PDA

View Full Version : استفاده از خصوصیات برنامه حتی پس از بستن برنامه

saeedhushmand
شنبه 03 تیر 1391, 01:04 صبح
دوستان میدونند چه جوری می شه کاری کرد که برنامه در کامپیوتر همیشه فعال باشه یعنی منظورم اینه که حتی وقتی کاربر برنامه رو بست بشه از خصوصیات برنامه هنوز استفاده کرد منظورم یک چیزی مثل downloadmaneger که وقتی برنامه رو اجرا هم نمی کنی باز هم فعال و با کلیک بر روی لینک ها در اینترنت پنجره دانلودش رو باز می کنه

harani
شنبه 03 تیر 1391, 01:09 صبح
از کنترل notificationIcon مربوط به toolbox استفاده کن .

saeedhushmand
شنبه 03 تیر 1391, 01:18 صبح
دوست عزیز کنترل بکشم کافیه یا کد نویسی هم داره اگر کد داره بذاری ممنون می شم...

harani
شنبه 03 تیر 1391, 01:31 صبح
آره میخوای یه امتحان بکن مثل یک button عمل چسبیده به فرمت عمل میکنه که روی taskbar ویندوزت قرار میگیره .مثلاً میتونی تو رویداد click میتونی بنویسی this.Show();

saeedhushmand
شنبه 03 تیر 1391, 01:51 صبح
دوست عزیز ممنون از کمکت اما این کار زمانی می شه که برنامم در حال اجرا باشه چی کار کنم که پس از بستن برنامه این خصوصیت وجود داشته باشه...

Y_Safaiee
شنبه 03 تیر 1391, 06:01 صبح
با سلام خدمت شما دوست گرامی

بیشتر برنامه هایی که این خصوصیتو دارن در واقع برنامه بسته نمیشه بلکه پنهان میشن(مثه IDM,Proxifier,Eset و ...),سازندگان این نرم افزارها تعریف کردن که اگه کاربر روی دکمه ی Close کلیک کرد فرم پنهان و آیکون اون بیاد تو Notification,اما اگه میخوای کلا فرمت بسته شه و کاملا از حافظه دربیاد قضیش اینه که کنار برنامه اصلی یه برنامه کوچیکم مینویسن که همیشه در حال اجراست مثه انجین SQl Server 2000 یا برنامه های کلاینت سروری و با اجرای برنامه اصلی این برنامه کوچیک اجرا میشه اما تا وقتی کاربر روی آیکون پائین صفحه کلیک و مثلا بستن رو انتخاب نکنه اون در حال کاره و کارهاشو انجام میده.

برای ساخت یک Notify هم فقط 2تا آیتم نیاز داری یکی NotifyIcon و بعدیم Contextmenustript که تو Toolbox هست.

اینم یه تیکی کد به همراه عکس

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
notifyIcon1.ContextMenuStrip = contextMenuStrip1;
notifyIcon1.ShowBalloonTip(300, "سلام دوستان", "من برنامه یونسم", ToolTipIcon.Info);
}

private void Form1_FormClosing(object sender, FormClosingEventArgs e)
{
e.Cancel = true;
this.Hide();
notifyIcon1.ContextMenuStrip = contextMenuStrip1;
notifyIcon1.ShowBalloonTip(1000, "سلام دوستان", "من برنامه یونسم", ToolTipIcon.Info);
}

private void showToolStripMenuItem_Click(object sender, EventArgs e)
{
this.Show();
}

private void aboutToolStripMenuItem_Click(object sender, EventArgs e)
{
MessageBox.Show("Notification Program");
}

موفق باشی
بایت بایت

saeedhushmand
شنبه 03 تیر 1391, 12:49 عصر
سازندگان این نرم افزارها تعریف کردن که اگه کاربر روی دکمه ی Close کلیک کرد فرم پنهان و آیکون اون بیاد تو Notificationقرار بگیره
دوست عزیز من چی کار کنم که وقتی کاربر فرمم بست(application.Exit()) این کار انجام بشه و برنامم به صورت پنهانی اجرا بشه البته نه اینکه فرمم hide کنم
یک کاری بشه که برنامم تویprocesses باشه اما در applications نباشه(Task Manager)...