PDA

View Full Version : مبتدی: ریختن مقدار سلول های نات نال گرید ویو در یک لیبل

whitecode
شنبه 03 تیر 1391, 16:16 عصر
من یک تیبل از شرح حال بیماران دارم با هفده ستون که اغلب رکورد های آن به شکلیست که ازین هفده تا یکی دو تا بیشتر مقدار نمیگیرند. این رکوردها یا سطرها صورت ویزیت بیمار در هر جلسه است.

من میخواهم با جستجوی کد هر بیمار در فرم جدیدی که باز میشود به تعداد سطرهای نتیجه کوئری که جلسات مراجعه او است - در زمان اجرا یا ران تایم - پنل های مجزا ایجاد شود و تنها مشکلاتی از بیمار که مقدار دهی شده اند در قالب لیبل نمایش داده شوند.من برای داده ی پروژه ام از LINQ TO SQL استفاده میکنم.

http://ostooreh.persiangig.com/sample.jpg

من سه مشکل دارم :
یک -کد چک کردن سلول های نال را به شکلی که عملیات - تنها بروی سلول های مقدار دهی شده و نه آنها که نال رها شده اند صورت گیرد - را نمیدانم
دو - چگونه تعداد سطرهای برگشتی از جستجو را شمرده و به تعداد آنها پنل ایجاد شود(پنل حاوی لیبل هائیست که نام ستون (نوع شکایت بیمار) و مقدار سلول را نشان میدهد)
چگونه باید مقدار سلول های غیر نال را به کنترل های لیبل ایجاد شده نسبت دهم به طوری که نام ستون به یک لیبل نسبت داده شده و در مقابل آن لیبلی حاوی مقدار سلول داشته باشیم؟؟

Mahmoud.Afrad
شنبه 03 تیر 1391, 17:31 عصر
در دستور لینک مقادیری رو که null نیستند انتخاب بشند.
private static int c = 0;
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
this.Controls.OfType<UserControl1>().ToList().ForEach(uc => uc.Dispose());

using (DataClasses1DataContext dcda = new DataClasses1DataContext())
{
var result = from p in dcda.tbls
where p.name == textBox1.Text && p.date != null
select p;

foreach (var item in result)
{
UserControl1 uc = new UserControl1();
uc.label2.Text = item.date;
uc.Location = new Point(10, c * (uc.Height + 3));
this.Controls.Add(uc);
c++;
}
}
c = 0;
}توی این مثال از یک یوزرکنترل استفاده کردم برای راحتی کار

whitecode
شنبه 03 تیر 1391, 20:36 عصر
دوست عزیز واقعا ازت ممنونم. کدت رو با دقت بررسی میکنم و اگر باز هم سوالی بود مزاحمت میشم :قلب: