PDA

View Full Version : پروژه ساخت دفترچه تلفن با استفاده از EF و LINQ

uniqueboy_ara
جمعه 02 تیر 1391, 22:49 عصر
سلام دوستان
تصمیم دارم اینجا یه سری فیلم آموزشی درباره نحوه ساخت ساخت دفترچه تلفن با استفاده از EF و LINQ قرار بدم
هدف از این کار، بیشتر از همه چیز آشنایی با این سبک هستش، برای همین یه پروژه ساده رو در نظر گرفتم

LINQ-Part1-DB and EDM (http://www.mediafire.com/?dj43nkz4ez2mk52)
LINQ-Paet2-ADD new Item (http://www.mediafire.com/?vkg5y5mhc7p5vyp)
LINQ-Part3-Set Data Source (http://www.mediafire.com/?f5s8s5d9v4ue172)
LINQ-Part4-Delete (http://www.mediafire.com/?3y6bydd6sk8jzk6)
LINQ-Part5-Editing Contacts (Update) (http://www.mediafire.com/?1jkh9d0r2p3i51t)
LINQ-Part6-Search Contacts (Read) (http://www.mediafire.com/?4p9b83bbh93j5tn)
.
.
Project File (http://www.mediafire.com/?czxueqst28c0vxx)

veniz2008
شنبه 03 تیر 1391, 02:32 صبح
سلام،دوست عزیز تصویربرداری از صفحه خیلی دوره و به زحمت میشه کدها رو دید،اگر ممکنه فایلی رو که ضبط کردید یه خورده بزرگنمایی کنید و دوباره قرار بدید،تشکر از زحمتی که کشیدید.

uniqueboy_ara
شنبه 03 تیر 1391, 09:25 صبح
فایل اصلی در سایز Full HD هستش، به خاطر رفاه حال دوستان حجمو آوردم پایین :)
چشم، تا شب با کیفیت بالا شو براتون میزارم ;)

veniz2008
شنبه 03 تیر 1391, 10:06 صبح
جسارت نباشه شما استاد مایید،ولی اگه اشتباه نکنم با comtasia فیلمبرداری کرده بودید،میتونید همون فایل رو اگه ذخیره شده روی کامپیوتر دارید داخل محیط comtasia با گزینه ZoomIN بزرگنمایی کنید(اینو بخاطر این میگم که کیفیت خیلی بد نبود، مشکل اصلی از دور بودن تصویر هست که اگه روی کدها زوم بذارید مشکل حل میشه)،موفق باشی دوست من.

uniqueboy_ara
شنبه 03 تیر 1391, 10:24 صبح
شما سروری :)
اتفاقا خودمم همین قصد رو داشتم، ولی چون متن تو فیلم ها هست امکان تار شدنش هم هست، تست میکنم اگه تار نشه، همین کارو میکنم :)

veniz2008
شنبه 03 تیر 1391, 10:40 صبح
تشکر، ممنون از توجه و محبتتون.

uniqueboy_ara
شنبه 03 تیر 1391, 11:51 صبح
فایل های جدید، جایگزین شدن :)

uniqueboy_ara
شنبه 03 تیر 1391, 15:53 عصر
قسمت های جدید، اضافه شد!

uniqueboy_ara
شنبه 03 تیر 1391, 20:05 عصر
خیلی جالبه هااا!!!
تا الان 96 بار این پست دیده شده! مطلبشم چیزیه که خیلیا دنبالشن! هر کدوم فای ها هم حدود 40 بار دانلود شده! ولی یه نفر بیشتر تشکر نکرده!

