PDA

View Full Version : سوال: لود نشدن css هنگام اجرا

f.kazemi67
شنبه 03 تیر 1391, 00:33 صبح
با سلام.
من اولین باره که دارم با css کار میکنم.3 تا master page دارم که منوهاشو با css طراحی کردم.masrer page اولی به خوبی کار میکنه و تو اجرا css رو لود میکنه ولی اون 2 تا master page ها نه.همون کاری که برای اولی انجام دادم برای این 2 تا هم انجام دادم.مشکل من اینه که تو اجرا css رو لود نمیکنه ولی تو master page بهم نشون میده.یعنی تو اجرا منوهام ساده است.
موقعی هم که میخوام لینکش بدم زیر اسم cssخط میکشه و میگه پیداش نمیکنه.در صورتی که این فایل تو ریشه سایتم قرار داره.
<link rel="stylesheet" href="stylesadmin.css" type="text/css" />

خواهش میکنم کمکم کنید.

shahrzad87
شنبه 03 تیر 1391, 01:33 صبح
سلام
یک روش برای اضافه کردم لینک فایل در سورس برنامه این هست که از solution explorer فایل css رو drag کنید و جایی از سورس که می خواین اضافه بشه در تگ head،فایل رو drop کنین و لینکش اضافه می شه. از این روش اضافه کنین بیبینید مشکل حل می شه.

f.kazemi67
شنبه 03 تیر 1391, 10:49 صبح
سلام
ممنون از لطفتون.این کارو کردم ولی هنوز تو اجرا css رو لود نمیکنه.اما خطای فایل css و دیگه نمیگیره.
ممکنه تو internet explorer نشون نده؟چطور میتونم پیشفرضشو به firefox تغییر بدم؟:لبخندساده:

bftarane
شنبه 03 تیر 1391, 12:29 عصر
سلام. فکر نمی کنم ربطی به ie داشته باشه. ولی برای این که با فایرفاکس تست کنی می تونی روی اسم سایتت در قسمت Solution Explorer کلیک راست کنی و Browse With رو بزنی و فایرفاکس رو انتخاب کنی.
اگرم می خوای مرورگر پیش فرضت فایرفاکس باشه می تونی فایرفاکس رو باز کنی از منوی Tools بری قسمت Options، در تب General در قسمت System Defaults دکمه Check Now رو کلیک کنی، یه پیغام میاد بخونش و تصمیم بگیر آیا می خوای فایرفاکس بروزر پیشفرضت باشه یا نه.
........................
ولی احتمالی که من میدم اینه که همه مسترپیجهات در روت نباشن یعنی اون دوتا داخل پوشه باشن. آیا درست حدس زدم؟
ببین یه مثال:
استایل شیت در روت هست
مسترپیج داخل پوشه

<link href="../StyleSheet.css" rel="stylesheet" type="text/css" />

به اون دو تا نقطه توجه کن.
روشی که من استفاده می کنم از منوی View، گزینه Manage Styles رو انتخاب می کنم، از پنجره باز شده اون آیکنی که علامت زنجیر روشه رو انتخاب می کنم (با موس بری روش می نویسه Attach Style Sheet)، استایل شیتم رو انتخاب می کنم و Ok.

f.kazemi67
شنبه 03 تیر 1391, 13:47 عصر
سلام
ممنون از راهنماییتون.
درسته اون 2 تا مستر پیجام تو پوشه ان.تو ریشه نیستن.استادم تاکید کرده که تو پوشه باشن.attach style رو امتحان کردم تو design نشون میده ولی تو اجرا نه.
<link href="../StyleSheet.css" rel="stylesheet" type="text/css" />این مسیر جواب نمیده.چ جوری باید مسیر بدم؟میخوام مسترپیجام تو پوشه باشن.
بازم ازتون ممنون.

bftarane
شنبه 03 تیر 1391, 13:55 عصر
attach style رو امتحان کردم
خوب این کار رو که انجام دادید چه کدی براتون ایجاد کرد؟
اگه با VS 2010 کار می کنید بگید تا نمونه ای که نوشتم رو براتون بزارم. من 2008 نصب ندارم.

f.kazemi67
شنبه 03 تیر 1391, 15:11 عصر
<link href="../Stylesadmin.css" rel="stylesheet" type="text/css" />

متاسفانه من vs 2008 دارم.امکانش هست پروژمو براتون میل کنم ببینید مشکلم کجاست؟پروژه پایانیمه تا 20 بیشتر وقت ندارم.ازتون ممنون میشم یه نگاهی بهش بندازید.فکر میکنم بتونید پروژمو تو 2010 باز کنید.درسته؟

bftarane
شنبه 03 تیر 1391, 15:20 عصر
ولی خیلی برام عجیبه این قضیه. شاید از دستکاری زیاد باشه. پیشنهاد می کنم یه وب سایت جدید درست کنید.
یه استایل شیت در روت درست کنید فقط در قسمت body رنگ پس زمینه رو مثلاً قرمز بدید.
یه پوشه درست کنید یه مسترپیج ایجاد کنید توش و یه صفحه که این مسترپیج رو بهش نسبت بدید.
و به این مسترپیج اسایل شیت رو همونطور که در بالا گفتم اتچ کنید ببینید بازم جواب نمیده؟

f.kazemi67
شنبه 03 تیر 1391, 17:22 عصر
پروژمو براتون میل کردم.
کاری که گفته بودیدو انجام دادم.تو پروژه خودم رنگ پس زمینه رو بهم جواب میده ولی منوها رو نه.
دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم؟حتی gridview هم دیگه تو اجرا جواب نمیده!یه نگاهی بهش بندازید.
من فکر میکنم باید 2010 نصب کنم.به نظرتون تو 2010 به مشکل برنمیخورم؟کمکم کنید.
ازتون بی نهایت ممنون.

