممنون و متشكّرم (من)

jboloori
شنبه 17 تیر 1391, 11:35 صبح
سلام آقا رستم.
من تو ساخت این نرم افزار و گرافیکش و حتی اگه نیاز بود هوش مصنوعیش گفتم پایه ام ولی فعلا مشکلاتی دارم (کنکور و ...).تا 3 شهریور که فک نکنم کاری از دستم بر بیاد.انشالله کنکورمو بدم در خدمتتون هستم.

برای جمع آوری اطلاعات در مورد مشاهیر سایتای زیادی وجود داره مثلا www.yadeyar.ir اگر هم بدردتون نخورد فقط کافیه اسامی مشاهیر رو جمع کنید بعد اطلاعات و زندگینامه شونو از دانشنامه های اینترنتی مثلا ویکیپدیا بگیرید.

ب نظرم از گذاشتن ویدئو صرف نظر کنید بهتره.تصاویر رو هم سعی کنید همه رو با ی سایز مشخص جمع آوری کنید مثلا 1024*768 و با استفاده از نرم افزاری مثل fileMinimizer بدون افت کیفیت حجمشونو کاهش بدین.

بازم با مشکلی مواجه شدید من در خدمتم.

Nobody_Everybody
یک شنبه 18 تیر 1391, 16:36 عصر
من يه پيشنهاد دارم براتون ، اسم برنامه تون رو عوش كنيد و يه كم جامع تر بسازيد كه بشه اطلاعات ديگه اي مثل اطلاعات شهر هاي كشورهاي دنيا وكه استانها و ... هر شهر و استان توي اون ذكر بشه و همينطور بقيه اطلاعاتي كه مي شه توي يه برنامه كامل داشت

JaVa
چهارشنبه 05 شهریور 1393, 17:49 عصر
سلام.

طرح اوليه نرم افزار شماره 1

كم و كسر هاش رو عنوان كنيد لطفا اگه نياز بود چيزي اضافه يا تغيير پيدا كنه هم همينطور

http://axgig.com/images/92466421361451815799.jpg

این طرح رو با چی آماده کردید؟

ROSTAM2
سه شنبه 09 دی 1393, 17:55 عصر
سلام خسته نباشید بعد چند ماه: :ناراحت: با نرم افزار SmartDraw

systam
سه شنبه 09 دی 1393, 22:36 عصر
کار ندارم از این نمونه پروزه ها زیاد توی این سایت که استارت زدن
وبعد کلا تعطیل شده

gilsoft
چهارشنبه 10 دی 1393, 07:43 صبح
سلام دوست عزیز

من نمیدونم که این پروژه جنبه آموزشی داره یا تجاری ؟!

بهرحال تصور من براین است که: نمونه‌های خوبی تو وب وجود داره ...

به نظر من اگه این پروژه ( همانطور که دوستان در پستهای قبل فرموند « بصورت جامع » ) تو محیط وب استارت بخوره .. خیلی بهتره ....

موفق باشید .....