uniqueboy_ara
دوشنبه 05 تیر 1391, 16:25 عصر
تمامی قسمت ها آپلود شد :)

shocraneh
دوشنبه 05 تیر 1391, 19:45 عصر
باسلام و سپاس برای ساخت دیتابیس رو ویژوال استادیو پیغام خطا میده که حتما اکسپرس لازمه؟من بانک رو تو خود اسکیوال میسازم و بعد Modal رو با local ایجاد میکنم ولی خطا میده؟؟

uniqueboy_ara
دوشنبه 05 تیر 1391, 21:02 عصر
شما اگه ارتباط رو درست برقرار کنید، هیچ مشکلی پیش نمیاد!
شما این فیلم رو ببین، مشکلت حل میشه
.
.
Connect to SQL server (http://www.mediafire.com/?ihltsgueez3z9yf)

shocraneh
سه شنبه 06 تیر 1391, 11:36 صبح
بازم ممنونم واقعا برنامه کاربردی است
سوال: من برای اینکه برنامه قابلیت حمل داشته باشه درado.net کانکشن رو به این صورت تعریف میکردم

StrCon ="Data Source="+ System.IO.File.ReadAllText(Application.StartupPath .ToString() + "\\constring.txt", System.Text.Encoding.Default) + "Initial Catalog='" + DataBase_Name + "';Integrated Security=True ";
و لوکال یا اکسپرس بودن رو توی تکس میدادم. من واقعا به این گزینه نیاز دارم یعنی میخام بعد از نصب برنامه رو سیستم مشتری تکس رو ویرایش کنم .حالا
تو کونفیگ این برنامه سعی کردم این تغییرات رو بدم اما نمیشه .شماچه راه حلی رو پیشنهاد میدید؟؟؟

الان تو لینک
http://barnamenevis.org/showthread.php?339661-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1-%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-LINQ-%D9%88-EF
دیدم دیتابیس رو به شکل خاصی گذاشتید و اصلا سرور تو کنفیگ نداره ؟! میشه توضیح بدید.ممنون

samadblaj
سه شنبه 06 تیر 1391, 14:28 عصر
سلام
دانلود نکردم ولی تشکر میکنم چون بعضی از دوستان واقعا زحمت های زیادی میکشند :تشویق:

uniqueboy_ara واقعا دستتون درد نکنه خیلی زحمت کشیدید.

موفق باشید

shocraneh
سه شنبه 06 تیر 1391, 18:21 عصر
سلام کاش تکنولوژی استفاده شده linq to sql بود دوست ندارم جز این تکنولوژی با موضوعات فرار تر خودمو سر در گم کنم ولی باز خوشبحال دوستایی که این از این تکنولوژی استفاده میکنند
[/B]
منظورتون از فرارتر چی بوده ؟ من بعد از دانلود این پروژه نیم ساعته این تکنولوژی رو یادگرفتم .جدی میگم. فقط کافیه قسمت اول و هفتم و خودپروژه رودانلودکنید.منم فکر میکردم چیز متفاوتی ولی اینجورنبود .(کل تفاوت همون ساخت modal است که باویزارد تو آموزش 1 گفته شده)
درپناه حق

samadblaj
سه شنبه 06 تیر 1391, 18:35 عصر
انگاری خیلی آسونه باشه آخره شب همه ی آموزش ها رو دانلود میکنم امیدوارم. همونی باشه که می خوام و کاربردی...

فقط یه سوال هست اگه اطلاعی دارن بگن : یه مدت پیش از منسوخ شدن یکی از تکنولوژی ها شنیدم حالا یا entity بود یا linq؟؟؟

shocraneh
چهارشنبه 07 تیر 1391, 23:45 عصر
من تو مبحث ado.net وقتی رو فرمم گرید نداشتم از دکمه بعدی و قبلی به این شکل برای نمایش اطلاعات توی تکست ها استفاده می کردم
[row= this.BindingContext[DS, "Table"].PositionCODE]
txt_RegNumber.Text = DS.Tables["Table"].Rows[Row]["RegNumber"].ToString();
[/CODE]
حالا برای این مبحث هم شبیه سازی کردم ولی جواب نداد؟؟؟

uniqueboy_ara
جمعه 09 تیر 1391, 11:03 صبح
ببخشید دوستان، من چند روز ابنترنتم قطع بود، نتونستم بیام :)

بازم ممنونم واقعا برنامه کاربردی است
سوال: من برای اینکه برنامه قابلیت حمل داشته باشه درado.net کانکشن رو به این صورت تعریف میکردم
1
StrCon ="Data Source="+ System.IO.File.ReadAllText(Application.StartupPath .ToString() + "\\constring.txt", System.Text.Encoding.Default) + "Initial Catalog='" + DataBase_Name + "';Integrated Security=True ";

و لوکال یا اکسپرس بودن رو توی تکس میدادم. من واقعا به این گزینه نیاز دارم یعنی میخام بعد از نصب برنامه رو سیستم مشتری تکس رو ویرایش کنم .حالا
تو کونفیگ این برنامه سعی کردم این تغییرات رو بدم اما نمیشه .شماچه راه حلی رو پیشنهاد میدید؟؟؟

خواهش می کنم
شما اگه به فایل Configuration که در کنار فایل exe برنامه وجود داره، یه نگاهی بندازید متوجه میشی که خیلی راحت میشه از همونجا Connection String رو تغییر داد! فقط یه مشکل اساسی وجود داره ( هم در این روش و هم تو روشی که خودتون استفاده میکنید) اونم اینه که امنیت برنامه به زیر خط فقر میرسه :) و هرکسی که این فایل ( فایل متنی شما ) رو باز کنه همه تنظیمات کانکشن رو میبینه
ولی جای نگرانی نیست! مایکروسافت یه تابع واسه رمز گزاری فایل Conf توی msdn گذاشته که من اون رو با کمی تغییرات ( برای راحتی کار ) توی ضمیمه قرار دادم، میتونین باهاش فایل conf رو Decrypt کنید، تنظیمات کانکشن رو تغییر بدید و بعد دوباره Encrypt کنید.
Toggle Config Encryption
(http://www.mediafire.com/?n9z6qa8cq2nfcjb)
سلام کاش تکنولوژی استفاده شده linq to sql بود دوست ندارم جز این تکنولوژی با موضوعات فرار تر خودمو سر در گم کنم ولی باز خوشبحال دوستایی که این از این تکنولوژی استفاده میکنند

دانلود نکردم ولی تشکر میکنم چون بعضی از دوستان واقعا زحمت های زیادی میکشند

uniqueboy_ara واقعا دستتون درد نکنه خیلی زحمت کشیدید.

خواهش میکنم، شما لطف دارید
تکنولوژی EF با LINQ to SQLفرق چندانی ندارن و EF یه جورایی نسخه کامل شده LINQ to SQL هستش! پس جای نگرانی نیست، LINQ to SQL دیگه جای خودشو به EF داده :)

samadblaj
جمعه 09 تیر 1391, 11:29 صبح
پس جای نگرانی نیست، LINQ to SQL دیگه جای خودشو به EF داده

ولی فکر نکنم اینجور باشه ها چون شرکت مایکروسافت خیلی رو این تکنولوژِی مانور میده ، و باید منتظر توسعه linq to sql بود...

uniqueboy_ara
جمعه 09 تیر 1391, 16:11 عصر
ولی فکر نکنم اینجور باشه ها چون شرکت مایکروسافت خیلی رو این تکنولوژِی مانور میده ، و باید منتظر توسعه linq to sql بود...
شما یه نگاه به لینک های زیر بندازی مشکلت حل میشه!
Link 1
(http://barnamenevis.org/showthread.php?314864-%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-LINQ-to-SQL-%D8%A8%D8%A7-Entity-Framework&highlight=%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA+Entity+fr amework)Link 2 (http://barnamenevis.org/showthread.php?314076-%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-entity-framework&p=1381672#post1381672)
Link 3 (http://barnamenevis.org/showthread.php?306833-LINQ-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DB%8C%D8%A7-ADO.NET&p=1347336&viewfull=1#post1347336)

shocraneh
جمعه 09 تیر 1391, 21:53 عصر
باتشکر منظورتون فایل project.exe.config بود.بله برنامه شما به خوبی رمزگذاری میکنه.زیاد رو رمزگذاری کار نکردم شما احیانا لینک یه برنامه رمزگذار رو ندارید؟ منظورم سورس برنامه است.