bftarane
شنبه 03 تیر 1391, 18:27 عصر
سلام.
این جور که متوجه شدم مشکل شما درست مسیر ندادن به عکس هاتون بود.
ببین مثلاً در صفحه Stylesadmin.css برو به جای
background: url("images\menu.gif")0-32px;

قرار بده
background: url(images/menu.gif)0-32px;

یعنی دابل کوتیشن ها رو بردار و به جای \ قرار بده /.
بقیه استایل شیت ها رو هم چک کن اگه همچین موردی وجود داره تصحیح کن.
من امتحان کردم جواب داد.
این کار رو انجام بدید بازم اگه مشکل دیگه ای بود بگید اگه تونستم کمک می کنم.
......................

من فکر میکنم باید 2010 نصب کنمدر 2008 هم باید جواب بگیرید.

بکنم؟حتی gridview هم دیگه تو اجرا جواب نمیده!gridview رو پیدا نکردم در کدوم صفحه است؟ منظورتون از جواب ندادن گرید ویو چیه؟
......................................
تصحیح پاسخ بالا:
امتحان کردم دیدم اگه دابل کوتیشن ها هم برداشته نشن بازم جواب میده.

f.kazemi67
شنبه 03 تیر 1391, 19:25 عصر
سلام.
یه دنیا تشکر.خیلییییییییییییییییی یییییییییییییییییییییییی ماهیییییییییییییییییییییی ید.
درست شد.
ایشالله هر چی از خدا میخواید بهتون بده.بازم ممنون.
grideview رو پاک کرده بودم حواسم نبود.
اگه مشکلی داشتم بازم مزاحمتون میشم.
راستی میشه نمونه کارتونو بهم بدید؟احساس میکنم سایتم خیلی قشنگ نشده.ایده میخوام.
به نظر شما سایتم خوب بود؟اگه پیشنهادی-سایتی یا فایلی دارید که بتونه بهم کمک کنه ممنون میشم در اختیارم بذارید.
بازم ممنون.

f.kazemi67
شنبه 03 تیر 1391, 19:47 عصر
برای رفع این خطا باید چیکار کنم؟

bftarane
شنبه 03 تیر 1391, 22:22 عصر
به عنوان کسی که تازه شروع کرده سایتت خوب بود به نظر من.
در حال حاضر نمونه کاری به صورت Upload شده ندارم متأسفانه.
در مورد پیشنهاد هم من به نظرم رسید چرا سایتتون لوگین و ثبت نام نداره که البته شاید به خاطر اینه که کامل نشده هنوز.
اگه تو سایتتون از جی کوئری هم استفاده کنید به نظرم به زیباییش کمک می کنه.
در تالار طراحی وب اگه نظرخواهی کنید فکر کنم بهتر باشه. مثلاً عکس هایی از سایتتون بزارید و نظرخواهی کنید البته بگید پروژه دانشجویی هست تا انتظارات ازش خیلی بالا نباشه. (من خودم اولین بار که یه کار گذاشتم و نظرخواهی کردم بدجوری تو ذوقم زده بودند، البته یادم نیست کدوم تالار بود ولی خیلی کمکم کرد نظراتشون:لبخندساده:)
در کل برای بهتر شدن ظاهر سایتتون به تالار طراحی وب مراجعه کنید.
.................................................. ..................
در مورد اون خطا هم من یه صفحه Default2 پیدا کردم و اجرا کردم با خطایی مواجه نشدم و در اون صفحه یه متن متحرک دیده می شد.
البته سرچ زدم و به لینک زیر رسیدم
http://stackoverflow.com/questions/1686160/vs2008-not-working-with-sql-server-2008-express
در اون قسمت که تیک سبز داره یه لینکی هست که درش یه فایلی گذاشته. این طور که من فهمیدم اگه اون فایل رو نصب کنید مشکلتون حل میشه.
راستی برای سوالات جداگانه اگه تاپیکهای جداگانه باز بشه به نظرم آدم زودتر به جوابش می رسه.
موفق باشی دوست گلم.

f.kazemi67
شنبه 03 تیر 1391, 22:38 عصر
ممنون از راهنمایی هاتون.
درست حدس زدین طراحی سایتو تازه شروع کردم و هنوز براش لاگین و بقیه چیزها رو نذاشتم.
شما درست میگین اگه تو تاپیک جدا بزارم زودتر به جواب میرسم.بازم ممنون به خاطر کمکایی که بهم کردید.
موفق باشید.