PDA

View Full Version : سوال: multiline Textbox

misaq2
جمعه 02 تیر 1391, 15:15 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز

من یه تکس باکس دارم که multiline=true هست.

و به صورت پیش فرض wordwrap هم true هست.

وقتی یه متنی می نویسم خودش سر خط که می رسه متنو می شکنه و ادامشو تو خط بعد می نویسه.

من می خوام وقتی "خودش" خطها رو جدا کرد ، بتونم از یه جایی جدا جدا بگیرم و ذخیره کنم.

مثلا من می نویسم "سلام من میثاق هستم بیست و سه ساله هستم و در تهران زندگی می کنم"

چیزی که توی تکس باکس نوشته میشه اینطوریه

"سلام من میثاق هستم بیست
و سه ساله هستم و در تهران
زندگی می کنم"

ولی چیزی که توی textbox.text ذخیره میشه همون جمله ی کامله. بدون چیزی که جداشون کنه.

یعنی متغیری رو می خوام که این سه خط رو برای این مثال به من بده.

کسی متوجه منظورم شد؟؟؟!!!

یه نکته ای اضافه کنم. تو یه پست مشابهی یکی خواسته بود خطای multiline رو بخونه که گفتن با textbox.lines می تونه بخونه. من امتحان کردم. چون کاربر تو تایپش اینتر نمی زنه و خود برنامه میبره تو خط بعد می نویسه ، Textbox همشو تو یه خط جا میده و من با این روش نمی تونم جداشون کنم.

majidrezaei2007
جمعه 02 تیر 1391, 19:10 عصر
هرخط جدا با اینتر مشخص میشه . وقتی شما متن رو پیوسته مینویسید . یعنی که اون پیوسته هست .

misaq2
شنبه 03 تیر 1391, 00:26 صبح
سلام

میدونم. یکپارچه هست. آخه خود تکس باکس جدا می کنه و می نویسه. یعنی هیچ متغیری چیزی نداره که جدا جداشونو بهم بده؟ بالاخره با یه الگوریتمی برا نمایش جداشون می کنه دیگه

این متغیرا قراره جداجدا چاپ بشن. از یه جدول داده ها رو بخونه و چاپ کنه. اگه دراز بنویسه چاپش خراب میشه. باید خط خط جدا کنه و مثل خود تکس باکس بنویسه.

مکانیزمی وجود نداره که بشه از مکانیزم تکس باکسه استفاده کرد؟

misaq2
شنبه 03 تیر 1391, 15:50 عصر
اول از صفحه عکس می گرفتم که مشکلی نداشت. ولی کیفیت چاپ به شدت پایین میومد.

بعد با دستور drawline متن همه ی تکس باکس هارو تو یه printdocument خالی قرار میدم و پرینت می گیرم

Mahmoud.Afrad
شنبه 03 تیر 1391, 16:30 عصر
میتونید از خود کنترل پرینت بگیرید یعنی از تکست باکس(از لینک زیر دریافت کنید)
88653
یا اینکه از ابزارهای گزارش سازی استفاده کنید

misaq2
شنبه 10 تیر 1391, 23:55 عصر
بالاخره تونستم کدتونو اجرا کنم. من 2010 دارم کد شما 2008 بود....وقتی تبدیل کردم پدرمو در اورد تا اجرا بشه!

میتونید از خود کنترل پرینت بگیرید یعنی از تکست باکس(از لینک زیر دریافت کنید)
ControlPrintsrc.zip (http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=88653&d=1340454573)
یا اینکه از ابزارهای گزارش سازی استفاده کنید

خیلی ممنون.

ولی اینطوری کیفیتش میاد پایین. وقتی با تابع drawline کار می کنم فونت رو میگیره و با توجه به فونت می نویسه.

راه دیگه ای ندارید؟

mahdi_rafatjah
شنبه 29 تیر 1392, 12:35 عصر
[وب اچ تی ام الشو توسط جاوا اسکریپت بخون دیگه