uniqueboy_ara
جمعه 09 تیر 1391, 22:18 عصر
تابع مورد استفاده توی این برنامه رو از اینجا (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/89211k9b(v=vs.80).aspx)گرفتم
static void ToggleConfigEncryption(string exeConfigName)
{
// Takes the executable file name without the
// .config extension.
try
{
// Open the configuration file and retrieve
// the connectionStrings section.
Configuration config = ConfigurationManager.
OpenExeConfiguration(exeConfigName);

ConnectionStringsSection section =
config.GetSection("connectionStrings")
as ConnectionStringsSection;

if (section.SectionInformation.IsProtected)
{
// Remove encryption.
section.SectionInformation.UnprotectSection();
}
else
{
// Encrypt the section.
section.SectionInformation.ProtectSection(
"DataProtectionConfigurationProvider");
}
// Save the current configuration.
config.Save();

Console.WriteLine("Protected={0}",
section.SectionInformation.IsProtected);
}
catch (Exception ex)
{
Console.WriteLine(ex.Message);
}
}

m.khani_121
جمعه 09 تیر 1391, 22:34 عصر
داداش چرا من وقتی میخوام service-based database رو انتخاب کنم این خطا رو میده ؟ :

88948

shocraneh
جمعه 09 تیر 1391, 22:39 عصر
از ConfigurationManager خطا می گیره. اشاره به چی داره؟

uniqueboy_ara
جمعه 09 تیر 1391, 22:39 عصر
اینجور که از متن اررور مشخصه، به ورژن SQLserver نصب شده روی سیستمت گیر داده و میگه باید از 2005 به بعد باشه!
احیانا 2000 نصب نداری؟

uniqueboy_ara
جمعه 09 تیر 1391, 22:41 عصر
از ConfigurationManager خطا می گیره. اشاره به چی داره؟
چی از ConfigurationManager خطا میگیره؟
متن اررور رو بزاری، بهتر میشه راهنمایی کرد :)

m.khani_121
جمعه 09 تیر 1391, 22:45 عصر
اینجور که از متن اررور مشخصه، به ورژن SQLserver نصب شده روی سیستمت گیر داده و میگه باید از 2005 به بعد باشه!
احیانا 2000 نصب نداری؟

نه داداش . 2008 ورژنش . به نظرت از تو خود sql ویزارد کنم مشکل رفع میشه ؟؟

shocraneh
جمعه 09 تیر 1391, 22:46 عصر
کلا زیر خط قرمز داره . تابعه ؟با چند تا namscape هم امتحان کردم جواب نمیده

uniqueboy_ara
جمعه 09 تیر 1391, 22:55 عصر
نه داداش . 2008 ورژنش . به نظرت از تو خود sql ویزارد کنم مشکل رفع میشه ؟؟
نمیدونم والا، متن خطا رو یه سرچ تو نت بزن، جوابو پیدا میکنی :)

کلا زیر خط قرمز داره . تابعه ؟ مثلا تو همین برنامه دفترچه تلفن به جاش چی باید گذاشت؟
خوب مهندس جان، شما باید اسمبلی مربوطه رو به پروژه اضافه بکنی تا اون خط قرمز ها بره این خط رو به بالای پروژه اضافه کن:
using system.Configuration;

andaron
جمعه 09 تیر 1391, 22:56 عصر
سلام دوست عزیز من یه پروژه دارم که با ado باهاش کار کردم حالا اومدم قسمتی رو میخوام با enyty کار کنم
من مراحلی که شما گفته بودید رو انجام دادم و وقتی وارد کد نویسی می شم میخوام یه دیتا گرید ویو رو پر کنم
به این روش عمل می کنم

using (var x = new data_tbtEntities1()) ;
{
var data=x.

}

یعنی وقتی می خوام از x جدول رو انتخال کنم جدولم وجود نداره در صورتی که می دونم وجود داره چون وقتی مدل رو باز می کنم وجود داره
و اینکه وقتی می خوام مقدار جدیدی وارد بانک کنم وقتی اجرا می کنم به قسمتی که نوشته

Bank_tbt.SaveChanges();
ارور میده و متن ارورش هم هست

Unable to update the EntitySet 'T_hard' because it has a DefiningQuery and no <InsertFunction> element exists in the <ModificationFunctionMapping> element to support the current operation.

uniqueboy_ara
جمعه 09 تیر 1391, 23:03 عصر
شما یه چک بکن که اسمبلی زیر به برنامه اضافه شده یا نه؟ :)
using System.Linq;

andaron
شنبه 10 تیر 1391, 00:54 صبح
سلام دوست عزیز
این اسمبلی رو هم اضافه کردم ولی هیچ کدومشکلاتم حل نشد
راستی مگه این آموزش enity نیست پس چرا باید اسملی linq رو وارد کنیم.
یه چیز هم بگم که من پروژه شما را دانلود کردم و بخوبی کار می کنه وقتی که من می خوام داخل پروژه شما تغییرات بدم و اونو تو بانک خودم هم ذخیره کنم باز همون مشکلات و ارور ها رو میده

uniqueboy_ara
شنبه 10 تیر 1391, 08:33 صبح
درسته که پروژه ما بر اساس EF هستش، ولی کوئری هامون به زبون LINQ نوشته میشه!
اون مشکل شمام یه کم غیر عادیه! چون اینا همشون کلاس و تابع هستن! و اگه همه چی درست باشه نباید همچین مشکلاتی پیش بیاد!
اگه امکانش هست پروژه تونو قرار بدبد تا بیشتر بشه راهنماییتون کرد :)

shocraneh
شنبه 10 تیر 1391, 10:03 صبح
خوب مهندس جان، شما باید اسمبلی مربوطه رو به پروژه اضافه بکنی تا اون خط قرمز ها بره این خط رو به بالای پروژه اضافه کن:
using system.Configuration;
من قبلا این کارو کرده بودم برنامه رو میزارم باتشکر

andaron
شنبه 10 تیر 1391, 10:21 صبح
سلام دوستان مشکلات حل شد :
نحوه حل مشکل شاید دوستان دیگه هم این مشکل روداشته باشند :

مشکل اول :
همون پر کردن دیتا گرید ویو باید برای جدول توی دیتابیس حتما کلید انتخاب کنیم

حل مشکل دوم :
تاگر قبلا تو پروژتون از روش ado استفاده کرده باشید برای اینکه بتونید از linq استفاده کنید باید ابتدا دیتابیس داخل پوشه دیباگ رو حذف کنید تا مشکل حل شود

.................................................
سوال دیگه اینکه می تونیم از ef استفاده کنیم بدون اینکه از linq استفاده شود یعنی همون چهار عمل اصلی رو انجام بدیم.
واینکه اگر چنین باشد linq دیگر حذف نمی شود چون داخل ef ازش استفاده میشه ولی طبق گفته دوستان linq در حال منقرض شدن هستش

uniqueboy_ara
شنبه 10 تیر 1391, 11:29 صبح
همون پر کردن دیتا گرید ویو باید برای جدول توی دیتابیس حتما کلید انتخاب کنیم
این VS هم ملتو سر کار گذاشته ها، آخه این اررور چه ربطی به این مشکل داره؟!!! :)

سوال دیگه اینکه می تونیم از ef استفاده کنیم بدون اینکه از linq استفاده شود یعنی همون چهار عمل اصلی رو انجام بدیم.
نه عزیزم، نمیشه :) بالاخره شما باید یه جوری کوئری خودتو به برنامه بدی که بدونه چیکار کنه!
البته یه راه هم هست که میشه دستورات T-SQL رو با لینک اجرا کرد! که من خودم تا حالا ازش استفاده نکردم!
var queryString = "SELECT VALUE c " +
"FROM SampleEntities.Contacts AS c " +
"WHERE c.FirstName='Robert'";
ObjectQuery<Contact> contacts = context.CreateQuery<Contact>(queryString);

