PDA

View Full Version : اضافه کردن صفحه کلید فارسی

aryan2005
یک شنبه 27 آذر 1384, 14:35 عصر
سلام
من فایل های kdbfa.dll و l_intl.nls را برای فارسی کردن ویندوز به آن اضافه کرده و فایلها و کدپیج ها را به رجیستری طبق کد زیر اضافه کردم
[Left]
var
Reg:TRegistry;
begin
Reg:=TRegistry.Create;
with Reg do
try
RootKey:=HKEY_LOCAL_MACHINE;
OpenKey('\System\CurrentControlSet\Control\Keyboar d Layouts\00000429',True);
WriteString('Layout File','KDBFA.DLL');
WriteString('Layout Text','Farsi');
OpenKey('\System\CurrentControlSet\Control\Nls\Loc ale',True);
WriteString('00000429','d');
OpenKey('\System\CurrentControlSet\Control\Nls\Lan guage Groupe',True);
WriteString('d','1');
OpenKey('\System\CurrentControlSet\Control\Nls\Lan guage',True);
WriteString('0429','1_int1.nls');
CloseKey;
finally
Free;
end;
CopyFile('KBDFA.DLL','C:\Windows\System32\KBDFA.DL L',True);
CopyFile('l_intl.nls','C:\Windows\System32\l_intl. nls',True);
end;
[Left/]
ولی برای فارسی سازی به دو مشکل برخورد کردم
یکی اضافه کردن صفحه کلید فارسی به لیست صفحه کلیدهای ویندوز
دیگری تغییر زبان در قسمت Language for Non-unicode programm که در تب Advanced از پنجره Regional and Language Option که برای نمایش فارسی در ویندوز استفاده می شود
تقاضا می کنم در صورتی که در این زمینه اطلاعاتی دارید به من کمک کنید

javad_hosseiny
دوشنبه 28 آذر 1384, 09:52 صبح
احتمالا به دنبال نوشتن یک برنامه نصب می باشید

برنامه setup (جهت نصب برنامه ها) به زبان دلفی با امکان تنظیمات مختلف نوشتم که با سورس در بخش فاکس قرار دادم
تنظیمات مربوطه به زبان فارسی (تغییرات رجیستری) برنامه کامل می باشد (البته برنامه بصورت پیشفرض زبان یونی کد را به عربی تغییر می دهد ولی در سورس برنامه قابلیت تغییر به زبان فارسی را نیز در یونی کد قرار داده ام)
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=21014
البته برنامه innosetup نیز برنامه با سورس قدرتمندی جهت ایجاد برنامه های نصب می باشد

aryan2005
سه شنبه 29 آذر 1384, 18:01 عصر
ممنون از راهنمایی که کردی
ولی من تنها میخواهم کادر install file for script را در قسمت supplemental language suport بوسیله برنامه تیک بزنم تا فایلهای زبان های آسیایی به ویندوز اضافه شود

javad_hosseiny
چهارشنبه 30 آذر 1384, 09:08 صبح
برای تنظیم آیتم مربوط به نصب زبانهایی که از راست به چپ می باشند (Install Files for Complex Script and right-to-left langaugue....) باید آدرس مربوطه در رجیستری اش را پیدا کنید و همچنین لیست فایلهای موردنیاز برای کپی کردن در شاخه system ویندوز را
البته هرچند معمولا اکثریت موقع نصب این تیک را می زنند
ولی به تیک دوم نیاز نیست (install Files for East Asian langauge) چرا که برای ساپورت زبانهای آسیای شرقی (چین و ژاپن و ...) می باشد و نیازی به نصب نیست
و بیشتر به هنگام نصب باید به زبان تعیین شده در قسمت unicode در قسمت advance (فارسی یا عربی) و همچنین تنظیم نوع فورمتها و ... در قسمت Regional Options (فارسی) هست که در لینک فوق تابع NonUnicode_Lang برای این منظور تعریف شده و شما با توجه به تغییرات دیگری رجیستری خود به آدرس های تغییرداده شده در این تابع آدرس جدیدی اضافه کنید
(ودرصورت نیاز به کپی کردن فایلها نیز پس از تشخیص فایلها می تونید از تابع Dll_Copy این برنامه استفاده کنید

aryan2005
چهارشنبه 30 آذر 1384, 10:31 صبح
شما لیست فایلهایی را که باید کپی کرد را دارید