واینکه اگر چنین باشد linq دیگر حذف نمی شود چون داخل ef ازش استفاده میشه ولی طبق گفته دوستان linq در حال منقرض شدن هستش
شما دچار سوء نفاهم شدید دوست عزیز!
اونی که قراره حذف بشه LINQ to SQL هستش، نه LINQ

uniqueboy_ara
شنبه 10 تیر 1391, 11:34 صبح
من قبلا این کارو کرده بودم برنامه رو میزارم باتشکر
اینم از پروژه شما :)

shocraneh
یک شنبه 11 تیر 1391, 20:41 عصر
با سلام و تشکر

<add name="PhoneB" connectionString="metadata=res://*/Model1.csdl|res://*/Model1.ssdl|res://*/Model1.msl;provider=System.Data.SqlClient;provider connection string=&quot;Data Source=.;Initial Catalog=DATA;Integrated Security=True;MultipleActiveResultSets=True&quot;" providerName="System.Data.EntityClient" />
<!--<add name="PhoneB" connectionString="metadata=res://*/Model1.csdl|res://*/Model1.ssdl|res://*/Model1.msl;provider=System.Data.SqlClient;provider connection string=&quot;data source=.;attachdbfilename=|DataDirectory|\Data.mdf ;integrated security=True;user instance=True;multipleactiveresultsets=True;App=En tityFramework&quot;" providerName="System.Data.EntityClient" />-->

برای اینکه خودش بانک رو اتچ کنه ازخط دومی استفاده می کنم ولی خطا میده .جالبه که حتی زمانی که بانک اتچ است بازم خط دوم این خطا رو داره. فایل بانک هم تو مسیره debug هم تو مسیر فایلها و فرم های برنامه موجوده!
The underlying provider failed on Open.

سوال 2- برای تنظیم BindingContext مشکل دارم

private void Btn_Next_Click(object sender, EventArgs e)
{
var count = contex.tbl_PhoneBook.Count();
if (count == 0) return;
//string r = this.BindingContext[contex.tbl_PhoneBook].Position.ToString();
//string r1 =( this.BindingContext[contex.tbl_PhoneBook].Position+1).ToString();
Func_Display(this.BindingContext[contex.tbl_PhoneBook].Position+1);
dgvList.CurrentCell = dgvList[2, this.BindingContext[contex.tbl_PhoneBook].Position];

}
private void Func_Display(int Row)
{
string r = Row.ToString ();
if (Row >= 0 && Row < contex.tbl_PhoneBook.Count())
{
this.BindingContext[contex.tbl_PhoneBook].Position = Row;
txtPh1.Text = dgvList.SelectedRows[0].Cells["phone1"].Value.ToString();

}
}

uniqueboy_ara
دوشنبه 12 تیر 1391, 00:22 صبح
شما آموزشای جناب gwbasic رو تو مبحث "پروژه ثبت سفارشات" ببینی مشکلت حل میشه!

shocraneh
دوشنبه 12 تیر 1391, 23:22 عصر
باسلام من هنوز با سوال اولم درگیرم. روند اینه:
ما با لوکال روسیستم خودمون برنامه رو تکمیل و بعد ازنصب رو سیستم مقصد فایل کونفیک رو به اکسپرس تنظیم که شیوه رمزگذاری اون رو هم یادگرفتیم تا اینجا همه چیز انشا ا.. درسته. ولی..
اگه که رو اکسپرس باشیم و بانک رو تو ویژوال ساختی و بعد modal و... آیا میتونی برنامه رو ،روی سیستمی که لوکال است با تغییر کنفیگ نصب کنی ؟ مسلما نه!مگه این نیست که با تغییر کنفیگ به لوکال میبایست برنامه رو سیستم من اجرا میشد؟ ولی من مجبورشدم بانک رو دستی اتچ و فایل modal رو دوباره بسازم

من اینجوری نتیجه میگیرم که :به خاطر این محدودیت برنامه رو تو اکسپرس تنظیم نکنم..حالا تصمیم به لوکال شد ..من برای اتچ بانک قبلااز طریق کد در فرم لاگین این کاررو انجام میدادم ،اما الانمیخاماز کنفیگ اتچ انجام بشه؟؟اگه بیام به attachdbfilename دقیقا آدرس کامل بانک روبدم مثلا d:\project\data.mdf درست انجام میشه. ولی اگه بخام بگم مسیرپروژه از چه عبارتی باید استفاده کرد ؟؟ (با attachdbfilename=|DataDirectory|\Data.mdf مشکل داره حتی برای بار اول هم برنامه رو اجرا نمیکنه)

uniqueboy_ara
دوشنبه 12 تیر 1391, 23:45 عصر
ولی من هیچوقت مشکلی که شما میگی رو بهاهش روبرو نشدم :)
اکثر پروژه های کوچیکم رو هم از اولش با Express کار کردم و تو سیستم مقصد هم نیازی به تغیر کانکشن استرینگ نداشتم :)
اینم یه نمونه از کانکشن استرینگ همچین برنامه ها:
.\SQLEXPRESS;attachdbfilename=|DataDirectory|\Empl oyee.mdf;integrated security=True;user instance=True;multipleactiveresultsets=True;

shocraneh
سه شنبه 13 تیر 1391, 10:07 صبح
شرمنده اینقدر وقت دوستان رومیگیرم
خودتون می گید با اکسپرس مشکلی نبوده.این درست ولی اینجا قضیه یه خورده متفاوته! سوال اصلی من اینه که وقتی در حالت لوکال کارمیکنی(وبانک رو تو خوداسکیوال میسازی) برای اتچ کردنش رو سیستم مشتری از کد استفاده میکنید(من قبلا این کاررومیکردم) یا اینکه از خود کنفیگ میشه این کارروانجام داد؟؟(ممکنه سیستم مقصد لوکال یا اکسپرس باشه که اینجافرقی به حال ما نداره)

من بانک رو تو خود اسکیوال (لوکال) درست می کنم و بعد از stop کردن بانک رو تو مسیر پروژه کپی می کنم .حالا بانک رو از اسکیوال پاک میکنم .حالا می خام ببینم با استفاده از کنفیگ میشه بانک رو اتچ کرد یا نه؟ ( وقتی از اکسپرس استفاده میشه ،بانک روی VSساخته میشه برای همین |DataDirectory|\Data.mdf جواب میده ولی به سبکی که من کار میکنم خطای The underlying provider failed on Open. میده .) از اونجا که با دادن مسیر به جای DataDirectory درست کار میکنه ،احتمال میدم تو شرایطی که بانک لوکال از عبارت دیگه ای باید استفاده کرد.روگوگل هم سرچ زدم این خطازیاد پیش اومده بودولی آخرش نفهمیدم تو حالت لوکال چی کار باید کرد؟؟

uniqueboy_ara
سه شنبه 13 تیر 1391, 12:47 عصر
خوب فرقی نمیکنه که!
مهم اینه که شما یه فایل mdf و یه فایل ldf داشته باشی! نحوه ساختن این 2تا مهم نیست، چون هردو ساختار یکسانی دارن :)

ho2o2oo
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 20:30 عصر
سلام اقا من بعد از اینکه برنامه رو ساختم و کار کرد یه ستاپ براش ساختم . و وقتی با ستاپ من نصبش می کنم ارور می ده . ارور رو زیر نوشتم .

the specified named connection is either not found in the configuration not intended to be used with the entityclient provider, or not valid

uniqueboy_ara
پنج شنبه 26 مرداد 1391, 21:49 عصر
به خدا منم همه اررور ها رو نمیدونم دلیلش چیه!!! MSDN که نیستم :)
یه سرچ تو گوگل بزنی 100تا جواب پیدا می کنی

hadi-pro1988
جمعه 03 شهریور 1391, 11:18 صبح
سلام خسته نباشید
من یه مشکل داشتم که هرچی گشتم جوابشو پیدا نکردم
من برنامه شما رو اجرا کردم و کاملا و بدرستی جواب میداد و شماره تلفن به همراه نام در بانک ذخیره میکرد. مشکل من اینجاست که وقتی من کد رو تغییر میدم (فرقی نداره چه تغییری مثلا اضافه کردن messagebox یا حتی فاصله گذاشتن بین دو خط برنامه) تمامی اطلاعاتی که وارد کرده بودم پاک میشه. فقط هم در این برنامه این مشکل رو ندارم در هر برنامه دیگه ای که نوشتم این مشکل وجود داشته.
ممنون میشم راه حلی بدین.

uniqueboy_ara
پنج شنبه 22 خرداد 1393, 14:51 عصر
واقعا عالی بود ممنون